Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28

Thread: Профилактика на обтягащата ролка(снимки)

  1. #1

    Default Профилактика на обтягащата ролка(снимки)

    Мисля ,че звука който чуваме и си мислим ,че е от маслените помпи идва от това устройство и по скоро от втулките(след като изсъхнат и клеясат) през които минава щифта(по скоро ос може би) и дългия болт и се завива за блока.Когато избих щифта беше доста клеясал и имаше износване на втулките и на самия щифт единия О- пръстен се беше размазал(на шифта има два О -пръстена ) и самия той трябва да е гресиран. Обърнах пружината обратно защото единия тампон беше малко хлабав и сега двигателя работи тихо.
    Click image for larger version. 

Name:	dsc00526_74fbe_27542617.jpg 
Views:	300 
Size:	67.0 KB 
ID:	109470
    Click image for larger version. 

Name:	dsc00527_f9446_27542633.jpg 
Views:	266 
Size:	66.0 KB 
ID:	109471
    Click image for larger version. 

Name:	dsc00528_76be8_27542610.jpg 
Views:	276 
Size:	64.9 KB 
ID:	109472
    Last edited by lordliness; 04-05-2015 at 09:21.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    Колега правил съм си много експерименти с този обтегач.Тефлон,бронз и бакелит съм пробвал.Ама маи наи-важното е да има хлабина там след загряване на мотора.Обтегача да се движи спокойно.И също така да няма луфтове които да измятат ремъка настрани.При мен механизма затегна и дългия шестограмен болт се скъса от вибрациите на мотора.Вярваите ми такъв болт 10мм с 1,25 мм стъпка на пътя много трудно се намира!Голяма хурка ядох!Така че умната!
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  3. #3

    Default

    ...........
    Last edited by lordliness; 04-05-2015 at 09:22.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #4

    Default

    Мдаа,колега,след няколко дни все още ли го има ефекта на НЕдрънкаща колица или се върна стария шум?Защото вчера след смяна на компресора,140-та за която се биех в гърдите че е невероятно тиха за дизел,стана като 136 кс.Чудно какво и се случи от свалянето на пистовия ремък?Но ефекта е налице.При подаване на газ почват едни звуци....
    Мисълта ми беше,ако все още ти е "тих" двигателя след тази интервенция,да разглабям и аз?
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  5. #5

    Default

    Да ,все още не се чува никакво дрънкане,май всичките гадни звуци са били от тази ос през която минава дългия болт,не толкова от самата ролка.Въпреки значителното износване след смазването и смяна на О пръстените работи добре.Сигурно знаеш ,че преди това се сваля демпферната шайба ,а за нея трябва специален накрайник-нарича се'' РАЙБ '' и се намира доста трудно!Ако някой иска може да сложа снимки как изглежда.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #6

    Default

    Накрайник имам,ама с О пръстените съм много зле.От къде да си набавя точния размер?
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    ...Защото вчера след смяна на компресора,140-та за която се биех в гърдите че е невероятно тиха за дизел,стана като 136 кс.Чудно какво и се случи от свалянето на пистовия ремък?...
    Явно често ще се връщаме към тая тема... Вчера отидох да сменя лагера на компресорната шайба и видях,че и двете ролки на пистовия(без обтягащата) хлопат и стържат за световно. Смениха ги момчетата заедно с лагера и запалих... ама не можах да си позная мотора. Никакво дрънчене, а уж 100% беше за маховик? Остава и да се задържи така за повече от два дни и ...

  8. #8

    Default

    Запецнах...оста/шестограма/ няма махане от блока.Да я почвам с чука ?
    Иначе без ремъка/пистовия/ работи като дизел за 100 000лв. ама....накрая ще стане май нов обтегач

    -----------------
    До колко е допустимо алтернатора да има ход,навътре-навън.Тоест като хванеш шайбата и буташ и дърпаш?
    Last edited by Linkestis; 21-05-2011 at 13:29.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  9. #9
    Запален алфист val_mcrae's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Карлово
    Posts
    167

    Default

    Хм.. интересно, май и аз ще направя тази интервенция! Кажете има ли някакви подробности при разглобяването?
    Освен - "Сигурно знаеш ,че преди това се сваля демпферната шайба ,а за нея трябва специален накрайник-нарича се'' РАЙБ '' и се намира доста трудно!"
    има ли нещо друго и има ли вариант без този ключ да се свали? Ако може една снимка на ключа.
    Благодаря предварително
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD

  10. #10

    Default

    Алтернатора не трябва да има никакъв ход или поне аз не съм виждал такива модели,болта го развих с инбуса и парче тръба,много трудно,гледай да не счупиш нещо,ключето за шайбата ми го доставиха Вюрт от Германия за 10дни струваше 7-8лв.-райб 9 мм.Проксон ми поискаха за него 40лв. http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=58507 http://www.album.bg/lordliness/images/27644678/ прилича на звезда ,но не е.
    Last edited by lordliness; 21-05-2011 at 19:16.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #11

    Default

    Райба или вложката е с номер Т45.Противно на казаното от Lordliness го намерих лесно.
    Както казах че го имам се оказа че го нямам та съботно изтичках да си го взема на цена 4 лв.Свалянето без него няма да стане.

    ------------
    Болта е шестограм 8.Нали и той освен трите болта е хванат за блока?
    Last edited by Linkestis; 21-05-2011 at 19:08.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  12. #12

    Default

    ...............
    Last edited by lordliness; 04-05-2015 at 09:23.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #13

    Default

    Ем нестава,оставих осем кокалчета и кожата и пак не иска
    ---------
    Да обобщим:в крайна сметка упражнението се прави с цел обръщане на пружината и нови "О" пръстени на оста която се захваща за блока.
    Правилно ли съм разбрал?Износените втулки не подлежат на смяна?
    Last edited by Linkestis; 21-05-2011 at 19:45.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  14. #14
    Запален алфист val_mcrae's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Карлово
    Posts
    167

    Default

    Имам още питания дано да не стана досаден.

    На снимката която си направил се вижда болт в "цилиндърче" (заграденото с червено) и въпроса ми е - вътре в него са тези О -пръстени които след "смачкването" им започва тракането, правилно ли съм разбрал?
    Поставянето им става на оста посочена със стрелка, която пък от своя страна се поставя в "цилиндъра" посочен със стрелка?

    Колко пръстена са вътре? В двата края по един ли?

    Извинявам се за въпросите но ми се иска да уточня за себе си предварително нещата преди да започна да разглабям.
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD

  15. #15

    Default

    О пръстените не позволяват да влиза прах и съответно да излиза смазка навън,те са в двата края,на 'цилиндърчето' ,износването и скърцането е от 'цилиндърчето' и остта ,'цилиндърчето 'е в ляво ,остта в дясно(на снимката),остта се движи постоянно в 'цилиндърчето' и като няма смазка издава гадни звуци.Почистих всичко,малко водна шкурка ,напълних с грес и....тишина-изключително удоволствие.
    Pepko-Bepko -пише за известни проблеми при смяна на втулките,моите за сега ги оставих така може би по нататък ще ги сменя.Този възел вече го разглобявам като автомат калашников-за секунди! Като го разглобиш ще се ориентираш бързо,като свалиш подкалника запали колата и виж как се движи и опъва ремъка.
    Last edited by lordliness; 23-05-2011 at 21:22.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •