Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28

Thread: Профилактика на обтягащата ролка(снимки)

  1. #16

    Default

    "О" си набавих както ти си показал на снимката.
    Обаче трагедията с тоя болт/шестограм/ е пълна.Няма развиване.Имам чувството че е станала заварка.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  2. #17

    Default

    Свалих я най-накрая
    Обаче,имам няколко въпроса: 1.На оста колко пръстена има?Защото при мен има само един/смачкан/.И този канал по средата не е ли за втория "О" пръстен ,или е канал за събиране на грес?
    2.На пружината,едната втулка е почти изчезнала,останал е около половината според мен тефлон.Като я обърна със здравата втулка да стои под ролката ще има ли ефект?
    3. На тази втулка се вижда някакъв надпис и размера й.Не ми се струва реално за нещо което ще струва 5-10 лв да даваме сума от 250-280лв.!Някои не е ли правил опит стругар да направи подобен размер?


    --------------
    Едната е готова Мърка докога ще видим.
    Истината ще лъсне утре като разглобя и 136-та
    Last edited by Linkestis; 22-05-2011 at 19:45.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  3. #18

    Default

    Има два пръстена,в двата края на остта,канала е за смазка,или по скоро защото няма смисъл да слагат толкова дълга втулка и слагат две по къси в двата края,аз го напълних с грес,някъде гледах продаваха само пружини -из нета.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #19

    Default

    Поразяващ ефект при дрънкалото/136кс./
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  5. #20
    Запален алфист val_mcrae's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Карлово
    Posts
    167

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Поразяващ ефект при дрънкалото/136кс./
    Днес и аз мислех да я почвам но не остана време, така че в събота задължително разглобявам!
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD

  6. #21
    започва да се пристрастява Centorius's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    30

    Default

    Колеги здравейте! И аз днес започнах да си сменям обтяжната ролка на пистовия ремък както и другите две! Но нещо като я гледам дългия болт шестограм как да го развия като на 6-7 см пред него има част от купето на колата, което май ще ми пречи? Става въпрос за 156-ца 2.4 JTD 136hp и може ли снимка как седи ремъка

  7. #22

    Default

    В какъв смисъл "как седи ремъка" ?Като е сложен ли?
    За шестограма си вземи някакво удължение.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  8. #23
    започва да се пристрастява Centorius's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    30

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    В какъв смисъл "как седи ремъка" ?Като е сложен ли?
    За шестограма си вземи някакво удължение.
    Да като е сложен ремъка искам снимка!
    Е стори ми се, че болта е дълъг... значи ще има място да излезне ролката?

  9. #24
    започва да се пристрастява Centorius's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    30

    Default

    Ето колеги аз намерих снимка, може на някой да му е от полза:

  10. #25
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Поразяващ ефект при дрънкалото/136кс./
    Можеш ли да правиш един аудио или видео запис да чуем и ние как мърка че ми стана много интересно?
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  11. #26

    Default

    Мога,само че съм с мобилен интернет и качването дори на снимки е почти невъзможно.За клипче дори не си и помислям
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  12. #27
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by Centorius View Post
    Да като е сложен ремъка искам снимка!
    Е стори ми се, че болта е дълъг... значи ще има място да излезне ролката?
    На 166 може и да има....както ти казах, в 156цата е сложна работа...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  13. #28

    Talking


    ...Потвърждавам ефекта от "мероприятието"...
    Благодарности на колегата за хубавата тема - на пръв поглед незначителни нещица, които сериозно вгорчават душевния мир на собственика, особено ако държи на колата си.
    ...От година въпросното "дърданикане" на повръщащ котарак, набиващо се от десния ми прозорец, стана хронично, а сега в жегите - трудно смилаемо за изнежени уши... На място и с лекичка газ - отвратително. Та гледах да карам на затворено и да не кибича със запалена кола на публични места. И след като съм изчистил други варианти от ролковия отсек, дойде ред на това... И...о, кеф...
    Джаджите бяха доста добре, оста без осезаем луфт /читави втулки/, но поради деформацията на О-пръстените, вътре нямаше и помен от смазочен материал. Минах с профилактиката описана от колегата - два нови пръстена и грес-баня.
    ...Ефектът е много добър, като се има предвид че с тоя агрегат рано или късно се калява слуховия апарат
    Alfa Romeo 166 JTD '99 Progression

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •