Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27

Thread: Каква Алфа да си купя-специфични изисквания.

  1. #1

    Default Каква Алфа да си купя-специфични изисквания.

    Здравейте колеги и фенове на Алфа Ромео!
    И така направо на въпроса- отскоро съм фен на вашата марка и честно казано до преди две-три седмици бях много скептично настроен.Сега, без да знам защо искам да си купя Алфа, но нямам си и ни най-малка представа каква.Трябва да кажа, че в момента карам Мерцедес Е-класа 1999г.,турбодизел, автоматик-супер автомобил е, ама да ви кажа колкото е здрав и сигурен, толкова е и превидим
    и донякъде "пенсионерски".Искам някаква кола, която да е по-спортна и по-младежка.Кола за забавление общо-взето.Пък и жената да я кара.До този момент съм гледал само 146,156 и 166.Аз съм малко фен на дизеловите автомобили и държа да е 4(5)-врата колата с нормалните екстри-ABS, Airbags, централно закл.,серво, ел.пакет и т.н.Дайте съвети кой модел и с какъв двигател да търся.

    Предварително се извинявам, ако съм сбъркал раздела за пускане на такава тема, просто с тази търсачка нещо не се разбрахме.

  2. #2

    Default

    ..щом си фен на дизела,твоя мотор е JTD...и според пачката която си приготвил,по възходящ ред 145/6-156-166.....ако ти трябва по-малка и практична кола(по-маневрена),това е 145/6.156-цата е добра комбинация градско/извънградско,и вече 166 си е автомобил с класа-голям,комфортен и т.н....бих ти препоръчал,ако имаш възможност да се качиш и да покараш всеки един от тях и тогава да си прецениш......няма да съжаляваш от нито един модел,успех
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  3. #3

    Default

    Така, мен с 146 и 156 ме зарибиха да си купувам Алфа Ромео.За дизела- вярно предпочитам да е дизел, само че един приятел има Фиат Пунто 2003 1,9JTD и все нещо го ремонтира.Уж дреболии, но и те искат време да им отделяш.146-цата беше бензинка 2,0, 16 винтила, а 156-цата 1,8 бензин(Twin Spark-каквото и да значи това).Аз останах много впечатлен от вървежа и на двете коли, но така и не мога да реша коя ми допадна повече.После ми казаха и за 166 2,4JTD-бил здрав и що-годе икономичен мотор.
    П.П:Тия 1,4 и 1,6 ми се струват слабички.
    Я кажете за частите и разхода-кое се обслужва по-лесно и кое според вас е по-здраво.Просто всяка марка си има свойте особености, а не съм запознат с италианските коли.

  4. #4

    Default

    Значи младежка и по спортна изключваме 166, да е с 4 врати изключваме 145 и остана май 156 Търси и 2,4JTD 140 или 150 коня и ще останеш доволен!
    156 2.4JTD 136+ PS

  5. #5

    Default

    Според мен и 147 1.9 JTD е вариант, вече и техните цени паднаха доста.
    Alfa Romeo 145 1.9 JTD

  6. #6

    Default

    Цените не ме притесняват- мога да дам 9,000-11,000лв. за самата кола, просто не знам какви разходи ме очакват после.Това 166 го видях на живо преди 2-3 дни и нещо ме отблъсна тая кола.Един познат кара 147, 1,9JTD- не се е оплакал и жената я харесва, но аз искам седан.Пък и не ми се струва, че 166 е чак толкова по-комфортна и луксозна от 156.И аз до този момент съм имал Мерцедеси-124, 2,5 дизел 1990 и Очиларката(Е290ТД)- с тези коли никога няма да се разделя.Замислям се дали да не взема две Алфи- за жената и за мен.
    П.П:Не ме интересуват, кожени салони, навигации, парктроници и други такива.Алфа ще си купува заради тръпката която носи, а не заради комфорта или лукса(имам си такива коли).

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by Don Corleone View Post
    ...Пък и не ми се струва, че 166 е чак толкова по-комфортна и луксозна от 156...

    ...Замислям се дали да не взема две Алфи- за жената и за мен.
    Във връзка с първото твърдение - според мен си в голЯма грешка. Във връзка с второто намерение - съветвам те на първо време да вземеш една ... И определено в случая не визирам парите.

  8. #8

    Default

    Не, нищо не казвам против 166, даже може би точно това ще купя най-накрая.Но преди малко в нета видях един модел GTV- сигурен съм, че жената ще го хареса много.Иначе смятам да навия майка ми от VW да мине на Алфа.Работата върви към 4 Алфи за следващите 2 години.

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Don Corleone View Post
    Цените не ме притесняват- мога да дам 9,000-11,000лв. за самата кола, просто не знам какви разходи ме очакват после.
    Твоята кола е 147 фейслифт (тия дето фаровете им "гледат лошо") с мотор JTDm... Младежка, перфектна за управление от жена, спортен дух, ала-бала, и фитва във възможностите ти като пари. За обслужване, чипване на мотора и разни други дребни нещица аз бих си приготвил едни 2 (може би за по-сигурно 3) К за тая кола, след които според мен ще можеш да я караш спокойно...

    ПС: пунтото е фиат, алфата си е алфа - въпреки, че всичко е под една шапка, не го забравяй това

    Иначе за това, че си се кефиш на другата кола няма лошо - истинските алфисти имат по още една кола (която не е алфа), истинските сектанти имат поне още една алфа...
    След като покараш сам ще прецениш дали те влече към някоя от групите, но те разбирам за онова, дето казваш, че и ти не знаеш защо искаш да купиш такава кола, но някакси те влече и знаеш, че трябва да имаш такава - това са си признаци на ухапан от змията човек...

    ППС: за ГТВ, първо седни в едно и виж какво ти е усещането в него, после прецени дали ти харесва или не... Не е баш за всеки тая кола според мене...

  10. #10

    Default

    Не знам наистина защо, но трябва да купя и то колкото се може по-бързо.Въпреки, че баща ми, брат ми и най-добрият ми приятел заявиха, че съм се побъркал и че нямало смисъл да се купуват италиански коли.
    П.П:За първи път Алфа Ромео ми направиха впечатление като гледах "Октопод"- там се караха най-различни Алфи, Фиати, Ланчии и разбира се Мерцове.

  11. #11
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Wink

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Твоята кола е 147 фейслифт (тия дето фаровете им "гледат лошо") с мотор JTDm... Младежка, перфектна за управление от жена, спортен дух, ала-бала, и фитва във възможностите ти като пари.
    ППС: за ГТВ, първо седни в едно и виж какво ти е усещането в него, после прецени дали ти харесва или не... Не е баш за всеки тая кола според мене...
    Колегата е много прав, 147 е колата за жена и за тия пари. Класен, красив малък автомобил. А за ГТВ наистина си помисли, това не е много компромисен автомобил за всеки ден. Позицията на седене е ниска, окачването - твърдо, обзора лош, а и вътрешното пространство е функция на външния вид - т.е. липсва. Това е кола за ценители, за които това са дребни неудобства. Човек, който му трябва да си върши работа с нея може просто да я намрази.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  12. #12

    Default

    Колеги, звъннах на един приятел дето се занимава с коли.Той е в Австрия в момента и му казах да носи една 146-ца и една 147-ца.Най-вероятно ще сa JDT, като 146 може да е и 2,0 бензин 16v(да се накефя поне).В по-късен етап ще се носи нещо и за майка(но тя ще си го хареса сама).

  13. #13

    Default

    146 с двигател 2.0 Туйн Спарк се води модификация "ti", което по принцип е най-шукаритетната версия на една алфа с 4 врати...

  14. #14
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    Quote Originally Posted by Don Corleone View Post
    ........Най-вероятно ще сa JDT, като 146 може да е и 2,0 бензин 16v(да се накефя поне)......
    Точно на това щях да обърна внимание колега КЕФА Че дизела си има предимства много е ясно,обаче си е друго като видиш и усетиш как стрелката на оборотомера подминава 7000

    Имаш си вече сигурна,дизелова и луксозна кола-хубаво си се орентирал към АЛФА щом търсиш нещо за кеф и не за ежедневно ползване, моя съвет е да бъде бензинова

    Ако парите не са проблем,примерно : http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...RT&tabNumber=2

    или малко по-евтинка :http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...e&pageNumber=2

    V6-sound допълва кефа от тая кола
    Last edited by abart_; 15-05-2011 at 21:10.
    146 Turbo

  15. #15

    Default

    Значи, 147-цата ще е дизел, а 146-цата ще е 2,0ti.
    Кажете каква е разликата между Алфа ГТВ и Спринт(на външен вид и като интериор са еднакви).Жената си предпочете 147, а майка каза че иска 166-ца с големия дизел !!! Тя сега кара Пасат 4-ка, 1,9тди.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •