Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Смених съединителя

  1. #1

    Default Смених съединителя

    Ще опиша накратко симптомите(ако някой ги забележи не трябва да чака) защото се скапа буквално за минути и ме остави безпомощен на пътя.Направи ми впечатление ,че когато натисна по- рязко газта ускорението на колата се забавя с няколко секунди,и при леко отнемане на газта се ускоряваше веднага,за съжаление не му отдадох необходимото внимание,просто регистрирах фактите в главата си и евентуалните няколко причини за това забавяне на ускорението.Покарах така ден два и съединителя изведнъж изчезна,включвах си на скорост спокойно без да натискам педала,колата не реагираше ,при подаване на газ само се форсираше.Всички класически синдроми на буксуващ съединител,дори не помръдваше,без газ вървеше с около 20км. В сервиза ми сложиха комплект Рикамби,избора беше мой от няколко варианта ,които ми предложиха, на стария феродов диск феродото е тънко почти като вестник притискателния диск се е надрал и малко посинял ,някои от краищата на пружините са леко счупени(на притискателния), лагера изглежда добре ,но има пукнатини.Стария диск е Валео вероятно оригиналния.Цялата процедура по смяната я направих в Пазарджик,стана за няколко часа,изключително доволен съм от посрещането и работата на хората там.И не на последно място получих гаранция.
    Last edited by lordliness; 20-05-2011 at 07:07.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #2
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Не разбрах - колко парички отне процедурата?

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by ACEHOB View Post
    Не разбрах - колко парички отне процедурата?
    474 лв-съединител,120лв.- труд
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    vidin
    Posts
    1

    Default

    има и ефтин вариант със смяна само на феродовия диск

  5. #5

    Default

    Мислиш ли ?
    То значи било пълно с олигофрени!
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    А KALI я кажи къде се продава само феродо ?Че искам да си купя едно!
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by kali View Post
    има и ефтин вариант със смяна само на феродовия диск
    Аз пък знам един пич къде наковава феродо и си караш със стария диск.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  8. #8

    Default

    И трите компонента на съединителя (феродов диск,притискателен диск и аксиален лагер)са направени така ,че ресурсът им на експлоатация да е почти еднакъв.Ако човек не се интересува какво кара (като техническо състояние)може да си накове диска на съединителя и накладките на спирачките ,не е технически невъзможно.И ще управлява собствения си ковчег доволен ,че е сключил добра сделка.Повечето от вас знаят, че феродото се произвежада с различна твърдост,ако не уцелиш случайно твърдостта ще имаш вечен феродов диск(неизносващ се) и ще сменяш само маховика... отвреме на време .Имам техническо образование,смятам се за горе -долу за технически грамотен и не бих се занимавал с коване на феродо, работата по смяната си е доста и при поставяне на нов си решаваш проблема за хиляди колометри напред.Не агитирам никой,просто така мисля.
    Last edited by lordliness; 20-05-2011 at 10:58.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Дупница, София
    Posts
    25

    Default

    Купих автомобила с накован феродов диск и миналата седмица пак го наковах. Съединителя е оригиналния сложен от производителя. Струва 40лв. в Благоевград за наковаването, а смяната сам я направих. Много е важно кой и как ще го накове. Някой пита за адерс ................ . Много съм доволен от изработката, феродото сами си го произвеждат, рециклират и амортисьори като имат стенд и сменят сенеринги о-пръстени ако трябва и пръта.
    Поздрави.
    Last edited by gigi; 20-05-2011 at 09:47.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 140HP

  10. #10
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Ще опиша накратко симптомите(ако някой ги забележи не трябва да чака) защото се скапа буквално за минути и ме остави безпомощен на пътя.Направи ми впечатление ,че когато натисна по- рязко газта ускорението на колата се забавя с няколко секунди,и при леко отнемане на газта се ускоряваше веднага,за съжаление не му отдадох необходимото внимание,просто регистрирах фактите в главата си и евентуалните няколко причини за това забавяне на ускорението.Покарах така ден два и съединителя изведнъж изчезна,включвах си на скорост спокойно без да натискам педала,колата не реагираше ,при подаване на газ само се форсираше.Всички класически синдроми на буксуващ съединител,дори не помръдваше,без газ вървеше с около 20км. В сервиза ми сложиха комплект Рикамби,избора беше мой от няколко варианта ,които ми предложиха, на стария феродов диск феродото е тънко почти като вестник притискателния диск се е надрал и малко посинял ,някои от краищата на пружините са леко счупени(на притискателния), лагера изглежда добре ,но има пукнатини.Стария диск е Валео вероятно оригиналния.Цялата процедура по смяната я направих в Пазарджик,стана за няколко часа,изключително доволен съм от посрещането и работата на хората там.И не на последно място получих гаранция.
    Аз минах по същата процедура, в същия сервиз и ден. Даже ги бяха паркирали една до друга като си взех моята. При мен имаше и омекнали пружини на демпферния маховик с около 5мм луфт в ляво и дясно, но за сега оставам с него. Присъединявам се към Lordliness към оценката му за сервиза. И аз сложих Рикамби и се надявам да издържи дълго. Смених и горна помпа на съединителя и мисля , че с тоя възел приключих. С който и да съм говорил на тая тема,мнението е едно-точно както Lordliness каза- ако сменяш-сменяй комплекта. Другото е отбиване на номер и често пъти излиза по солено
    Last edited by andro88; 20-05-2011 at 16:30.
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  11. #11
    започва да се пристрастява Hassel's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Sofia, Pazardjik
    Posts
    99

    Default

    474лв. ми се виждат малко за хубав съединител за 2.4ЖТД. Мен ме офертираха за подсиленото Валео което излиза около 700лв. Мисля такъв да избера когато се наложи , а то ще е скоро....

    Къде го сменя ако не е тайна, понеже аз често съм в Пазарджик, да отидя да проверя мен колко ще ме офертират за това което искам.

    Поздрави
    Under 400bhp makes baby jesus cry.
    (so my boost leak at the jamsport day must have had him sobbing like rich j williams watching a chick flick)

  12. #12
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    "Наковаването" не е мисия невъзможна стига притескателния да е добре също и феродовия да е годен за тази процедура и ако всичко е както трябва нещата изкарват по 70-80 000 а по някога и повече...и преди съм писал по този въпрос
    Quote Originally Posted by dimo View Post
    По евтино е ако притескателя е добър дасе подмени само феродовия и лагера.
    Най евтиния вариант е с наковаване на феродо излиза между 20 ,30 (двайсет,трийсет ) лева знам че се га веднага ще го обявите за ерес но не е .
    В Пловдив близо до работата ми има един сервиз с един майстор, (умишлено спестявам имена за да не правя реклама ) който от години (поне 20 )само това прави -кове съединители на коли ,камиони и автобуси работи много качествено използва немско и турско феродо по желание на клиента.Такситата знаете как се карат душмански, са му чести клиенти-изкарват по 80-100 хиляди км пробег със неговото феродо !
    Това може да е е един бюджетен вариант по врем на криза особенно подходящ за по стари коли нищо че съм го виждал да прави и на значително по нови.
    Last edited by dimo; 20-05-2011 at 23:54.
    Alfa 155 2.0 16v

  13. #13

    Default

    Здр. Андро,моят маховик е бил с добри пружини,усещаш ли някакви нередности при този луфт на пружините или всичко си е нормално?Имаш страхотни джанти .
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by Hassel View Post
    474лв. ми се виждат малко за хубав съединител за 2.4ЖТД. Мен ме офертираха за подсиленото Валео което излиза около 700лв. Мисля такъв да избера когато се наложи , а то ще е скоро....

    Къде го сменя ако не е тайна, понеже аз често съм в Пазарджик, да отидя да проверя мен колко ще ме офертират за това което искам.

    Поздрави
    В сервиза ми предложиха съединители от тази цена(474лв.) докъм 700лв и нагоре-преди това си търсех сам по магазините и в интернет ,но техните цени бяха по- добри,реших да ползвам съединител закупен от тях за да имам гаранция на труда и материалите.Ако някой се интересува ще му пратя номера на сервиза на лично.
    Last edited by lordliness; 21-05-2011 at 12:29.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  15. #15
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    В сервиза ми предложиха съединители от тази цена(474лв.) докъм 700лв и нагоре-преди това си търсех сам по магазините и в интернет ,но техните цени бяха по- добри,реших да ползвам съединител закупен от тях за да имам гаранция на труда и материалите.Ако някой се интересесува ще му пратя номера на сервиза на лично.
    Специаллно за наще 166-ци никак не е добре да се доверяваш на сервиз да ти избере съединителя, защото има едни, дето са за 147/156, които пасват, но не доживяват дълбока старост. Писано е доста по въпроса. Искрено ти желая да не са те наредили с такъв, но препоръчвам на колеги, на които им предстои такава процедура сами да си купуват дъединителите, или поне да се интересуват и да видят какво точно им се слага
    166, 2.4 JTD'00

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •