Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 56

Thread: Кой е с чип на ГТВ-то си?

  1. #31
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    София,Горна Оряховица
    Age
    43
    Posts
    117

    Default

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    Тук мисля, че може да се спекулира
    Имам съсед който вече 40к км кара ребилдната 145 ку ве на цялата газ (наистина без да я жали)със напълно оригинален софт! причините за счупен мотор могат да бъдат каквито си искан но съм далеч от мисълта че е поради грешка в оригиналния сет ъп
    Чипа е хубаво нещо, но е последната модификация според мен. Първо хубави свещи,кабели,масло, генерация и интейк и накрая чип.
    Всеки в крайна сметка си знае сам за себе си
    Аз лично за сега опознавам колата и не смея да я натискам.
    Quote Originally Posted by MaxPayne View Post
    Пишеш глупости!!!Минал съм хиляди километри,толкова,че маслото се налива често като бензина,няма никакви проблеми.Софтуера са го писали специалисти,друг е въпроса дали е остарял или не,оригиналния софтуер не може и не трябва да създава никакви проблеми,иначе колите биха изтеглени от пазара или да се вземат други мерки.Видяхме какво стана заради дефект в педала на газта.Като ти чета писанията и оставам с впечатление,че веднага трябва да тичам да си сменям софтуера,че ще ми се прецака мотора Вервай ми,на -20 и на 40 градуса в студ,сняг,дъжд и жега колата си върви безотказно,няма никакви проблеми с мотора въпреки така лошия софтуер И тва с лошите пожелавания...не е хубаво колега!

    ---------- Post added at 16:58 ---------- Previous post was at 16:57 ----------



    Ами като знаеш защо питаш
    Мое мнение:от това,което съм чел и чул,колегата BADMADAFAKA си поддържа колицата добре!(свещи,кабели и т.н.)
    Второ-и софтуера за чипа са го писали специалисти!!!!!!!! Не е писан в някой квартален гараж!Помислете реално-ако не е по-добре с чип колата,що тогава си ъпгреитвате компютрите и им сменяте уиндоуса?! Недейте бе хора,той си е бил мн. добър като сте го взели нов преди отдавна!!!
    Последно-тук май се питаше и говореше дали има полза от чип,ма когато ше я натискаш колата!!!
    Поздрави и много безаварийни км. на всички!
    Last edited by кучето; 01-06-2011 at 09:46.
    Alfa Romeo GTV 3.2 V6 24V -сбъдната мечта
    Peugeot Partner 1.6 HDI 90 BHP(служебна)-много зла за гъзарите-ex
    SEAT Ibisa 1.4 '08(служебна)-много пъргава и ненатоварваща-ex
    Dacia Logan 1.5 cdi 90 BHP(служебна)-голямото наказание за шофьора!!

  2. #32

    Default

    не знам дали обеднява или не, но това е резултатът от малко по-бързо каране по магистралата. Колата беше след диагностика, със сменена ламбда и работещ дебетомер.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 16137_1283223443576_1319804927_790246_459620_n.jpg  

  3. #33
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Какво се е случило тука? Клапан паднал в цилиндъра?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #34

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Какво се е случило тука? Клапан паднал в цилиндъра?
    Дълга история - с две думи, слабо мазане, хоризонтален луфт на коляновия вал 2 см, основните лагери на вала в картера и много мъка.

  5. #35
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ами така раждат най-често.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    Дълга история - с две думи, слабо мазане, хоризонтален луфт на коляновия вал 2 см, основните лагери на вала в картера и много мъка.
    2 сантиметра????
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #37
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Тук взе да става интересно
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #38
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    не знам дали обеднява или не, но това е резултатът от малко по-бързо каране по магистралата. Колата беше след диагностика, със сменена ламбда и работещ дебетомер.
    Шефе недей всява смут в темата виж колко си е добре
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  9. #39
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Що бе батка? Нека се показват такива неща И аз ще пусна скоро снимки на опеченото бутало само да ги намеря.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #40

    Default

    това беше стария двигател - туин спарка. Луфта се дължеше на абсолютно грешни лагери на коляновия вал, от тотално друга кола. Тове беше монтирано след "основен ремонт" във "ВИП Сервиз" в Младост преди около 4 години. така колата е изкарала 2 години. След трансплантацията в Екстрийм нямам никакви забележки и проблеми с двигателя, освен някой и друг маркуч.

  11. #41

    Default

    Quote Originally Posted by кучето View Post
    Мое мнение:от това,което съм чел и чул,колегата BADMADAFAKA си поддържа колицата добре!(свещи,кабели и т.н.)
    Второ-и софтуера за чипа са го писали специалисти!!!!!!!! Не е писан в някой квартален гараж!Помислете реално-ако не е по-добре с чип колата,що тогава си ъпгреитвате компютрите и им сменяте уиндоуса?! Недейте бе хора,той си е бил мн. добър като сте го взели нов преди отдавна!!!
    Последно-тук май се питаше и говореше дали има полза от чип,ма когато ше я натискаш колата!!!
    Поздрави и много безаварийни км. на всички!
    Ок,съгласен съм,дет викаш по-добър уиндолс?Ама от стар уиндолс ще ти изгори ли компютъра?И кое е по-добре стар оригинален уиндолс или нов кракнат пиратски?Ако не си ме разбрал-казвам,че оригиналното дори и старо,не би трябвало да е опасно да води до окотване на двигатели и т.н.И смяната на какъвто и да е софтуер за каквата и да е вещ не може да я направи всеки и кой да е...

  12. #42
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Който го е страх от мечки не ходи в гората. Като те чета човек ми се струва, че гората ти е доста далеч.

    Погледнато от другата страна като се замисля в този форум не съм видял и чул кола с чип да е родила. Ти да си видял? Сам можеш да си направиш изводи
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #43

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Който го е страх от мечки не ходи в гората. Като те чета човек ми се струва, че гората ти е доста далеч.

    Погледнато от другата страна като се замисля в този форум не съм видял и чул кола с чип да е родила. Ти да си видял? Сам можеш да си направиш изводи
    Колега,ако имаш сертификат за уменията и сервиз ще ти дам и 1000лв,дет се вика да е документирано,че знаеш какво правиш.Няма смисъл от нападки и лоши думи,аз просто не права компромиси със сигурността,обясних ти го.А братчед ми,имаше Ауди А3,направи му чип тунинг,след което 2 месеца кара като бесен,съветвах го да не се кефи толкова на вървежа щот всяко нещо е за сметка на друго и скоро след тва колата хвърли турбина и маса други поразии.Евтиния тарикатлък му излезе скъпо.А можеше просто да си купи по-мощна и скъпа кола,вместо да прави ремонти и да продава.

  14. #44
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Който го е страх от мечки не ходи в гората. Като те чета човек ми се струва, че гората ти е доста далеч.

    Погледнато от другата страна като се замисля в този форум не съм видял и чул кола с чип да е родила. Ти да си видял? Сам можеш да си направиш изводи
    Ами това, че не си чул не значи, че един от най изявените мапери тук е спомогнал за усирането на една червена 159-тка на александър ауто

  15. #45
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ами добре. Приключва се с темата значи. Извода ви е, е чип тунинга е лошо нещо и няма смисъл от него. Карате си сток колите и си се кефете.

    Интересни хора сте значи. Още от начало сте предубедени, а пускате теми и питате.

    Аз, както и много други съм на точно противоположното мнение. Това, че някой е хвърлил турбина аз съм виждал и много сток коли които си хвърлиха турбините. Нито е знаел на колко км. е била колата му нито състоянието на турбото. разбира се, че има риск винаги. Дори и при качествен ремап пак може да се случи ако турбината е била аха на ръба да издъхне и са и трябвало няколко по-големи развъртания.

    Всеки си има мнение. Лично аз моя кола никога няма да я оставя сток Защото кефа си кеф
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •