Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: Въпрос за фолио

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Posts
    32

    Default Въпрос за фолио

    Някой пробвалие да ремонтира повреди по боята и лака с фолио - нещо от рода : http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic...BB%D0%B8%D0%BE
    Alfa Romeo 146 TS 16v 1999г.

  2. #2
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    качествено фолио струва колкото да си боядисаш детайла, но ако основата ти не е равна и с фолиото пак ще си личи.
    точка

  3. #3
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    Фолиото на предният капак не е добра идея , защото бързо се съсипва . В 3М съм питал да ми се направи детайл с фолио , за да не се пребоядисва и ги питах за предният капак . Отговора беше , че от постоянната смяна на температурата (топло студено ) колкото и да е качествено фолиото , то се скапва . А и има камъчета , мухи и други фактори атакуващи фолиото . Но за таван и врати е идеално и даже е по издръжливо от боята , но и не е много евтино . Но мисля че ще издържи 2 ,3 години . Най -добре е да отидеш и на място да ти разяснят как стоят нещата .
    Поздрави

  4. #4
    Алфоман D-I-V-A-K-A's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by bonevski View Post
    Някой пробвалие да ремонтира повреди по боята и лака с фолио - нещо от рода : http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic...BB%D0%B8%D0%BE
    Колега, стига да нямаш големи язви става, аз започнах с това да се занимавам и на моята съм и направил спойлера и един детайл над стъклото, който на почти всички е заминал, както и на някой колеги съм правил части от таблото и други интериорни детайли . Малко по-късно ще кача снимки да видиш как изглежда и ако имаш въпроси на ЛС ще ти обясня Така че по-късно очаквай снимките
    Alfa Romeo 146 Junior EX/Alfa Romeo 146 Ti EX /Alfa Romeo 156 GTA EX/Alfa Romeo 147 GTA wannabe

  5. #5

    Default

    И аз съм се навил да си направя така предния капак. Колега, hunter1989 доста ме разубеди. Защо обаче масово се слагат на предния капак такова фолио?
    Alfa Romeo 146 1.8 16V TwinSpark

  6. #6
    Алфоман D-I-V-A-K-A's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    912

    Default

    Ето и обещаните снимки, нямам в момента обаче нито на направеното табло на колегата brazen, както и на капака на detelazurno, че да видите как седят те. Но ето може да видите на моят спойлер и на въпросният детайл
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_1000000360.jpg   IMG_1000000361.jpg   IMG_1000000362.jpg  
    Alfa Romeo 146 Junior EX/Alfa Romeo 146 Ti EX /Alfa Romeo 156 GTA EX/Alfa Romeo 147 GTA wannabe

  7. #7

    Default

    Аз мога да потвърдя, че капака на detelazurno изглежда много добре, особено за неговия цвят. Имам снимка, ама няма да я качвам, да не се разсърди

  8. #8
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    Quote Originally Posted by soldier View Post
    Аз мога да потвърдя, че капака на detelazurno изглежда много добре, особено за неговия цвят. Имам снимка, ама няма да я качвам, да не се разсърди
    Хехе. Качвай бре. Няма да се разсърдя (стига да не е била много мръсна когато си я снимал, че напоследък нещо не ми остава време дори да скокна до мивката, а и под дърво паркирам) Само не разбрах кога си успял да я снимаш
    The greatest of all scientific hobbies!

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by detelazurno View Post
    Хехе. Качвай бре. Няма да се разсърдя (стига да не е била много мръсна когато си я снимал, че напоследък нещо не ми остава време дори да скокна до мивката, а и под дърво паркирам) Само не разбрах кога си успял да я снимаш
    Абе нали имаш снимки във фейсбук. Нищо не съм снимал.
    Качвам и другите да видят
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 224229_197629186947426_100001010393182_534968_7981732_n.jpg   226970_197629200280758_100001010393182_534969_2750159_n.jpg  

  10. #10
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    Quote Originally Posted by soldier View Post
    Абе нали имаш снимки във фейсбук. Нищо не съм снимал.
    Качвам и другите да видят
    Въйййй, верно Ама тука колата е мръсна и не се разкрива пълната красота. Иначе маитапа настрана. На живо изглежда доста по-добре.

    П.С.: Аз снимки във фейсбук, не качвам. Всички снимки, които имам там са такива, на които са ме тагвали. Качил съм единствено 2 профилни снимки
    Last edited by detelazurno; 20-05-2011 at 15:17.
    The greatest of all scientific hobbies!

  11. #11

    Default

    Сега като каза, вярно не си личи - все едно е черен капака, ама толкова съм обърнал внимание. Абе все тая, хубаво е станало.

  12. #12
    Старши алфист gogo79's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Монтана
    Age
    44
    Posts
    620

    Default

    Не е лошо! И аз съм се замислил за фолио-карбоново/черно или тъмно сиво/,НО да питам дали ще се заяждат куките?! И дали ще трябва да се сменя талона,за да се впише допълнителен цвят?
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16v 150 07г.
    Alfa Romeo 147 1.6TS 16v 120 01г.

    Alfa Romeo 145 1.4TS JUNIOR 16v 103 98г.-ex.
    Aifa Romeo 156 1.8TS 16v 144 99г. ех.


  13. #13
    Алфоман D-I-V-A-K-A's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by gogo79 View Post
    Не е лошо! И аз съм се замислил за фолио-карбоново/черно или тъмно сиво/,НО да питам дали ще се заяждат куките?! И дали ще трябва да се сменя талона,за да се впише допълнителен цвят?
    Не за 1 капак не правят проблеми Най-често просто те питат какво, как и защо и ти пускат някой комплимент като бонус
    Alfa Romeo 146 Junior EX/Alfa Romeo 146 Ti EX /Alfa Romeo 156 GTA EX/Alfa Romeo 147 GTA wannabe

  14. #14

    Default

    Да ви споделя какво видях - 166ца с карбоново фолио на предния капак, тавана (ако не се лъжа) и багажника. Отзад изглеждаше добре, човека беше затамнил стоповете. НО отпред фолито беше залепено върху сърцето или поне така изглеждаше и беше доста неприятно за окото.
    Така че при такава операцията гледайте да го направите като на detelazurno, не пестете от труд.

  15. #15
    Старши алфист reptli's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София,Младост 1
    Age
    33
    Posts
    801

    Default

    Д-И-В-А-К,дай снимка на цялата кола изглежда доста добре.Детайла над стъклото и без това ми е поизбледнял.. Пиши на ЛС какви парички ще ми излезне
    Alfa Romeo 146TD '97 156 2.4 20v

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •