Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28

Thread: Грешка при диагностика P0170

  1. #16
    Запален алфист vanko_monev's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Сливен
    Age
    33
    Posts
    186

    Default

    При графиките на диагностиката ли

  2. #17
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2010
    Location
    st.zagora
    Posts
    92

    Default

    Quote Originally Posted by vanko_monev View Post
    Е, добре след като дебитомера не дава грешки при диагностиката, как се разбира дали работи или не
    120 - 150g/s толкова показва изправен дебитомер,т.е. ако си под 100g/s вече не си върши работата както трябва.
    Например ако ти показва 90g/s (= 324kg/h) или нещо подобно,такива стойности водят до загуба на мощност.
    brava 1.4 sx
    alfa 156 1.8

  3. #18
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by koko156 View Post
    120 - 150g/s толкова показва изправен дебитомер,т.е. ако си под 100g/s вече не си върши работата както трябва.
    Например ако ти показва 90g/s (= 324kg/h) или нещо подобно,такива стойности водят до загуба на мощност.
    По принцип дебитомера е добре да се гледа във волтаж,демек параметрите да са във волтове.На празен ход трябва да е около 1.3-1.5 волта,а на пълна газ 4-4.5 волта,това е при загрял мотор.При студен мотор,естествено показанията на празен ход са други,защото дросела е отворен повече

    ---------- Post added at 14:13 ---------- Previous post was at 14:12 ----------

    Quote Originally Posted by cassillas View Post
    Не важи ли това за изключен дебитомер?



    По данните кото дава.
    Не при изключен грешката си е за самия дебитомер,както и когато се скапе напълно,демек излезе съвсем от нормите
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #19
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    По принцип дебитомера е добре да се гледа във волтаж,демек параметрите да са във волтове.На празен ход трябва да е около 1.3-1.5 волта,а на пълна газ 4-4.5 волта,това е при загрял мотор.При студен мотор,естествено показанията на празен ход са други,защото дросела е отворен повече

    ---------- Post added at 14:13 ---------- Previous post was at 14:12 ----------

    На различните коли калибрацията на максималния волтаж е различна - та ако ги гледаш по волтаж си в голяма грешка Освен това за макс стойности на дебитомер от 4 до 4,5 волта си е направо огромна разлика
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  5. #20
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ако и мултимера ти е от тия под 100 лв. може и 5.2 волта да покаже
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #21
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Ако и мултимера ти е от тия под 100 лв. може и 5.2 волта да покаже
    Имаше се предвид да се гледа волтажа през диагностиката
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  7. #22
    Запален алфист vanko_monev's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Сливен
    Age
    33
    Posts
    186

    Default

    Утре ще я закача колата, от всичко казано до момента трябва да дава дебит около 120г и около 4 до 4,5v

  8. #23
    започва да се пристрастява totii's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    НОВИ ХАН
    Age
    40
    Posts
    94

    Default

    при мен тази грешка P0170 се оказа от дебитомера
    BMW E39 530D 193hp / Alfa Romeo 1.8 16v TS 144hp бившa / VW Passat B5 1.9 TDI 110hp / Lancia Dedra 1.6 80hp бившa

  9. #24

    Default

    Аз също наскоро имах проблем с такава грешка p0170 ще обясня как процедирах за да разбера какъв е проблема. Значи първо в нашето село тая грешка я разбираме така, Екуто е достигнало границата на сместа обаче ламбдата не показва че сместа е коректна общо взето всичко квото е по запалителната система Мотроник може да е пролемно. На пръв поглед си помислих аиде ламбдата замина, и кво напраих, отидох и си купих една универсална ламбда с нагревател (един проятел ме подучи) и я сложих. Закачам с телефона и изпаднах в тих ужас сигнала пак в гъза ламбдата умира екуто пръска бензин вътре в двигателя все едно че е градински маркуч поплаках си малко тихичко и след като се набутах с 70 лв за ламбдата почнах да мисля. Та първо проверявам да не смуче въздух от някъде, взех един спрей за лесно запалване на карбуратори и почнах да пръскам по въздуховода след дебитомера, дросела и колектора ако смуче от някъде веднага ще промени оборотите на двигателя обаче нищо, легнах отдолу огледах хубаво по изходния колектор и двуцевката за цепнатини също няма нищо. Минах на инжекторите откачам един по един и меря съпротивлението трябва да е около 16 ома всичките ок, оттам температурен датчик пак с мултицета меря от 2,3 до 2,6 Килома при 20тина градуса и там ок. Минах на бобините една по една на първична намотка трябва да е от 0,3 до 0,8 ома за нашите бобини на вторична от 8 до 15 килома и там всичко е наред. За захранващо напрежение няма да обяснявам защото ще прочете някои ще се напъне да мери и ще направи беля. Та продължавам по веригата закачам пак с телефона и гледам дебитомера значи на празен ход на топъл двигател трбва да показва 1,5 волта задържам на 3000 оборота и трябва да показва 2 волта и там всичко е наред и ся кво прая нищо не намирам колата върви като баба и гори като за световно и тогава ми проблясва че ламбдата която съм сложил новата може да е прецакана обаче как да меря само ламбдата гледам в интернет едни ентусиасти с едни горелки ама не пробвах не защото не искам а защото нямам горелка. Отидох купих една сонда на Бош за 150 лв сложих я ресетнах екуто покарах 20 км и колата заспа върна си предишния облик. Направих и една голяма простотия ама няма да кажа каква. Дано да съм бил полезен. Успех на всички

  10. #25
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by go6imo6i View Post
    Аз също наскоро имах проблем с такава грешка p0170 ще обясня как процедирах за да разбера какъв е проблема. Значи първо в нашето село тая грешка я разбираме така, Екуто е достигнало границата на сместа обаче ламбдата не показва че сместа е коректна общо взето всичко квото е по запалителната система Мотроник може да е пролемно. На пръв поглед си помислих аиде ламбдата замина, и кво напраих, отидох и си купих една универсална ламбда с нагревател (един проятел ме подучи) и я сложих. Закачам с телефона и изпаднах в тих ужас сигнала пак в гъза ламбдата умира екуто пръска бензин вътре в двигателя все едно че е градински маркуч поплаках си малко тихичко и след като се набутах с 70 лв за ламбдата почнах да мисля. Та първо проверявам да не смуче въздух от някъде, взех един спрей за лесно запалване на карбуратори и почнах да пръскам по въздуховода след дебитомера, дросела и колектора ако смуче от някъде веднага ще промени оборотите на двигателя обаче нищо, легнах отдолу огледах хубаво по изходния колектор и двуцевката за цепнатини също няма нищо. Минах на инжекторите откачам един по един и меря съпротивлението трябва да е около 16 ома всичките ок, оттам температурен датчик пак с мултицета меря от 2,3 до 2,6 Килома при 20тина градуса и там ок. Минах на бобините една по една на първична намотка трябва да е от 0,3 до 0,8 ома за нашите бобини на вторична от 8 до 15 килома и там всичко е наред. За захранващо напрежение няма да обяснявам защото ще прочете някои ще се напъне да мери и ще направи беля. Та продължавам по веригата закачам пак с телефона и гледам дебитомера значи на празен ход на топъл двигател трбва да показва 1,5 волта задържам на 3000 оборота и трябва да показва 2 волта и там всичко е наред и ся кво прая нищо не намирам колата върви като баба и гори като за световно и тогава ми проблясва че ламбдата която съм сложил новата може да е прецакана обаче как да меря само ламбдата гледам в интернет едни ентусиасти с едни горелки ама не пробвах не защото не искам а защото нямам горелка. Отидох купих една сонда на Бош за 150 лв сложих я ресетнах екуто покарах 20 км и колата заспа върна си предишния облик. Направих и една голяма простотия ама няма да кажа каква. Дано да съм бил полезен. Успех на всички
    Шапка свалям на търпението и разсъдъка с които си подходил към проблема.

    Това само доказва, че с мислене и постоянство далеч се стига

    Постът ти ще е полезен за много от нас. А ако споделиш и за простотията, която премълчаваш - още повече



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #26

    Default

    Ами понеже в трети клас учителката ми каза че съм много умен и аз още лежа на тая кълка обаче на практика не се оказа точно така. Ламбдата бош и отрязах буксата и я вързах на старите кабели долу там някъде до гредата и си мислих че е интелигентно направих го с термошлаух и отгоре хубаво с изолирблант ама после като взех да мисля и ми стана лошо. Сигнала които изпраща ламбдата е много нисък волтаж от 0,2 до 0,9 волта всяка промяна в дължината на кабела връзки и така нататък може да изкриви сигнала или да го спре, да не говорим че като минавам през локви може да проникне вода и не ми се мисли. Та мисълта ми е: когато нарушиш физичните закони последствията идват веднага за разлика от юридическите където последствията идват по късно, а може и да не доидат ако имаш добър адвокат. Моля не режете не превързвайте и не запоявайте кабела на ламбдата колкото и интелигентно да си мислите че е. Сменете я заедно с буксата с която сте я купили това показват законите на физиката. Аз я отразях защото намям канал а кабела нагоре се закопчава в едни скобички. Засега всичко е наред ще карам така докато не ме засърби да я сменя както трябва. Успех на всички

  12. #27
    Alfa Romeo 156 1,8TS
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Кърджали
    Posts
    89

    Default

    Колеги, как мислите, а на мен днес ми "прекъсваше" или "забиваше нос" на няколко пъти. После припалваше за секунда и гаснеше веднага, все едно спира бензина. Хрумна ми да откача буксата на дебитомера, та успях да се прибера!
    Включих новия си блутут адаптер на компа и ми изписа следното:
    P0110 - Air temperature sensor
    P0100 - Air flow meter
    Дали има шанс за дебитомера да речем с ония спрейове... или да търся нов?

  13. #28

    Default

    Нов.
    Former Alfa owner.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •