Results 1 to 10 of 10

Thread: Нещо стана с Фобоса (аз му го причиних)

  1. #1
    Запален алфист vendinga's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    108

    Default Нещо стана с Фобоса (аз му го причиних)

    Свалих си FobosGas (0.63.3.1) от сайта, свързах се с газовия компютър и съответно получих предложение за качване на по-нова версия от настоящата. Съгласих се и всичко мина успешно. След което преминах на Автонастройка. Достигнах до етапа да задържа педала на газта на позиция при която мотора да е с около 3000 об/мин. и проблема се появи - делта P пада до 0, МАР пада, Ргаз пада също и преминаваме на бензин. Без да правя нищо реших да повторя опита, отворих отново програмата, свързах се с контролера, двигателя работи на бензин, наляганията на газта се движат в стойности под 1000, при покачване на оборотите(на бензин) стойностите на показателите за налягането на газ-та се променят(понижават се още), продължавам напред, Автонастройка - Опознаване на впръскване- до тук успешно, но показателите за налягането на газ-та са ниски, натискам бутона НАПРЕД и изведнъж показателите са в норма, натискам пак НАПРЕД и идва момента с 3000об/мин, показателите спадат и нещата се повтарят.
    Напълних бутилката до горе с газ, свалих филтрите(нови са но все пак реших да проверя), чисти са, размърдвах кабели и букси, масата проверих, върнах по-стари версии на газовия компютър, но си е все така. Проверих електромагнитните вентили, но си щракат силно и отчетливо, въвеждах първоначални настройки(модел изпарител, датчици и т.н.) Сега на лаптопа съм с тази версия FobosGas (0.63.3.1), може ли проблема да е породен от несъвместимост с тази версия. Газовата я купувах месец май 2010(нова).
    До днес газовата си работеше, правил съм някои корекции преди време, но не съм изпадал в такава ситуация. Проблема стана след качване на новата версия. Или нещо обърках със софтуера или датчика за налягането се прецака и става проблем. Смущава ме, че в една от стъпките при автонастройка, наляганията се нормализират(по показания) и на следваща стъпка всичко се срива.
    Ако можете помагайте, ако имате някоя по стария версия от 0.63.3.1 да опитам с нея, пробвах с тези от сайта на Фобос, обаче тръгва единствено с последната.
    Мерси за отделеното време!

  2. #2
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    А за какво ти е автоматичната настройка?
    От нея общо взето смисъл няма.
    Карай направо с ръчната.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  3. #3
    Запален алфист vendinga's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    108

    Default

    Правих каквото се сетих, обаче премина ли на газ налягането пада до 0 и незнам какво се случи. Работеше си на газ (с леки забележки) и след смяната на софтуера нещо се случи, може и да е съвпадение.

  4. #4
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Доколкото имам някакъв спомен Фобос си смениха МАП-овете наскоро. Предполагам, че това е проблема.
    Твоето МАП или "датчик за налягане" е ?
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  5. #5
    Запален алфист vendinga's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    108

    Default

    Снимах го, мерси за вниманието.


    Ето го линка към снимката и отделно, защото нещо при мен не се отваря другата - http://solarium.snimka.bg/auto-racing/fobo.583400
    Last edited by vendinga; 07-04-2011 at 16:19.

  6. #6
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Доколкото имам някакъв спомен Фобос си смениха МАП-овете наскоро. Предполагам, че това е проблема.
    Твоето МАП или "датчик за налягане" е ?
    И каква е разликата между двете?
    1. Manifold Absolute Pressure (MAP)
    2. Датчик за налягане?!?!?

    Ъъъъъъ... ти като си караш колата на газ с автогаз ли я зареждаш или с пропан-бутан?
    Last edited by oem; 07-04-2011 at 13:43.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #7
    Запален алфист vendinga's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    108

    Default

    Проблема е решен-качих последната версия, като му зададох да не запазва досегашните настройки. После въведох всичко отначало и си направих настройките.
    Мерси на отзовалите се!

  8. #8
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    И каква е разликата между двете?
    1. Manifold Absolute Pressure (MAP)
    2. Датчик за налягане?!?!?

    Ъъъъъъ... ти като си караш колата на газ с автогаз ли я зареждаш или с пропан-бутан?
    Едното мери само налягането след изпарителя.
    Другото налягане и разреждане в колекторите.
    Се си мисля, че има разлика?
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  9. #9
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ааааа да, аз изхождам от друго и за тва съм като с кон с капаци Извинявай
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #10

    Default

    Че нали си има газаджий за тая работа още повече че ти е в гаранция и защо си правил опити след като си е работила преси това

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •