Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Метан за Алфа Ромео 156

  1. #1

    Default Метан за Алфа Ромео 156

    Здравейте на всички, отдавна чета във форума, но отскоро имам регистрация (0 мнения ), та колкото и да търсех не намирах точно тази тема и информация, която ми трябва.Имаме една 156-ца 1.8 ТС, която не е лично моя, но аз не искам да погледна друга кола, само че тази същата гори по 12литра градско (предполагам нищо ново за вас).Желанието ми е и аз да взема такава кола, само че искам веднага да и сложа метан, но никъде немога да намеря колко е цената с поставяне с всичко, като не искам кой знае колко големи бутилки, ами такива че да минава до 200 км смесено ми стига. Така, че ако някой е слагал или просто знае ще съм благодарен да сподели.

  2. #2

    Default

    Явно не се ползва метана като алтернативно гориво, или хората ползващи го по цял ден си карат колите и нямат време да пишат

  3. #3
    Запален алфист Vins's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    189

    Default

    За да работи добре и да не се спъне трагично ти трябва хубав метанов инжекцион. Приготви си около 1800-2000лв.
    Няма да върви както на бензин, бутилките ще ти заемат багажника, ще правиш задница по-често, ще зареждаш често. Премисли хубаво дали газов инж. не е по-добрия вариант. Иначе гледах, че в карс.бг се продават 2бр. 156 с метанов инжекцион едната 1,6 за 3500, а другата 2,0 за 3600лв. т.к си купуваш мет. инжекцион с бонус кола.
    GTV

  4. #4
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    + задължително аванспроцесор. Колкото за тежестта - има и т.н. карбонови бутилки, които са леки сами по себе си и тежки за джоба. И накрая - липсата (все още) на добра мрежа за зареждане с метан в страната.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  5. #5

    Default

    Мерси за отговорите. Иначе на тази 2.0 в карс.бг съм и хвърлил око, само че човека май се е изхвърлил с този разход 7 лв на 100км

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Бургас
    Age
    43
    Posts
    145

    Default

    ако става въпрос за извънградцки разход,трябва да е там някъде.
    156 2.0TS 155к.с.+ремап

  7. #7
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Колежката mim имаше 156 1,6 на метан,кара я няколко години и мотора на колата тотално се скапа.
    Поразпитай я нея за мнения,отзиви разход на автомобила и др.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  8. #8
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    За няколко години колегата би спестил пари за към 2 алфи . Иначе един мой комшия кара 1.4 туинспарк с метан и не се оплаква. Не е бигачка, ама евтинийка
    166, 2.4 JTD'00

  9. #9

    Default

    Знам, че няма да е бегачка, ама и аз не я взимам за състезателна все пак Имам много примамливи оферти за А4-ки, Волвота С40, но съм влюбен в алфата Но също така и доста карам затова държа на метана, дори газта не ми се струва рентабилен избор при положение че разхода сиг ще е 15-16 градско ....
    Нз подкрепете ме някакси защото всеки се опитва да ме разубеди, знаеш ли ти алфите, ремонти нз си кво, а и с метана после допълнително чести ремонти на задница ...

  10. #10

    Default @

    Quote Originally Posted by d3v1l View Post
    Знам, че няма да е бегачка, ама и аз не я взимам за състезателна все пак Имам много примамливи оферти за А4-ки, Волвота С40, но съм влюбен в алфата Но също така и доста карам затова държа на метана, дори газта не ми се струва рентабилен избор при положение че разхода сиг ще е 15-16 градско ....
    Нз подкрепете ме някакси защото всеки се опитва да ме разубеди, знаеш ли ти алфите, ремонти нз си кво, а и с метана после допълнително чести ремонти на задница ...


    Моя съвет е купи си това което ще можеш да подържаш А колкото до метана аз не бих сложил такова чудо на природата
    156/2.0 Selespeed - Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v --> http://vbox7.com/play:m1d6507527

  11. #11
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    156-цата с туинспарк двигател действително не е най-здравата кола в света. Ако действително караш толкова много ще ти е много по-спокойно с некое волво или субару примерно. Ти трябва да си решиш все пак.
    166, 2.4 JTD'00

  12. #12
    започва да се пристрастява skyplex's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    82

    Default

    Мога да ти дам номер на човек който слага Газови и Метанови уредби, и са много доволни от него! Аз лично смятах да слагам метан, цената с инжекцион бутилки и тн. бе към 2190 лева. НО се отказох от метана, тъй като се говори че ще слагат акциз и ще стане с 1 лв. по-скъп = няма смисъл Цената на газовия инжекцион и бутилката излиза към 1200 ти си направи сметката. Ако те интересува мога да ти дам номер и да отидеш при него.

  13. #13
    Запален алфист Vins's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    189

    Default

    Акциза за който говорят ще бъде 10ст. на кило, ако е левче бакшишите ще сринат парламента
    Разхода на 156 2.0 тс с газов инжекцион е 11-12 с нормално каране ако всичко е наред по колата, толкова е и на бензин. От колите които изброи по-горе аудито отпада, единствено волвото е по-здраво, но пък там липсва удоволствието от шофирането
    GTV

  14. #14

    Default

    Моля, ако модераторите решат, че е нередно да изтрият тази тема, но за да не правя 100 теми ще пиша тук. Така дилемата е А4 1.6 газ или АР 156 2.0 метан. Ако може да споделите вашето решение на мое място. Мисля, че която и да е ще ми хареса разхода, тъй като в момента карам кола 1.4 с разход извънградско 13/100

  15. #15
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    колега, тъй като ти ще я караш тая кола, вземи си тая която ти харесва. покарай ги и 2-те и сам реши тъй като са съвсем различен тип автомобили. ако алдито ти харесва, няма да ти е добре в алфата и обратно. тука никой няма да ти каже че алди е по-добра кола.
    освен това седан на метан не е добра идея ако мислиш да слагаш нещо в багажника. по-добре пропан-бутан.
    точка

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •