Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: Покупка на 156

  1. #1

    Default Покупка на 156

    Привет на всички!
    Обмислям да си купя Алфа 156. Спрял съм се на 1.8 бензин (мисля, че е 144 коня) от около '98 година. Имам Волво ес80 2.4, но ми трябва 2ра кола, която мисля да е под 2.0 и под 150 коня поради данъчни и застрахователни причини. Не съм карал Алфи, но 156-цата от край време ми харесва на вид и мисля това да е втората ми кола.
    Изчетох доста за "болежките" на модела като цяло, но нещо не мога да намеря единодушно мнение и затова пиша тук. Ако можете да ми помогнете с някой друг съвет за модела, ще съм много благодарен!
    Като цяло ме интересъва поддръжката и надеждността на двигателя и скоростната кутия. Окачването не ме вълнува особено, тъй като колата ще се кара основно в северна Европа.
    1)Нещата по двигателя като цяло капризни (чести смени/кратък живот) ли са?
    1.а)Четох за вариаторите, че си имат живот, колко км горе долу изкарват и трудна ли е смяната?
    1.б)От нестабилни обороти на празен ход видях оплаквания, но не видях причина - идеи?
    1.в)Дефекти по лагерите чести ли са?
    1.г)Дефекти по ожлаждането има ли?
    1.д)Какъв е ресурсът на 1.8 като километри, защото на под 200хил. км почти няма, а и аз карам доста?
    2)На колко км се сменя ангренаж и с какво масло се кара колата (АСЕА стандарт)?
    3)Четох, че елетрониката може да сдаде багажа, какво ще кажете за това?
    4)Откъм ръжда по "магарето" как е представя?
    5)Четох оплаквания от синхронизаторите на скоростите, често срещан прблем ли са?
    6)Рейката и сервото надеждни ли са?

    За сега друго не се сещам да питам.
    Благодаря предварително за помощтта

  2. #2
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    карам 18тс около130 000км,взех я на около 100 000км по километраж на колко реални господ знае.Сложил съм газ веднага след като я взех.Лично аз нямам от гореописаните проблеми изключая консумативите-ремъци ролки на 50 000км,масла на 10 000км/селения/,филтри малко по често,съединител след 120 000 км при мен.подменил съм ходовата част още като я взех изкара 45000 км,след това нова.Нестабилни обороти си е болест свързана с консумативи-ламбда сонда или дебитомер.Вариатор-ми трака си има ремонтен комплект струва около 15 лева.Правил съм ремонт на рейката след около 70 000 км при мен,ако се поддържа не я намирам за капризна.
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by alex052 View Post
    -съединител след 120 000 км при мен.
    -Нестабилни обороти си е болест свързана с консумативи-ламбда сонда или дебитомер.
    -Вариатор-ми трака си има ремонтен комплект струва около 15 лева.
    -Правил съм ремонт на рейката след около 70 000 км при мен,ако се поддържа не я намирам за капризна.
    Благодаря за бързия отговор!
    - По какво разбра, че съединителят е заминал?
    - Смяната на ламбда и дебитомер сложна ли е (свързана ли е с програмиране или е слагаш и караш)?
    - Смяната на въпросния вариатор трудоемка ли е?
    - Какво разбираш под поддръжка на рейката?

  4. #4

    Default

    Л.сондата и дебитомера се сменят лесно, особено дебитомера. Цената на сондата е около 150лв ,а на дебитомера 200-250лв. А за да се смени вариатора се разкача ангреначния ремък. Самия ремонтен комплект струва 12лв ама работата по смяната е 150лв и за това е хубаво да се изкомбинира в обслужването.

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  5. #5
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by cassillas View Post
    Л.сондата и дебитомера се сменят лесно, особено дебитомера. Цената на сондата е около 150лв ,а на дебитомера 200-250лв. А за да се смени вариатора се разкача ангреначния ремък. Самия ремонтен комплект струва 12лв ама работата по смяната е 150лв и за това е хубаво да се изкомбинира в обслужването.
    Цената на сондата е около 200лв с монтажа (читава), смяната на ангренажа е 120лв максимум
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  6. #6

    Default

    Е аз имам касова бележка от преди 3 седмици за тази която е по каталог от КИРОВ на Оборище за 153,73лв (която за сега работи нормално или поне така си мисля). А LS-04(универсалната) беше с 30-тина лева отготре. А 150лв работа ми взеха точно при тебе преди време сега може и да са паднали малко цените.

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  7. #7
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by cassillas View Post
    Е аз имам касова бележка от преди 3 седмици за тази която е по каталог от КИРОВ на Оборище за 153,73лв (която за сега работи нормално или поне така си мисля). А LS-04(универсалната) беше с 30-тина лева отготре. А 150лв работа ми взеха точно при тебе преди време сега може и да са паднали малко цените.
    Да преди 2-3 години може толкова да е стеувало А за сондата прочети из форума за каталозите на бош и ще разбереш зашо има разлика
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  8. #8

    Default

    Благодаря на отзовалите се
    Някакви идеи за дефекти и недомислици по модела да се сещате?

    Видях от дроселовата клапа имаше оплаквания, надеждна ли е (изхабява/разваля ли се)?

    И как се представя купето откъм корозия?

  9. #9
    МалоУмник Ladjov's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    369

    Default

    Недомислици единственото за което се сещам големината на багажника за седана е 370 литра за спортвагона 350 литра .
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD CF3 115CV {06.01г.} Progression / Limited edition (I) My love

  10. #10
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by marto4 View Post
    Благодаря на отзовалите се
    Някакви идеи за дефекти и недомислици по модела да се сещате?

    Видях от дроселовата клапа имаше оплаквания, надеждна ли е (изхабява/разваля ли се)?

    И как се представя купето откъм корозия?
    Най-голямата недомислица на тази кола е да я купиш с бензинов мотор, ма тва сам ще го разбереш след някой и друг месец

    п.п. Бензин сектата да не скача, че половината са правили основни ремонти на туин скраповете. Просто се опитвам да предпазя човека от сериозна грешка, а не да споря с вас
    Last edited by RPWWD; 19-05-2011 at 08:13.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  11. #11
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Мхм, да... то щото турбините на тия печки, дето не си знаят километрите, са еФтини и абсолютно нечупливи чаркалаци... на туин скрапа поне основния му ремонт струва наполовина на една нова турбина.

    Спорът е тотално излишен. Човекът да си избере и да кара каквото ТОЙ поиска. И най-вече - от това, което гледа, да избере най-читавото.
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  12. #12

    Default

    А какво му става на туин спаркът?
    Не са ли просто 2 свещи на цилиндър?

  13. #13
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Най-голямата недомислица на тази кола е да я купиш с бензинов мотор, ма тва сам ще го разбереш след някой и друг месец

    п.п. Бензин сектата да не скача, че половината са правили основни ремонти на туин скраповете. Просто се опитвам да предпазя човека от сериозна грешка, а не да споря с вас
    Айде да не отваряме приказка за дизеловите Милионници, щото темата ще се оцапа и ще иде в коша. Обещавам!

  14. #14
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Ми нали прочете - голям % стопани имало, дето му правят основен ремонт. Ама то при положение, че и туин спарковете са на маса километри, пък и дори въпреки този факт се карат с яки ръчки във високите обороти, какво друго да се очаква... то няма мотор на земята, който след такъв пробег и който с раздаване на още ръчки, да издържи на напъна... най-малкото, след такова нещо, отива за гарнитура на глава...
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  15. #15

    Default

    Не бях разбрал, че става въпрос за основен ремонт на двигателя, а мислех, че за запалването става въпрос...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •