Results 1 to 15 of 21

Thread: Метан за Алфа Ромео 156

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default Метан за Алфа Ромео 156

    Здравейте на всички, отдавна чета във форума, но отскоро имам регистрация (0 мнения ), та колкото и да търсех не намирах точно тази тема и информация, която ми трябва.Имаме една 156-ца 1.8 ТС, която не е лично моя, но аз не искам да погледна друга кола, само че тази същата гори по 12литра градско (предполагам нищо ново за вас).Желанието ми е и аз да взема такава кола, само че искам веднага да и сложа метан, но никъде немога да намеря колко е цената с поставяне с всичко, като не искам кой знае колко големи бутилки, ами такива че да минава до 200 км смесено ми стига. Така, че ако някой е слагал или просто знае ще съм благодарен да сподели.

  2. #2

    Default

    Явно не се ползва метана като алтернативно гориво, или хората ползващи го по цял ден си карат колите и нямат време да пишат

  3. #3
    Запален алфист Vins's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    189

    Default

    За да работи добре и да не се спъне трагично ти трябва хубав метанов инжекцион. Приготви си около 1800-2000лв.
    Няма да върви както на бензин, бутилките ще ти заемат багажника, ще правиш задница по-често, ще зареждаш често. Премисли хубаво дали газов инж. не е по-добрия вариант. Иначе гледах, че в карс.бг се продават 2бр. 156 с метанов инжекцион едната 1,6 за 3500, а другата 2,0 за 3600лв. т.к си купуваш мет. инжекцион с бонус кола.
    GTV

  4. #4
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    + задължително аванспроцесор. Колкото за тежестта - има и т.н. карбонови бутилки, които са леки сами по себе си и тежки за джоба. И накрая - липсата (все още) на добра мрежа за зареждане с метан в страната.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  5. #5

    Default

    Мерси за отговорите. Иначе на тази 2.0 в карс.бг съм и хвърлил око, само че човека май се е изхвърлил с този разход 7 лв на 100км

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Бургас
    Age
    43
    Posts
    145

    Default

    ако става въпрос за извънградцки разход,трябва да е там някъде.
    156 2.0TS 155к.с.+ремап

  7. #7

    Default

    здравеите кажете мнения за метана има ли ралика във вървенето на метан и бензин .Отскоро имам алфа 156 1.8 с метанова оредба кажете впечатления коментари често срешани проблеми и тн. на мен лично ми допада от вън а от вътре е супер особено шофиорското място с тея червени уреди .колата е 2005 г

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •