Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: Питане за съвсем чуждия за нашия форум орган- Диференциал!!!

  1. #1
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default Питане за съвсем чуждия за нашия форум орган- Диференциал!!!

    Момчета , някой има ли опит с тази част от колата и дали ги ремонтират . При мене проблема е в сателитните и планетарни колела и след много ровене намерих само един майстор , който ми обясни че няма да стане )) , и едни които правят зъбни колела искат 500 лв. но не знаят дали ще паснат....

    Някой да знае някъкъв магазин за зъбни колела или къде могат да се поръчат , или пък някакво друго решение на проблема????
    Знам че винаги съществува варианта с втора употреба , ама аз този вариант съм го оставил за краен случай(друго си е ремонтираното).
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    200

    Default

    Купи си втора употреба. Ремонта ще ти излезе поне колкото 2 използвани дифа.

  3. #3
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Quote Originally Posted by kkkrisss View Post
    Купи си втора употреба. Ремонта ще ти излезе поне колкото 2 използвани дифа.
    Аз вече си купих един , той се оказа с друго предавателно число и с луфт сега моя е в нас и разглобен и за това се чудя .
    Last edited by Kuker; 19-05-2011 at 23:07.
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  4. #4
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    какво точно му е на твоя и употребявания който си взел от какво е.
    точка

  5. #5
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    какво точно му е на твоя и употребявания който си взел от какво е.
    Значи чакай да ви обясня как са нещата, че така звуча като малоумник ( купил съм друг диференциал)!!!

    Значи търсих дълго като моя със щпер намерих 2-3 в софия ама на извънземни цени ( от порядъка на 650 - 700лв) После намерих един в пазарджик със шпер само че от ръчни скорости от 124 с предавателно число 3.64 ( моята е автомат 3.09) питах "майстора" който се занимава с диференциали каква ще е разликата , той ми каза ( дали да си отмъсти за това че се отказах от него , дали от незнание - не знам) че няма проблем разликата ще е че ще набира по бързо и максималната скорост малко ще ми падне . Отчасти се оказа прав , да ама аз не си представях че на магистралата със 120 км/ч вместо да съм на 3000 об/мин ще съм на 4000/ 4200 оборота.
    Както и да е качих си го , се оказа че и тоя има луфт , и после вече не ми се занимаваше ( за вграда горе/долу става) . Реших да си оправя моя вместо да купувам стари дифове ( а те са сигурно на по половин милион километри) и вместо да си ги сменям като луд, да взема да оправя моя . Та това е общо взето .
    Моя диф виеше (това явно от лагери и лесно се оправя) и имаше огромен луфт сега е отворен и планетарните и сателитни колела са бая износени. След малко ще видя да кача снимки . Знам за някакви пластини дето се сменят но не съм сигурен дали ще стане само с това!!!!
    Last edited by Orm; 19-05-2011 at 11:05.
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  6. #6
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    това на каква кола, че аз си помислих че за боксера става въпрос.
    точка

  7. #7
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    На C220 . Пробвах в техния форум да питам два три пъти за разни неща, ама нещо много куца работа е там . Вместо да ти отговорят тръгват да се подиграват.
    [ATTACH][ATTACH]Click image for larger version. 

Name:	Image0124.jpg 
Views:	128 
Size:	91.6 KB 
ID:	73040[/ATTACH][/ATTACH]
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Image0123.jpg   Image0125.jpg  
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  8. #8
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    тоя мисля че трябва направо към кофата да го засилиш и да си търсиш употребяван със същото предавателно число.
    точка

  9. #9
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    тоя мисля че трябва направо към кофата да го засилиш и да си търсиш употребяван със същото предавателно число.
    То това е ясно че накрая така ще стане ама може пък някой да знае каде продават или ги правят тия зъбни колела. Че според мене по добрия вариант е с нови отколкото диф втора употреба .

    Сетих се за нещо интересно Ходих в Балкан стар да ги питам за номер на дифа искаха ми 60 лв за распечатка , а за нов диф 4600лв
    Last edited by Orm; 19-05-2011 at 11:52.
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  10. #10
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    като гледам ти е паднала циментацията и имаш сериозни язви, тия по-добре се откажи да ги правиш.
    тука има една тема къде и как правят
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=16489&page=1
    но според мен най-добре взимай употребявана. ако не можеш да намериш тук или ти искат много пари, може да видиш в ebay
    точка

  11. #11
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Не, не става дума да ги оправя тия а да ги сменя!Са ще видя темата! Мерси!
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    200

    Default

    Какво имаш предвид под луфт...тропа ли?
    Просто преди да си купиш втора употреба се уговори с някой които разбира да го ревизира...
    Иначе разликата в предавателните числа си я разбрал Майсторът не те е излъгал..по голямо число = по къси скорости

  13. #13
    Болен алфист Orm's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    3,090

    Default

    Quote Originally Posted by kkkrisss View Post
    Какво имаш предвид под луфт...тропа ли?
    Просто преди да си купиш втора употреба се уговори с някой които разбира да го ревизира...
    Иначе разликата в предавателните числа си я разбрал Майсторът не те е излъгал..по голямо число = по къси скорости
    Като карам не тропа толкова, по скоро на място като сменям от D на R все едно някой ме рита по гъзянгата
    Значи викате да се откажа от търсене на зъбни колела така ли?!??
    Осел Останется ослом, хотя осыпь его звездами;где должно действовать умом, он только хлопает ушами.................... Г.Державин

  14. #14
    Старши алфист V_A_N_K_A_T_A's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Хасково;София-Дървеница
    Posts
    646

    Default

    Quote Originally Posted by Orm View Post
    Като карам не тропа толкова, по скоро на място като сменям от D на R все едно някой ме рита по гъзянгата
    Значи викате да се откажа от търсене на зъбни колела така ли?!??
    Такова глухо тупкане отзад при превключване и все едно някой те ритва отзад при БМВ-тата е от тампона на диференциала...На моето се оправи след смяна.
    Само като идея.А,този диференциал си е за хвърляне...
    Last edited by V_A_N_K_A_T_A; 19-05-2011 at 18:41.
    Mercedes ML 63 AMG 07'
    159 TI 2.4JTDm SW 09'
    156 2.0 20V Turbo
    VW Phaeton 3.0 TDI 09'

  15. #15
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Няма кой да ти направи колела за дифа като хората на смислена цена. Луфт се регулира стига майстора ти да знае кво прави.
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •