Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28

Thread: Кабели за свещи

  1. #1

    Default Кабели за свещи

    Колеги препоръчайте марка кабели за свещи за 2ка TS
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  2. #2

    Default

    По-добре провери какво предлагат в момента магазините с прилични авточасти за нашите бегачки и от възможностите избирай... Ама най-добре им звънни да ги питаш, защото и това в сайтовете им е не особено ъпдейтнато като информация...
    Иначе аз скоро купувах за друга кола някакви "JanMor", които ми ги похвалиха много в axm, но не съм ги карал достатъчно за да преценя дали са хубави наистина. Те новите кабели са си нови кабели .
    На външен вид и като качество на изработката са доста прилични, да не кажа по-добри от оригиналните които свалих... За колата за която ги взех, другите опции за момента бяха: Ал. Ауто - "някакви италиянски", Т&Н - френски "eyquem", Ахм - тези които взех.
    Други опции са "бош" - всички ги плюят много стабилно в нета, "Тесла" - евтини, мненията са силно противоречиви - преди години съм ги ползвал за друга кола и бяха с невероятно качество за цената си.
    Дано съм помогнал

  3. #3
    Test Driver
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    192

    Default

    Преди 2-3 седмици проверявах какви пари са,непомня марка,но цената беше 210лв.
    Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
    ALFA GTV 98'-155hp,2.0 T.Spark

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    По-добре провери какво предлагат в момента магазините с прилични авточасти за нашите бегачки и от възможностите избирай... Ама най-добре им звънни да ги питаш, защото и това в сайтовете им е не особено ъпдейтнато като информация...
    Иначе аз скоро купувах за друга кола някакви "JanMor", които ми ги похвалиха много в axm, но не съм ги карал достатъчно за да преценя дали са хубави наистина. Те новите кабели са си нови кабели .
    На външен вид и като качество на изработката са доста прилични, да не кажа по-добри от оригиналните които свалих... За колата за която ги взех, другите опции за момента бяха: Ал. Ауто - "някакви италиянски", Т&Н - френски "eyquem", Ахм - тези които взех.
    Други опции са "бош" - всички ги плюят много стабилно в нета, "Тесла" - евтини, мненията са силно противоречиви - преди години съм ги ползвал за друга кола и бяха с невероятно качество за цената си.
    Дано съм помогнал
    Един от вариантите които ми предлагат са точно JANMOR ,но и на мен нищо не ми говореха като марка,но поне кабели и лули са отделни комплекти и изработката изглежда много добра....
    На повечето места ми предлагат eps ,но нещо отзивите за там са прекалено противоречиви......
    Като гледам то май няма много други варианти на пазара,питах за беру ама всички вдигат рамене......
    Тези дни май ще отнасяме janmor-a

    ---------- Post added at 16:54 ---------- Previous post was at 16:54 ----------

    Quote Originally Posted by oinotnA View Post
    Преди 2-3 седмици проверявах какви пари са,непомня марка,но цената беше 210лв.
    Тя цената на всякъде е между 200 и 250 ,по-скоро ми трябват отзиви за марки....
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  5. #5

    Default

    Ами аз засега съм с двете ръце "за" тези въпросните... Колата на която ги сложих в момента буквално трябва да си долепиш ухото до предния капак за да чуеш, че двигателя работи на място... Не знам дали ще изкарат прилично време, но със сигурност като качество на изпълнението са на ниво

  6. #6
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    абе и за тия жанмор мненията са доста противоречиви (пък и аз съм малко предубеден за специалните консумативи за газ), ама кабелите обикновено пробиват заради проблем със свещите.
    иначе за тс-а дават кабели с медна сърцевина и резистори в лулите,така че каквито и да вземеш, няма да сгрешиш. само не се набутвай с бош.
    точка

  7. #7

    Default

    Грам не се опитвам да защитавам тая марка, обаче представи си потенциалната ситуация в която някой разбирач има проблем с прекъсване на двигателя, решава, че е от свещите или кабелите, сменя ги с някакви не-най-скъпите възможни, проблема не се решава (щото кой го знае реално от какво е бил) и той веднага обявява, че тези свещи са пълен боклук, който по боклучавост единствено може да се мери с тези кабели, и видиш ли ако си бил взел веднага беру нямало да стане така ама ей го... Тая ситуация дали се случва често..?
    Относно тия консумативи специално за lpg - на фиата, на който сложих въпросните кабели има газов инжекцион ("от скъпите") и когато започна да бие на 3 цилиндъра, го превключих ръчно да е на бензин, след което работата осезаемо се подобри (не се оправи напълно де), след малко каране пак цъкнах копчето да се пусне lpg-то и мигновено почна да хлопа без един цилиндър, което ме навежда на мисълта, че явно като се ползва това гориво, изискванията към точно тази част (кабела) са вече други (някакси по-чувствителен става двг-то към кабела)... Свещите ми са чисто нови денсо иридиумки, така, че тях ги игнорирам в случая, а пък и не съм ги пипал за отстраняване на проблема - явно си беше кабела.
    А пък и специално за фиата, имаше и модел кабели, които на сайта пишеше, че не се препоръчват за коли с lpg, както и такива (които сложих), които са предназначени за lpg конверсии (естествено ако нямаше колата lpg бих взел тези, дето са за коли без газ)...

  8. #8
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    при работа на газ важни са свещите и по-точно добре подбраното електродно разстояние.
    тия кабели не ги познавам, може хубави да са,може и лоши , но най-добре е някой който ги е слагал на тс да каже мнение щото не си заслужава да си изпитател , пък и тук става въпрос за кабели с медна сърцевина.
    точка

  9. #9

    Default

    Кабели и лули най добре на BOSCH но си спомням като сменях моите бройката лула беше около 25лв някъде ,кабелите към 180лв комплекта.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  10. #10
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    нали знаете новия девиз на бош "китайско качество с немска марка и цена"
    точка

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    нали знаете новия девиз на бош "китайско качество с немска марка и цена"
    Бе не знам дали е китайски,аз веднъж съм си взимал филтър на Бош и пише ИНДИЯ
    В Китай хората имат коли,в индия карат мотопеди и Тата Нано

    Както и да е имаме вече оферта и за Беру,та избора остава между беруто и Janmor-a
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  12. #12
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ами за жанмора искат 200лв. беруто и теслата какви пари са.
    точка

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    ами за жанмора искат 200лв. беруто и теслата какви пари са.
    240 за беруто,Тесла бе бих сложил,поне като изработка не изглеждат добре и са доста твърдички......
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  14. #14
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    при това положение мисля че няма какво да се чудиш. разликата е 30лв и ако ти се дават толкова пари определено си вземи беру.
    ако искаш да минеш тънко - виж каква е цената на теслата. не знам защо си останал с такова впечатление за тях. кабела определено е много качествен. някои имат оплаквания за връзката на кабела с лулата, други пък са изключително доволни, но изкарат ли те 3 години, си на далавера пък старите си ги вози в багажника за всеки случай.

    ПП
    гледам и теслата около 200лв я харчат, така че извода май е ясен.
    Last edited by kolev; 04-05-2011 at 12:46.
    точка

  15. #15

    Default

    И аз в тоя случай бих скочил веднага на Беру-то, стига да са от сигурен източник (че на големите фирми има най-много ментаци)

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •