Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 59

Thread: Алфа спринт 1.7 16в боксьор- 1983г.

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Dupnica ,Sofiq
    Posts
    320

    Thumbs up

    Ако съдбата ти обърне гръб-изчакай я да се наведе.....
    Звукът може да бъде
    описан само така: представи си смесица от бръмченето на Nascar-Chevys и пакистанска свиня-майка

  2. #17
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    За първи път от две години ме подкрепяш и това ми подсказва, че има проблем!
    Или точилката на жена ти е по яка от тая на жена ми и се си осъзнал преди мене или истината не е подвластна на точилките.
    ЗСериозно,брат, аз си мисля, че мекото, но пъргаво окачване пасва много по-добре на нашите от грубото и разбиващо окачване, каето се полага на Гуф-2 1.8.
    Славна машина, между другото
    Ше разбереш ти че истината не се влияе от точилките - нали знаеш което е вярно си е вярно
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  3. #18
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    49

    Default

    Колега, виждам че не разбираш добре от окачване, действие на амортисьорите, преливници и тнт...Технически нищо не разбрах от твойто мнение, ако можеш се поправи акцентирам на " Много меки амортсиьори се държат много добре "
    Айде сравни ми ги и кажи какво искаше да кажеш...

    Аз зададох въпрос като човек какво искам да знам и откъде да взаимствам окачване то се почна да се дава акъл, интересно... Ботушите са здрави, кърпена е, скоро ще я подсилваме (ролбар няма да се слага) и ще търся окачване...

    П.С С това меко и пъргаво окачване, което го казваш, че било задоволително за твоите нужди, да разбирам ли че караш по тестови полета за танкове?
    Last edited by Niki2105; 18-05-2011 at 15:14.

  4. #19
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Не че искам да се намесвам грубо в мунинг проекта ти, ама защо първо не я стегнеш, така че да не се разпадне на пътя, понеже това което виждам на снимките прилича повече на кокошарник, отколкото на някакъв вид бегачка... От секи един детайл имам чуството че ще падне поне по 10 кила кит... И неща като окачвания, стрът барове и т.н. на тая кола е нещо като старата българска поговорка "на гол тумбак чифте пищови". Разбирам ентусиазма ти, но най-добре всяко нещо с времето си. Приеми го като градивна критика, не като заяждане - защото се радвам, че си избрал такъв красив модел, и най-вече, че искаш да го съживиш!
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  5. #20
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    49

    Default

    Ааа с теб съм много съгласен, такава среда за контакт търсех. Значи, това е нещото което ще направя първо и е фикс идея, но за него помощ не ми трябва- точно то не ме притеснява така да се каже- аз ще си я подготвя, знам колко средства и работа отиват. Точно това е пътя на колата, първо подсилка, боя и оправяне на външния вид, след това "мунинг"
    Притеснява ме че е дърта и не искам да става "франкещайн, рязаници и тнт" Имам си една орязана Лада с бмв мотор дето всичко съм и "пипал" не искам и тая да тръгне по тоя път.
    Искам да я стегна на външен вид и да си я карам.
    Мерси за мнението Abar7h
    Last edited by Niki2105; 18-05-2011 at 15:35.

  6. #21
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Quote Originally Posted by Niki2105 View Post
    Ааа с теб съм много съгласен, такава среда за контакт търсех. Значи, това е нещото което ще направя първо и е фикс идея, но за него помощ не ми трябва- точно то не ме притеснява така да се каже- аз ще си я подготвя, знам колко средства и работа отиват. Точно това е пътя на колата, първо подсилка, боя и оправяне на външния вид, след това "мунинг"
    Притеснява ме че е дърта и не искам да става "франкещайн, рязаници и тнт" Имам си една орязана Лада с бмв мотор дето всичко съм и "пипал" не искам и тая да тръгне по тоя път.
    Искам да я стегна на външен вид и да си я карам.
    Мерси за мнението Abar7h
    Еее чудесно, ще следя значи с интерес темата! И не забравяй да качваш снимки!

    п.п. Силно съм заинтересован от тая лада - може ли да пратиш линк със снимки, или да споделиш малко инфо за нея
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  7. #22
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    49

    Default

    Накратко
    Кормилна уредба бмв е21- рейка, къси шенкели, , моста е изместен напред също и са подсилени местата на които се захваща.
    Стрът барове, ролбар, седалки, окачване, фланци, мотор и скорости от бмв хулиган... Сега е бокса за турбо.

    Колата я почнах от нулата :
    http://media.snimka.bg/6020/018294843.jpg?r=0
    http://media.snimka.bg/6020/018294844.jpg?r=0

    Това е момента в деня който запали мотора. Доста след като и сложих, ролбара и и направих кит.
    http://media.snimka.bg/6084/018422470.jpg?r=0

    Момента в който мотора гръмна - http://media.snimka.bg/6597/019449299.jpg?r=0

    http://media.snimka.bg/7179/020614102.jpg?r=0

    мотора скоростите и рейката от бмв то на ладата
    http://media.snimka.bg/7653/021560895.jpg?r=0
    http://media.snimka.bg/7179/020614107.jpg?r=0

  8. #23
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Niki2105 View Post
    Колега, виждам че не разбираш добре от окачване, действие на амортисьорите, преливници и тнт...Технически нищо не разбрах от твойто мнение, ако можеш се поправи акцентирам на " Много меки амортсиьори се държат много добре "
    Айде сравни ми ги и кажи какво искаше да кажеш...

    Аз зададох въпрос като човек какво искам да знам и откъде да взаимствам окачване то се почна да се дава акъл, интересно... Ботушите са здрави, кърпена е, скоро ще я подсилваме (ролбар няма да се слага) и ще търся окачване...

    П.С С това меко и пъргаво окачване, което го казваш, че било задоволително за твоите нужди, да разбирам ли че караш по тестови полета за танкове?
    Незнам към кой е адресирано но ако е към мен мога да обесня как се прави избор на амортесьори но на живо тук във форума става развален телефон
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  9. #24
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    49

    Default

    Не не, за мордохи ....(не знам как се чете, да не се смее много, ако не е така)

  10. #25
    бъдещ "авиоинженер" MogaTa's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    170

    Default

    Мисля, че имам в килера задни амортесьори трябва да проверя.
    Last edited by MogaTa; 18-05-2011 at 21:03.
    1986 Alfa Romeo Sprint ex.
    1993 Fiat Croma 2.5 TDI ex.
    1999 Citroen Saxo 1.0
    Never Give Up! Just keep walking... ®

  11. #26
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    49

    Default

    Виж ще се зарадвам доста приятно ако имаш нещо читаво... Трябва ми и дясно огледало за същата кола...

  12. #27
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by Niki2105 View Post
    Колега, виждам че не разбираш добре от окачване, действие на амортисьорите, преливници и тнт...Технически нищо не разбрах от твойто мнение, ако можеш се поправи акцентирам на " Много меки амортсиьори се държат много добре "
    Айде сравни ми ги и кажи какво искаше да кажеш...

    Аз зададох въпрос като човек какво искам да знам и откъде да взаимствам окачване то се почна да се дава акъл, интересно... Ботушите са здрави, кърпена е, скоро ще я подсилваме (ролбар няма да се слага) и ще търся окачване...

    П.С С това меко и пъргаво окачване, което го казваш, че било задоволително за твоите нужди, да разбирам ли че караш по тестови полета за танкове?
    Казах ти моето мнение, което е породено от опита!
    А, че караме по противотанкови пътища е друга бира.
    Виждал съм достатъчно много "бегачки" на почтена възраст, които след слагане на "супер яки" амортисьори, започват да се пукат по шевовете!
    За това ти казах да сложиш по-нормални амортисьори.
    Освен това, Спринта е лек и при едни много твърди , демпфането се поема от гумите и от амортисьорите няма никаква полза.
    Всичко това има значение, ако искаш да я караш, както аз карам моята!
    Ако искаш само да си чоплиш по нея и отвреме на време да я показваш, приеми, че съм дрънкал пълни глупости!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  13. #28
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    49

    Default

    Мерси мерси, ще го имам впредвид казаното от теб, ама ще го и проверя .... Прав си иначе за налягането на гумите с твърдите амортисьори... Има наистина такъв ефект, при ладата е най-силно изразен като гумите ги карам на 2 бара- за повечко сцепление е некакъв страшен ужас и обръща зверски камшици...

  14. #29
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    49

    Default

    Колко литра масло да побира 1.7 16 боксера (моя мотор на спринта) Какво масло бихте препоръчали- до 100 лв.
    Благодаря

  15. #30
    ОуигофлеН TishO's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,686

    Default

    4литра събира но е хубаво поне 5 да си земеш все пак двигателя е на 20 год. а колкото до маслото аз бих ти казал Agip sint 2000 или MOTUL.
    Аlfa33 1.7 107hp- 132hp.RIPAlfa33 1.7 16v. 1??hp.-Бившата!Alfa145 1.7 16v.-EX!AlfaRomeo33 1.7IE-Rip!AlfaRomeo33 1.3DLRO40 90hp.-1.7 16v-totalAlfa33 1.7 16vQV-EX. Alfa33 1.7 16v 4x4

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •