Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 56

Thread: Кой е с чип на ГТВ-то си?

  1. #1
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default Кой е с чип на ГТВ-то си?

    Колеги имам питане към хора с чипове на ГТВ-тата си и по-специално на 2.0тс мотори.
    Питането е каква е разликата в разхода къде го правихте, заслужава ли си реално?

  2. #2

  3. #3

    Default

    Въпреки изписаното в темите, за които линк ти е дал колегата, аз ще ти кажа накратко моето мнение - ако се поразчетеш повечко по темата, в зависимост от това на кого избереш да вярваш, ще разбереш, че има две мнения, свързани с "чипа" и двулитровия туйнспарк:
    1) напълно задължителен е ако не искаш да си счупиш мотора;
    2) много силно препоръчителен е, защото от завода тоя мотор са го осакатили откъм софтуер;
    И повтаряйки това, което аз самия съм писал в една от темите от линковете - "чипа" НЕ е един единствен вид. Чувал съм от батките, че тоя мотор може да се направи да харчи и 6.5/100 с чипа ако това ти е целта (естествено ще върви по-малко от 1.4) и това е тествано емпирично. Иначе щом основния ти въпрос е колко ще харчи - ами колкото и сипеш ще ги изхарчи, не знам някоя (ремапната или не) да е върнала бензин и да не е искала да го изхарчи

  4. #4
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Въпреки изписаното в темите, за които линк ти е дал колегата, аз ще ти кажа накратко моето мнение - ако се поразчетеш повечко по темата, в зависимост от това на кого избереш да вярваш, ще разбереш, че има две мнения, свързани с "чипа" и двулитровия туйнспарк:
    1) напълно задължителен е ако не искаш да си счупиш мотора;
    2) много силно препоръчителен е, защото от завода тоя мотор са го осакатили откъм софтуер;
    И повтаряйки това, което аз самия съм писал в една от темите от линковете - "чипа" НЕ е един единствен вид. Чувал съм от батките, че тоя мотор може да се направи да харчи и 6.5/100 с чипа ако това ти е целта (естествено ще върви по-малко от 1.4) и това е тествано емпирично. Иначе щом основния ти въпрос е колко ще харчи - ами колкото и сипеш ще ги изхарчи, не знам някоя (ремапната или не) да е върнала бензин и да не е искала да го изхарчи
    Изобщо не целя икономия, питането беше по-скоро от интерес. прочетох темите хората с чип твърдят, че колата е по отзивчива...това обаче не е обяснено с вървеж (времена) Принципа на чиповете го знам в основни линий имал съм и чипната ола, но при нея ефекта беше ''0'' и само моя превъзбуда

  5. #5
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Зависи кой ще ти прави чипа. Както казаха от чип до чип разлики много
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #6
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    На въпроса на темата никой не отговори
    Идеята ми е като се видим на някое от събиранията да помоля да бъда повозен за да мога сам да си направя извод

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    На въпроса на темата никой не отговори
    Идеята ми е като се видим на някое от събиранията да помоля да бъда повозен за да мога сам да си направя извод
    На такъв въпрос, такъв отговор. Заслужава ли си, казвам да. Ако очакваш много осезаема разлика забрави. Чипа е пооооследното нещо което трябва да се направи, абсолютно всички датчици трябва да функционират правилно за да има някакъв ефект, мотора да е в перфектна кондиция, запалителна система, изпускателна система и т.н. Разликата се хваща на дино преди и след чипа. Реално за някои 200лв. са джобните за днес, за някои половин месечната издръжка.
    Last edited by thecleaner; 16-05-2011 at 12:58.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    ...Реално за някои 200лв. са джобните за днес, за някои половин месечната издръжка.
    Да не говорим, че за 200 лева би получил "стандартен" чип (тоест едно файлче дето на всички се слага) а не ремап, специално оптимизиран за точно твоята кола...
    С возене при някой ремапнат няма как да разбереш дали върви повече колата от ремапа, освен ако не намериш някое ГТВ, дето всичките доработки да са му точно като на твоето и двигателя да му е в същото състояние като единствената разлика да е чипа

  9. #9
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Поне разбрах че шир потреба чип е 200лв.
    Цената не ме плаши, мисля че колата ми е в добро здраве. След като бъде ''чипната'' ще отворя тема доволен или недоволен съм.
    Благодаря за мненията !

  10. #10
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Изобщо не е шир потреба чипа от 200 лв. Аз да питам сега на сток кола какъв точно чип трябва да се прави, че да е индивидуален? Не бива с чип да се компенсират проблемите на колата. За това се слага стандартен чип на технически изрядна кола. Индивидуални настройки се правят когато има поне няколко хардуерни модификации които изискват такива настройки. Също индивидуално може да се прави на сток кола, но при специални изисквания на клиента, като например ЕКО тунинг или тотално агресивен тунинг който носи със себе си и специфични изисквания от към гориво, добавки и поддръжка.

    200 лв. чип си е баш чипа които си трябва за сток кола и не е никаква шир потреба или както искате го неречете.

    И пак от чип до чип има разлика. Зависи кой го прави, как го прави и какво цели. Защото освен целите на клиента, тунера също има такива.

    За един и същ автомобил 10 тунера ще направят 10 различни настройки. Някои от тях реално може да не се и усетят от клиента, но... са си различни.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #11

    Default

    Да, аз това имах предвид под "стандартен"

  12. #12
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    И аз същото имах предвид под шир потреба.
    Чипове мисля всички тук знаем кой прави добре и при кой са слагани на 90% от форумните коли

  13. #13
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Еми щом знаеш къде отивай Няма да съжаляваш. Колата ще тръгне Ще ти хареса.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    Чипове мисля всички тук знаем кой прави добре...
    За това не съм сигурен...
    Quote Originally Posted by oem View Post
    Няма да съжаляваш. Колата ще тръгне Ще ти хареса.
    Е това си е 100% вярно

  15. #15

    Default

    Аз бях много ентусиазиран за чип,но в крайна сметка не останах удовлеторен,уж много лесно било,много добро и т.н.Тръгнеш ли да слагаш насериозно май не трябва да четеш във форума,а да не жалиш пари ами да отидеш при експерт.По въпросите ти за чипа излиза,че няма нито 1 общ отговор,явно зависи къде го слагаш,колко плащаш,колко разбират хората,които го правят и разликата преди и след дино.Малко повече въртящ момент,малко повече к.с.,разхода на гориво,тук въпроса е спорен...Казват надолу извънградско,нагоре градско,като логика повечето обороти до които развърта мотора.Ако ще караш с малко обороти чип не ти трябва,ако ще караш на обороти съответно се вдига и разхода.Съмнителна модификация ми е нещо.А бях много навит,много питах,четох,пари подготвих и време и накрая просто "замразих" проекта...

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •