Results 1 to 15 of 28

Thread: Профилактика на обтягащата ролка(снимки)

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default Профилактика на обтягащата ролка(снимки)

    Мисля ,че звука който чуваме и си мислим ,че е от маслените помпи идва от това устройство и по скоро от втулките(след като изсъхнат и клеясат) през които минава щифта(по скоро ос може би) и дългия болт и се завива за блока.Когато избих щифта беше доста клеясал и имаше износване на втулките и на самия щифт единия О- пръстен се беше размазал(на шифта има два О -пръстена ) и самия той трябва да е гресиран. Обърнах пружината обратно защото единия тампон беше малко хлабав и сега двигателя работи тихо.
    Click image for larger version. 

Name:	dsc00526_74fbe_27542617.jpg 
Views:	300 
Size:	67.0 KB 
ID:	109470
    Click image for larger version. 

Name:	dsc00527_f9446_27542633.jpg 
Views:	266 
Size:	66.0 KB 
ID:	109471
    Click image for larger version. 

Name:	dsc00528_76be8_27542610.jpg 
Views:	276 
Size:	64.9 KB 
ID:	109472
    Last edited by lordliness; 04-05-2015 at 09:21.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    Колега правил съм си много експерименти с този обтегач.Тефлон,бронз и бакелит съм пробвал.Ама маи наи-важното е да има хлабина там след загряване на мотора.Обтегача да се движи спокойно.И също така да няма луфтове които да измятат ремъка настрани.При мен механизма затегна и дългия шестограмен болт се скъса от вибрациите на мотора.Вярваите ми такъв болт 10мм с 1,25 мм стъпка на пътя много трудно се намира!Голяма хурка ядох!Така че умната!
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  3. #3

    Default

    ...........
    Last edited by lordliness; 04-05-2015 at 09:22.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #4

    Default

    Мдаа,колега,след няколко дни все още ли го има ефекта на НЕдрънкаща колица или се върна стария шум?Защото вчера след смяна на компресора,140-та за която се биех в гърдите че е невероятно тиха за дизел,стана като 136 кс.Чудно какво и се случи от свалянето на пистовия ремък?Но ефекта е налице.При подаване на газ почват едни звуци....
    Мисълта ми беше,ако все още ти е "тих" двигателя след тази интервенция,да разглабям и аз?
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  5. #5

    Default

    Да ,все още не се чува никакво дрънкане,май всичките гадни звуци са били от тази ос през която минава дългия болт,не толкова от самата ролка.Въпреки значителното износване след смазването и смяна на О пръстените работи добре.Сигурно знаеш ,че преди това се сваля демпферната шайба ,а за нея трябва специален накрайник-нарича се'' РАЙБ '' и се намира доста трудно!Ако някой иска може да сложа снимки как изглежда.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #6

    Default

    Накрайник имам,ама с О пръстените съм много зле.От къде да си набавя точния размер?
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •