Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26

Thread: Проблем :(

  1. #1
    Запален алфист Jorkkoo's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна
    Age
    35
    Posts
    173

    Default Проблем :(

    Здравейте колеги. Колата е 2.0 ТС. За 2ри път ми прави следния проблем. 1-вия път предната седмица на топъл мотор ми го направи и тази вечер на студен. ... Изчаквам да изгасне "дюзата" и започвам да паля обаче като започне да върти почва да пресветва "Дюзата" и отзад релетата в резервоара да прецъкват ( вкл. изкл., вкл. изкл.) и след 10-тина секунди въртене запалва. ?!?! какво може да е това ?
    ex. Alfa Romeo GTV 2.0 TS 110kW 98' LUSSO The SiLver BuLLeT

  2. #2
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by Jorkkoo View Post
    Здравейте колеги. Колата е 2.0 ТС. За 2ри път ми прави следния проблем. 1-вия път предната седмица на топъл мотор ми го направи и тази вечер на студен. ... Изчаквам да изгасне "дюзата" и започвам да паля обаче като започне да върти почва да пресветва "Дюзата" и отзад релетата в резервоара да прецъкват ( вкл. изкл., вкл. изкл.) и след 10-тина секунди въртене запалва. ?!?! какво може да е това ?
    Имам следния съвет!
    Отиваш в първото ОМВ и купуваш ''Редекс'' добавка за почистване на горивната система!
    ако не ти се зарежда цял резервоар, купи си една спринцовка и изчисляваш колко добавка според горивото!
    Ефекта е гарантиран!
    другия вариант е да е много запушена дюза и да си за ултразвук....

  3. #3
    Запален алфист Jorkkoo's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна
    Age
    35
    Posts
    173

    Default

    Или да пробвам да заредя Еко 100 ... преди слагах само такъв, а от скоро 95 ? Колата е с ГИ и използвам само да паля и от време на време я покарвам на бензин.
    ex. Alfa Romeo GTV 2.0 TS 110kW 98' LUSSO The SiLver BuLLeT

  4. #4
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by Jorkkoo View Post
    Или да пробвам да заредя Еко 100 ... преди слагах само такъв, а от скоро 95 ? Колата е с ГИ и използвам само да паля и от време на време я покарвам на бензин.
    Е, значи 100% имаш нагар от Газовата

  5. #5

    Default

    Почисти дюзите с редекс и 100 октанов бензин (но НЕ от омв!!!) и ако не стане отивай на диагностика, а то едва ли ще стане защото ако са дюзите ще ти прави проблем при всяко рязко натискане на педала (на бензин), но дано не съм прав... Надявам се не са останали хора във форума дето да си мислят, че лампата с форма на дюза означава буквално дюза..?
    Друго - доколкото се простират повърхностните ми познания за "газифицирането" на колите, има възможност да се направи така, че бензиновата помпа да си работи докато колата работи на lpg, но може и да се спира - ако твоята е направена така, че да се спира, има и някаква вероятност бензиновата помпа да се опитва да ти каже, че не си прав...
    Най-добре си е една диагностика - щом свети "дюзата" значи си отчита грешки и ще се види ясно какъв е проблема с една диагностика...

    И малко off ама защо газ на тая кола...? А тя била и изпълнение "Lusso" даже...

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    И малко off ама защо газ на тая кола...? А тя била и изпълнение "Lusso" даже...
    Че защо не??? Нещо по-различно ли има???
    Last edited by Доко; 02-05-2011 at 10:10.

  7. #7

    Default

    Ами лично мое мнение е, че точно на тая кола ще и се убие голяма част от кефа като я направиш да ти е еФтинджос... А не, че съм против газа по принцип...
    Тя по принцип не е правена да ти е основната кола според мен, но всеки си решава какво да прави с парите си

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Ами лично мое мнение е, че точно на тая кола ще и се убие голяма част от кефа като я направиш да ти е еФтинджос... А не, че съм против газа по принцип...
    Тя по принцип не е правена да ти е основната кола според мен, но всеки си решава какво да прави с парите си
    Слаби аргументи.... Газовите инжекциони имат само един недостатък, некадърен монтаж и настройка.

    п.с. Но както е казал един познат: "Не ги отвивай, остави ги да се потят..."

  9. #9
    Запален алфист Jorkkoo's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна
    Age
    35
    Posts
    173

    Default

    Смятам да сменя горивния филтър и да сложа пак 100 октана. Мисля си че от застояващия бензин в резервоара и "доброто му качество и чистота" се е запушил филтъра и не може да направи добро налягане.
    ex. Alfa Romeo GTV 2.0 TS 110kW 98' LUSSO The SiLver BuLLeT

  10. #10

    Default

    @Доко: "Всичко е въпрос на вкус", казало кучето и си облизало г.з.
    Оперирам и друга кола, на която известен колега от форума и е слагал хубав инжекцион, така че имам някаква бегла представа за какво става дума - в случая с ГТВ имам по-скоро психологически съображения, но нека да не превръщаме темата в спор "за и против lpg" - има си цял раздел във форума

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    @Доко: "Всичко е въпрос на вкус", казало кучето и си облизало г.з.
    Оперирам и друга кола, на която известен колега от форума и е слагал хубав инжекцион, така че имам някаква бегла представа за какво става дума - в случая с ГТВ имам по-скоро психологически съображения, но нека да не превръщаме темата в спор "за и против lpg" - има си цял раздел във форума :
    Е все пак офф-а ти го почна, аз само ти отговарям. А проблемите които има жорккоо се крият именно в това което казах по-горе. Първо ако кара редовно със светеща лампа може да дефектира бензинова помпа, второ- в стремеж майстора да му направи разхода на газ малък, обеднява сместа което води до нагар на бензинови дюзи, трето и най важно щом свети дюзата на таблото на диагностика ще си покаже, тук само си гадаем.
    А ГТВ с по-малък двигател от 2.0turbo си е чиста ежедневка, и не виждам какъв ви е проблема с газтта. Лично Аз доста хора комплексирах...ама това е друга тема
    Last edited by Доко; 02-05-2011 at 13:02.

  12. #12
    Запален алфист Jorkkoo's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна
    Age
    35
    Posts
    173

    Default

    Дюзата свети и то не постоянно снощи го направи за 2ри път. Премигва, отзад релетата прецъкват, върти 10 сек. и пали и всичко се нормализира. Изгасва си лампата и това е. Преди малко карах колата запали без проблем и никакви светещи лампи. Изгасна си лампата завъртях и запали. На моменти е.
    ex. Alfa Romeo GTV 2.0 TS 110kW 98' LUSSO The SiLver BuLLeT

  13. #13
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Аз пък мисля, че имаш проблем и трябва да посетиш инж. Тоции Бегали
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #14
    Test Driver
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    192

    Default

    При мен като светна този индикатор имах проблем с дебитомера,смених го и се оправи,но пък светеше постояно при мен,а не чат-пат
    Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
    ALFA GTV 98'-155hp,2.0 T.Spark

  15. #15
    Запален алфист Jorkkoo's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна
    Age
    35
    Posts
    173

    Default

    Ще проверя всичко възможно само малко свободно време да имам. Благодаря А релетата за бензиновата помпа тези които са отзад в багажника ли са ?
    ex. Alfa Romeo GTV 2.0 TS 110kW 98' LUSSO The SiLver BuLLeT

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •