Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 46

Thread: Alfa 155 на газ... какво да бъде ?!

  1. #16
    започва да се пристрастява Karaqnev's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    vraca
    Posts
    60

    Default

    Ами благодаря... ориентирах се вече. Блогадаря и на останалите колеги взели отношение по темата

  2. #17

    Default

    да но при положение че сме с PVC колектори със смената и обикновенно газово се доближава до ГИ
    А според вас дали ще гарми ако е с ГИ и кабелите и свещите неса много добре

  3. #18
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by di6kin,djovani_xxx@abv.bg View Post
    да но при положение че сме с PVC колектори със смената и обикновенно газово се доближава до ГИ
    А според вас дали ще гарми ако е с ГИ и кабелите и свещите неса много добре


    Шанса е колкото да гръмне на бензин.

    Калега, di6kin,djovani_xxx@abv.bg положи моля те повечко старание при писането. В този форум държим на това. Главни букви, препинателни знаци...
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by di6kin,djovani_xxx@abv.bg View Post
    да но при положение че сме с PVC колектори със смената и обикновенно газово се доближава до ГИ
    Дали..?

  5. #20

    Default

    Ами до колкото разбрах сменяш смукателните колектори, даваш още пари за маркучи и други неща,защото непасвали.После сменяш кабели и свещи да не гарми много и цената става малко по ниска от ГИ ....
    Незнам даваите мнения ....................

  6. #21

    Default

    Последно какво не разбра-варианта с обикновена газова ти излиза малко над 800 лв да се направи както трябва, читав ГИ ти е~1200
    Дали ще сменяш кабели и свещи си е твоя работа, аз не бих казал че с ГИ няма нужда от смяната им
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  7. #22
    започва да се пристрастява Karaqnev's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    vraca
    Posts
    60

    Default

    Не бе никакъв смисъл няма от обикновенна газ, колега налагай тоя инжекцион и раздавай яко газ

  8. #23
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Quote Originally Posted by MUROMAN View Post
    Най-често гърмежите се получават от кофти и стари - кабели и свещи,стар въздушен/от него вдига разхода/ филтър,комутатори,бобини.
    И един низ от неща.
    Гърми от бедна смес. Без значение от кабелите, дори и на бензин го прави.
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  9. #24
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Аз също съм с просто АГУ и съм с впечатление, че ако всичко ти е читаво - не гърми. Разхода ми е 11,3-12,8 в София с динамично каране\доколкото динамично може да се кара по лунните ни улици\. Гърмяла ми е 2 пъти и 2-та пъти след моя грешка да тръгна да я паля на газ. Кофти е превключването газ-бензин, че докато изгори всичко по въздуховоди и колектори има некомфортна 3-5 секундна работа на 2 горива. Позапушиха се и дюзите вече и на ниски обороти на бензин ми гасне понякога, но ще го преживея. Цената на сиромашкото гориво компенсира повечето недостатъци.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  10. #25
    започва да се пристрастява Karaqnev's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    vraca
    Posts
    60

    Default

    По принцип просто трябва да изкарваме по много пари за да не мислиме за глупости но за съжаление държавата ни е такава. Алфичките се глезят по принцип с тия инжекциони, щото тия 8 свещици една нещо да е зацапана или кабелче нещи и гърми, това е проблема, доколкото разбрах.

  11. #26
    Алфист - Турист serafim's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София
    Posts
    329

    Default

    Не е само там. Но както и да е. Друго е факт - в последните почти 10-тина години разликата в цената на бензина и газта е такава, че ако приемем, че една кола втора ръка се кара средно 5-6 години, за това време се избива и газовия инжекцион, и цялата кола, и то при пробег от към 15000 км годишно. Останалото е въпрос за това колко комфортно/некомфортно искаш да се чувстваш.

    Alfa Romeo 146 1.4 T.Spark Lusso (AR 33503) ZAR93000002178535
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 Distintive (940 A4000) ZAR94000007041346

  12. #27
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    44
    Posts
    132

    Default

    Аз съм с обикновенна газова почти от 3 години, но ако сега си слагам газ то задължително бих си сложил инжекцион! Всеки говори за читав газов инжекцион(900-1200лв) но никой не споменава евтините турски инжекциони, какво ви е мнението за тях? Един приятел си сложи преди 4-5 месеца такъв и му стъпи на 580-600лв с озаконяване и с година гаранция(колата не е алфа но цената едва ли ще е по различна). Впечатленията му са много добри, поне на приказка. Даже и аз по едно време се бях замислил за такава конверсия. Та мисълта ми е - вместо обикновенна газова- евтин газов инжекцион.

  13. #28
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Quote Originally Posted by volkan View Post
    Аз съм с обикновенна газова почти от 3 години, но ако сега си слагам газ то задължително бих си сложил инжекцион! Всеки говори за читав газов инжекцион(900-1200лв) но никой не споменава евтините турски инжекциони, какво ви е мнението за тях? Един приятел си сложи преди 4-5 месеца такъв и му стъпи на 580-600лв с озаконяване и с година гаранция(колата не е алфа но цената едва ли ще е по различна). Впечатленията му са много добри, поне на приказка. Даже и аз по едно време се бях замислил за такава конверсия. Та мисълта ми е - вместо обикновенна газова- евтин газов инжекцион.
    Цената е повече от прилична, при положение, че мен ме одра един некадърник 630лева за обикновена АГУ.
    ПП преди 3-4 години
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  14. #29
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by vaklinator View Post
    Цената е повече от прилична, при положение, че мен ме одра един некадърник 630лева за обикновена АГУ.
    ПП преди 3-4 години
    Айде ся, ако може без квалификации.
    Мойта уредба е на 11г. и тогава беше 700лв. И сега да трябва да се монтира пак ще е 650лв, и разликата от 50лв. идва от това, че може да се използва български емулатор за дюзите който тогава нямаше.
    Просто като със всяко нещо оригиналите и марковите неща си държат цената с течение на годините. Италианците примерно им дреме, за цените. Естествено и нормално е с появата на хиляди копия цената да спада, в което няма нищо лошо разбира се.
    Другото е ,че в началото имаше само по един модел от фирма и цените на ГИ тогава бяха еднакви и за Голф и за S-класа. С течение на времето нещата се поопростиха доста, фирмите станаха достатъчно гъвкави така, че да покриват гамата от различни автомобили съответно с разблични уредби.
    Last edited by robygas; 12-05-2011 at 09:47.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  15. #30
    започва да се пристрастява Karaqnev's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    vraca
    Posts
    60

    Default

    Смених колектора със алуминиев, сложих обикновена газова уредба и за сега съм доволен вече 1000 км изминах. Върви нормално ... 190 км прави, не създавава проблеми пали нормално... общо взето нищо нередно няма за сега. Харчи 9 на 100 смесено без постоянно включен климатроник само от време на време на извънградското. Сметката е таква... смяна на колектор + колектора = 75 лв.
    Газова уредба с италиянски изпарител 40 литрова бутилка, паспорт и монтаж = 380 лв. Мисля, че е нормално, аз съм доволен

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •