Results 1 to 6 of 6

Thread: буксуване на съединител

  1. #1

    Default буксуване на съединител

    здравейте колеги,доста теми изчетох преди да пусна темата но не можах да намеря инфо по моя проблем. започвам с колата 145 1.6 бензин, проблема е следния:
    преди 2 седмици усетих педала на съединителя на моменти да се втвърдява и след това си действа нормално,първо беше по рядко след това взе да става по често. докатоднес както си карах изведнъж педала омекна но не потъна и съединителя започна да буксува.спирам аз отварям казанчето за спирачната течност...празно,погледнах помпата на двигателя омазнена дайте някакво мнение кво може да е станало ,дали съединителя си е заминал или помпата. Благодаря предварително!

  2. #2
    Captain Slow LeoVin4i's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Варна
    Age
    42
    Posts
    467

    Default

    Помпата е заминала. Общо взето често срещан проблем. За щастие не особено сериозен Купуваш си една нова и така...
    Alfa Romeo 145 1.4 16V TS
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer - ex
    Audi A4 1.9 TDI

  3. #3

    Default

    благодаря за бързия отговор колега,а между другото вече избрах и помпа http://axm-auto.com/index2.php?brand...menkl=1&show=1 не знам дали е добра но има добри отзиви за нея

  4. #4
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Помпата явно е отишла. Оставам с впечатлетлението, че си с боксер (не си уточнил, а е хубаво). Друго не ми е ясно - Буксува ли наистина съединителя? Защото ако боксува, това няма нищо общо с помпата. Боксуването идва от износено феродо.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  5. #5
    некадърник
    Join Date
    May 2011
    Location
    Раднево
    Age
    40
    Posts
    71

    Default

    На мен ми прилича на два проблема,от помпата по-скоро няма да ти отдели съединитела,ще ти увлича и няма да ти влизат скоростите,което не пречи и тя да е за смяна,но на мен ми прилича на феродо.

  6. #6

    Default

    здравейте отново. вече смених помпата и дотам всичко е наред,но проблема с боксуването си остава. мисля че съединителя не е износен защото нямаше никакви симптоми за това,просто стана изведнъж...възможно ли е да е попаднала спирачна течност върху феродовия диск и от това да боксува ? а двигателя е boxer

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •