Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24

Thread: JTD на дизел/олио

  1. #16
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Quote Originally Posted by lacho.lazarov View Post
    От това ,което пише ,за да си направиш такава евтина смес за каране(биодизел) в домашни условия, трябва да си минимум доктор на науките...
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  2. #17
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Вие за 500 км ме изядохте бре Дюзичките са ми наред до една. Това че пробвах не значи че карам. Интересно ми беше да чуя Вашето мнение по тази тема а не да агитирам някой . Хайде със здраве!

  3. #18
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by ACEHOB View Post
    Вие за 500 км ме изядохте бре Дюзичките са ми наред до една. Това че пробвах не значи че карам. Интересно ми беше да чуя Вашето мнение по тази тема а не да агитирам някой . Хайде със здраве!
    Моето мнение е,че всяка кола трябва да се кара на горивото за което е създадена в завода,друго няма.Опита е хубаво нещо,ма много хора така опитваха с разни незнайни нафти,и после викат,абе тоя регулатор много скъп,и как така се счупи
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #19
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Точно заради нашата хубава нафта проверявах дюзите исмених и регулатор и датчика на рейла.

  5. #20

    Default

    Пиша в един хардуерен форум, та там имаше един колега от Варна, който преди няколко години се беше хванал с олиото, все още си кара на олио. Но беше направил доста подобрения по колата си. Топлообменици, и всякви превключватели. Тогава бях се зачел, доста и навсякъде из чуждите сайтове пишеш, че двигателя трябва да е чисти дизел. Ще опитам да намеря темата, защото имаше страшно много информация и схеми. Но в една от статиите пишеше, да не се използва олио на команрейли, защото има проблеми с електроника и дюзите по инжекторите се скапвали.
    Наистина ще изровя и ще постна цялатат информация.

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Карайте си колите с каквото искате бе пичове.
    Не е така, защото:
    Quote Originally Posted by Tasho View Post
    Пича го караше с трансформаторно масло и литъра му беше 40-50ст.Не знам имало ли е някаква пропорция ,но колата си вървеше доста доволно.Само казваше ,че зимата паленето било малко по-трудно заради различната плътност.
    Това масло е канцерогенно и не знам оня "пич" дали изобщо знае какво означава тази думичка, но аз лично не искам да се тровя и да се разболявам защото някой проЗ селяндур иска да изминава с голфа си 100 километра за два и педесе! Така, че НЕ карайте кочините си с каквото си искате. МОЛЯ

  7. #22
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ма той няма да я кара. Може малко да си покара само Сещаш се какво имам предвид
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #23
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    То че всеки иска да му е по евтино е факт но да ви кажа честно подозирам че нашите алфи освен с всичко друго, могат да се движат даже и с нафта.Честно казано единственото което бих си позволил да сложа в резервоара на колата си, е малко синтетично двутактово масло и то с доста притеснения.Преди няколко дена се наложи да пътувам до едно село близо до Своге и при завръщането си от там констатирах че при нормално каране и хубав дизел тази кола може да се движи с разхд доста под този който и дават по книжка.В случая рахода беше 5,2л/100км като на моменти стигна и 4,1 л/100км,но знаете на магистралата колата сама си ускорява на 150-160 км/ч.
    Last edited by balev64; 29-05-2011 at 11:42.

  9. #24
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Ма той няма да я кара. Може малко да си покара само Сещаш се какво имам предвид
    Аз се сещам че темата вече е в "Общ технически..."!Ще преглътна това че е за олио, тулумби и цаца, но ако някой има да казва нещо по темата.....Нека избегнем обясненията на ЛС!

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •