Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Колата ми гасне ...

  1. #1
    Запален алфист minkata's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    103

    Default Колата ми гасне ...

    Такаа.. Здравейте колеги, искам да споделя следния проблем..

    От 4-5 дни колата ми гасне при намаляване на скоростта, изключване от скорост, спиране... когато натисна съединителя, както при повечето алфи до колкото знам, оборотите почват да играят.. Да обаче.. Докато колата ми не е загряла напълно или е леко изстинала с натискането на амбриажа оборотите падат и "умира"... Имам някакъв спомен че преди година и нещо имах подобен проблем, но определено не толкова често. Тогава ми свалиха дросела и го почистиха, оборотите МАЛКО ОТ МАЛКОТО се нормализираха, но напълно изчезна проблема с гасенето(който отново казвам не се появяваше толкова често както последните 4-5 дни..) Трябва също да отбележа, че след въпросното почистване, до сега не съм имал проблеми..

    Тааа ясно е че това е едно от нещата които трябва да се проверят, но все пак ще съм благодарен ако разбера и вашите мнения!

    Благодаря предварително
    Alfa GTV


  2. #2
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Смени бензина
    Аз на Типото имам такива проблеми като му сипя 95

  3. #3
    Запален алфист minkata's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    103

    Default

    да ти кажа чесно - карам със 100 на ОМВ.. последните 1-2 пъти съм сипвал само 95 ама... дано да е това, че ми идва понагорно вече от ремонти
    Alfa GTV


  4. #4

    Default

    Батка не усещаш ли, че сам си си отговорил още в първия пост
    А за това гориво за което говориш, че го сипваш (забележи, че не го наричам "бензин") ме подсети да ти разкажа това-онова като се видим

  5. #5
    Запален алфист minkata's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    103

    Default

    Да наясно съм, но както казах исках да чуя и други мнения мерси все пак де, ще поговорим за горивото определено!
    Alfa GTV


  6. #6

    Default

    Стига с този бензин колеги,когато по колата всичко си е наред няма никакви проблеми да си върви с 95,моята съм е карал и със 100 октана 98 също ,но най -много с 95 имам около 80х.км минати с този бензин и ядове не съм имал ,ако е имало такива то причината е била друга ,но на последно място бензина....!?

    П.П -Моля ви тази кола не е чудо на инжинерната мисъл ,че да не върви с 95.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  7. #7
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv View Post
    Стига с този бензин колеги,когато по колата всичко си е наред няма никакви проблеми да си върви с 95,моята съм е карал и със 100 октана 98 също ,но най -много с 95 имам около 80х.км минати с този бензин и ядове не съм имал ,ако е имало такива то причината е била друга ,но на последно място бензина....!?

    П.П -Моля ви тази кола не е чудо на инжинерната мисъл ,че да не върви с 95.
    Е, добре де а сега можеш ли да ми кажеш защо примерно като съм зареждал седичито (вече не зареждам там) на Еко и колата едвам върви и гасне по светофарите? От както не помирисва 95 не го е правила
    Сега към автора на темата....много наистина могат да са ти причините, свещи, кабели, бубини, запушен горивен филтър, запушен катализатор,ламбда или най лошото умираща бензинова помпа
    Но преди всичко мисля че най удачно е да минеш качествена диагностика!

  8. #8
    Запален алфист minkata's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    103

    Default

    мерси за отговора... така и възнамерявам да направя! свещите съм ги сменял лятото, ламбдата също скоро.. катализатора се каня да го махам от година сигурно , но така са ме наплашили, че незнам към кого да се обърна.. вкрайна сметка май ще му подосаждам пак на бат Бобо и ще ми е мир главата... иначе за другите неща ще трябва да се провери...
    Alfa GTV


  9. #9
    Запален алфист Magiosnika's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Posts
    135

    Default

    Колега махането на катализатора е елементарно, всеки ауспухджия ще ти сложи резонатор на негово място без проблем.

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by Magiosnika View Post
    Колега махането на катализатора е елементарно, всеки ауспухджия ще ти сложи резонатор на негово място без проблем.
    Да, самата операция е елементарна и всички могат да я направят - сложното е да се избере правилния резонатор, за да има положителен ефект от цялата работа (не, че колата няма да върви и с една права тръба на това място де, както правят феновете на бръмчащите и гърмящи 1.4-ки...).
    А това кой резонатор е правилния, ако човек се зачете достатъчно задълбочено по темата (както предполагам minkata е направил, щом казва, че се е наплашил), няма да смее изобщо да изкара колата от паркинга

  11. #11
    Test Driver
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    192

    Default

    Как се чисти този дросел(ако може малко подробно да ми обясните)?Мерси
    Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
    ALFA GTV 98'-155hp,2.0 T.Spark

  12. #12
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by oinotnA View Post
    Как се чисти този дросел(ако може малко подробно да ми обясните)?Мерси
    Ами отвиваш въздуховода, взимаш един спрей за почистване на карбуратори и някой ти натиска газта на изгасена кола пръскаш останалото избърсваш с памучен парцал.
    Прави се докъто клапата и цялата окръжност не станат чисти!
    Завиваш въздуховодния маркуч и палиш.
    Първото запалване ще е по-трудно ще трябва да подадеш газ.

  13. #13
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Да, самата операция е елементарна и всички могат да я направят - сложното е да се избере правилния резонатор, за да има положителен ефект от цялата работа (не, че колата няма да върви и с една права тръба на това място де, както правят феновете на бръмчащите и гърмящи 1.4-ки...).
    А това кой резонатор е правилния, ако човек се зачете достатъчно задълбочено по темата (както предполагам minkata е направил, щом казва, че се е наплашил), няма да смее изобщо да изкара колата от паркинга
    Не си мислете че на тази кола е толкова лесно,тя е Евро 3 и е с 3 сонди,и след махането на катализатора последната сонда ще набива постоянни грешки,трябва да се пипне софтуерно
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #14

    Default

    А, да, много правилна намеса от колегата - съвсем забравих за 3-те сонди при тия последните...

  15. #15
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Колегата е писъл, че ще ходи при бобо, няма какво повече да умуваме.
    Единствено да напише после какъв е бил проблема и как е решен.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •