Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 56 of 56

Thread: Кой е с чип на ГТВ-то си?

  1. #46
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Ами добре. Приключва се с темата значи. Извода ви е, е чип тунинга е лошо нещо и няма смисъл от него. Карате си сток колите и си се кефете.

    Интересни хора сте значи. Още от начало сте предубедени, а пускате теми и питате.

    Аз, както и много други съм на точно противоположното мнение. Това, че някой е хвърлил турбина аз съм виждал и много сток коли които си хвърлиха турбините. Нито е знаел на колко км. е била колата му нито състоянието на турбото. разбира се, че има риск винаги. Дори и при качествен ремап пак може да се случи ако турбината е била аха на ръба да издъхне и са и трябвало няколко по-големи развъртания.

    Всеки си има мнение. Лично аз моя кола никога няма да я оставя сток Защото кефа си кеф
    Ами аз не съм предубен, напротив
    Даже въпреки смесения фиидбак към мапера ще правя там колата си

  2. #47
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Е, че там ами къде другаде.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #48
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Ами добре. Приключва се с темата значи. Извода ви е, е чип тунинга е лошо нещо и няма смисъл от него. Карате си сток колите и си се кефете.

    Интересни хора сте значи. Още от начало сте предубедени, а пускате теми и питате.

    Аз, както и много други съм на точно противоположното мнение. Това, че някой е хвърлил турбина аз съм виждал и много сток коли които си хвърлиха турбините. Нито е знаел на колко км. е била колата му нито състоянието на турбото. разбира се, че има риск винаги. Дори и при качествен ремап пак може да се случи ако турбината е била аха на ръба да издъхне и са и трябвало няколко по-големи развъртания.

    Всеки си има мнение. Лично аз моя кола никога няма да я оставя сток Защото кефа си кеф
    Здрасти колеги чета темата много внимателно ,и имам едно питане.Значи аз несъм предубеден в нищо,мисля логично и стигам до извода,че е по добре да имаш чип ,щом много големи сервизи и фирми го правят.Но немога да разбера този чип го има в продажба лицензиран от дадена марка за определена кола и модел или някой абич си го съчинява в гаража по собствено желание.Аз искам да си чипосам моите коли и ме спира до сега само това ,че не знам как става и къде в БГ има грамотни хора които го правят.Притеснява ме да не е като при мобилните телефони когато им слагат БГ меню ефекта е ясен четеш вече на български ,но от тела нищо не става вече забива губи линия гасне сам и др.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  4. #49
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Обеснявам. Лицензиран чип (това не го знам какво е баш) има фирми доказали се или продаващи се като марка които съм виждал на дадени коли и мога да ти кажа, че такъв чип който струва да речем 700 лв. за твоята кола е абсолютно нищо кой знае какво. Абсолютно нормален чип какъвто много хора ще ти направят и в БГ.

    Плюс това всеки мапер дава известно време за тест на същия ден. Караш, тестваш си колата и като ти хареса плащаш, като не връща ти се оригинала и по живо по здраво.

    За да е лицензиран чипа да речем сертифициран по TUV е необходимо след интервенцията компетентни одитори от TUV в тази област каквито в БГ няма, да изследват работата на мотора, да измерят вредни емисии и прочее, както и по някаква система да квалифицират чипа като безопасен за мотора. Тази абсолютно смешна история едно, че ще допринесе за скопяване възможностите на чипа и второ ще доведе до повишаване на цената многократно.

    В БГ няма сертифициран орган в тази област. В Германия например има. Единствения вариант да получиш такъв чип е да отидеш в Германия, там да ти го направят.

    Обикновено в БГ са много малко хората които продават чип на някоя марка. Има един Българин в Германия например къде продава много в БГ, но да ти кажа в Германия той работи у тях си в хола примерно и праща файлчета по е-мейл срещу 200 лв. на файл.

    Единственото значение за чипа има не къде ти го правят, а кой ти го прави и да ти обесни какво точно е направил.
    Last edited by oem; 05-06-2011 at 20:27.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #50
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Благодаря ти колега ,е на това му казвам аз грамотно обяснение ,сега ми е много по ясно от преди.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  6. #51

    Default

    При други марки коли (няма да ги споменавам, ама само ще кажа "доколкото това са коли") като си купиш нова кола, имаш опция за "фабричен" чип тунинг, което не съм сигурен дали си е агресивен ремап от самия производител на автомобила или някоя дилърска шашма, но предполагам, че такова нещо искаш за да си спокоен
    Цената е някаква сходна - около 7-800 лева допълнително към цената на колата, само дето си важи гаранцията na kolata (демек по-скоро трябва да си е опция от производителя)
    Last edited by badmadafaka; 05-06-2011 at 21:47.

  7. #52
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    София,Горна Оряховица
    Age
    43
    Posts
    117

    Default

    Quote Originally Posted by MaxPayne View Post
    Колега,ако имаш сертификат за уменията и сервиз ще ти дам и 1000лв,дет се вика да е документирано,че знаеш какво правиш.Няма смисъл от нападки и лоши думи,аз просто не права компромиси със сигурността,обясних ти го.А братчед ми,имаше Ауди А3,направи му чип тунинг,след което 2 месеца кара като бесен,съветвах го да не се кефи толкова на вървежа щот всяко нещо е за сметка на друго и скоро след тва колата хвърли турбина и маса други поразии.Евтиния тарикатлък му излезе скъпо.А можеше просто да си купи по-мощна и скъпа кола,вместо да прави ремонти и да продава.
    Това с турбината е съвсем друга бира...!Въобче не е до чип....Дет са вика ако не оставиш мотора да поизстине на тихи обороти малко,след такъв напън,се случва това дето си го видял......но аз не съм спец и не ми е меродавно мнението...
    п.п.На ауди и не само дават 100к км. на турбината,от там на татък я чакай всеки момент!
    Last edited by кучето; 06-06-2011 at 10:05.
    Alfa Romeo GTV 3.2 V6 24V -сбъдната мечта
    Peugeot Partner 1.6 HDI 90 BHP(служебна)-много зла за гъзарите-ex
    SEAT Ibisa 1.4 '08(служебна)-много пъргава и ненатоварваща-ex
    Dacia Logan 1.5 cdi 90 BHP(служебна)-голямото наказание за шофьора!!

  8. #53

    Default

    Quote Originally Posted by MaxPayne View Post
    Няма смисъл от нападки и лоши думи,аз просто не права компромиси със сигурността,обясних ти го.
    Тука от много време четем за твоята кола, че е уникална, невероятно запазена с екстри като никоя друга и т.н... И понеже в друга тема се обърна директно към мен да ми кажеш, че аз едва ли не съм скрапер и това е разликата между теб и мен, че ти не пестиш пари за колата си (което предполага, че явно аз пестя), защо не вземеш да покажеш няколко хубави снимки на тая велика кола..? Ама снимай разните детайли като гуми, спирачки мотор - все неща които доказват, че не правиш компромис с нищо и не пестиш един лев за колата.
    Не се заяждам или нещо такова, просто за всички ще е интересно да видят една перфектна, запазена и скъпо поддържана кола от любимата си марка

  9. #54
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    А-а искам и на магьосника уникано запазения спайдър да видя аз! Понеже много говори колко ми било раздрънкано ГТВ-то без дори да го е виждал
    П.С. аз се заяждам!

  10. #55
    Запален алфист Magiosnika's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Posts
    135

    Default

    Щом питаш за чип > не си доволен от вървежа > колата ти е раздрънкана.

    А защо твърдиш, че моя Спайдър е уникално запазен? Да не си сънувал как си потъркваш гъ*зеца на червената кожица?

  11. #56
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by Magiosnika View Post
    Щом питаш за чип > не си доволен от вървежа > колата ти е раздрънкана.

    А защо твърдиш, че моя Спайдър е уникално запазен? Да не си сънувал как си потъркваш гъ*зеца на червената кожица?
    Нямам подобни сънища, от вървежа колко мога да съм доволен от кола 150кс опа която е била 150 през 96-та За чипа питам защото това ми е 2-рата алфа в рамките на тази година и нямам опит със ТС капиш?
    П.С. да ти имам логиката

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •