Results 1 to 10 of 10

Thread: Климатик - съскане

  1. #1
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default Климатик - съскане

    Здравейте колеги . Реших да си понапълня климатика , защото изобщо не тръгваше . Сипахме 200 грама фреон и компресора тръгна . Но в купето се чуваше едно леко съскане и след за един ден климатика спря да работи . Та поразпитах майсторчетата и те ми казаха че в купето единственото място от където може да изпуска е радиатора и някакви уплътнения около не го . Та искам да попитам как аджеба се сваля това радиаторче . На 155 е при педалите и не се разглобява таблото , но на 146 не знам как е . Ако някой е правил тази операция , нека даде информация , че идват жеги ... . Благодаря

  2. #2
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    е проверихте ли дали има фреон в системата щото може да е спрял и от друго.
    точка

  3. #3
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Quote Originally Posted by hunter1989 View Post
    Здравейте колеги . Реших да си понапълня климатика , защото изобщо не тръгваше . Сипахме 200 грама фреон и компресора тръгна . Но в купето се чуваше едно леко съскане и след за един ден климатика спря да работи . Та поразпитах майсторчетата и те ми казаха че в купето единственото място от където може да изпуска е радиатора и някакви уплътнения около не го . Та искам да попитам как аджеба се сваля това радиаторче . На 155 е при педалите и не се разглобява таблото , но на 146 не знам как е . Ако някой е правил тази операция , нека даде информация , че идват жеги ... . Благодаря
    Само 200гр. ли "сипахте" в тоя климатик?

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  4. #4
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    Фреон нямаше грам . Сипахме 200г, климатика заработи духаше фладно и шайбата на компресора се въртеше . Но се чуваше съскане . След няколко часа явно всичко се е изсъскало и сега не работи . Та искам да сваля радиаторчето на климатика в купето и да го проверя , също и да подменя уплътненията между тръбите и радиаторчето . Но не знам как се сваля

  5. #5
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Quote Originally Posted by hunter1989 View Post
    Фреон нямаше грам . Сипахме 200г, климатика заработи духаше фладно и шайбата на компресора се въртеше . Но се чуваше съскане . След няколко часа явно всичко се е изсъскало и сега не работи . Та искам да сваля радиаторчето на климатика в купето и да го проверя , също и да подменя уплътненията между тръбите и радиаторчето . Но не знам как се сваля
    Аз ти предлагам, да отидеш някъде и да се разбереш точно от къде изпуска!Не се хвърляй веднага във филма със свалянето на изпарителя!Първо разбери къде ти е теча, после разглобявай!
    Щом е имало само 200гр. е нормално да чуваш съскане от таблото!Ако сте го заредили с нормалното количество фреон и пак съска, това вече е друга бира.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  6. #6
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    Значи да го допълня и да видя как ще се представи . Доколкото знам той събира 800г значи още 600 . Освен тази седмица да го напълня и да видя как ще се представи . А и гругият проблем е че като тръгне компресора и перката не се включва на междинна степен.

  7. #7

    Default

    Е добре де, кой е тоя разбирач дето "сипва" фреон само докато започне да включва компресора..?
    Според мен отиди някъде, където хората са професионалисти да ти проверят системата за течове и да ти го заредят толкова, колкото пише в дебелата книга на модела...

  8. #8
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Щом не тръгва компресора, значи пак няма фреон!Няма смисъл да наливаш в чаша без дъно.
    Отиди в сервиз, там знаят как да открият теча.
    А перката не се включва защото е имало малко фреон, нямало е достатъчно налягане!
    Чудя се обаче, кой ти е правил климатика?Някой приятел който се занимава с домашни климатици, сигурно ти го е заредил "по манометри"?!Не че не изключвам да са ти го "заредили" в "сервиз", вече и на будките за вестници се занимават с автоклиматици.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  9. #9
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    Заредихме го с манометри и електронна везна . Всичко е въпрос на пари в сервиз за пълнене взимат двойно , на това което струва. Сега пак ще го напълня , но както трябва и ще отида в сервиз да го светнат с лампата и да се види от къде изпуска . Благодаря колеги . После ще пиша да кажа какъв е проблема

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    вкъщи
    Age
    42
    Posts
    72

    Default

    Внимаваи че освен фреон трябва и масло. Т.е. не си "играи" много много да го пускаш, да не се наложи и компресор да правиш.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •