Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21

Thread: Метан за Алфа Ромео 156

  1. #16
    The same cool guy DJ Vladic's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Русе
    Age
    35
    Posts
    499

    Default

    Има още един въпрос. Техническото състояние в частност на автомобилите. Т.е. Ауди може много да ти допадне повече, пък алфата да е по-добре технически, или обратното. Никой не може да каже какво да си вземеш. Повечето колеги казват: Алфа се купува със сърце, не с разум Ако ти харесват много и всичко е наред се хвърляй. Ако си с доста резерви и после всеки ремонт да оплюваш модела и марката няма смисъл. Имам приятели с А3, Ксара, Пасат и като обслужване и части и т.н, не са по-ниски цените от моята( все пак е доста по-стара но...) Няма съвети. Чети много техническа информация и т.н.
    Познат ще си купува кола. И си е харесал няколко модела и марки, ще си вземе от нета цените на нещата които са болежки за тях и на една екселска таблица, ще си напрви груба сметка. Разход, и евентуални проблеми и ще тегли четата. Разумен ход Аз му казах, че ако направи така, Алфа никога няма да си вземе. Успех с покупката. Ще ти трябва.
    Alfa 155 1.8 TS 8V 129 hp '95 ....ех

    Alfa 156 SW 2.4 M-Jet '04

  2. #17
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Колеги, това е раздел за газови системи, а не чат.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  3. #18
    Запален алфист Vins's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    189

    Default

    В този форум всички сме избрали Алфа по една или друга причина. Ако караш много, както написа взимай кола с метанов инжекцион. За да върви хубаво и да не ти свиркат вземи кола с достатъчно мощност. Ако се спреш на алфа, задължително да ти я прегледа, някой който разбира от алфи, бих те насочил към http://www.ogledi.com Тях ги познавам и знам, че няма да те метнат.
    БТВ сега погледнах, че тази е с намалена цена - http://www.cars.bg/u376978
    Виж я нея, виж някоя А4-ка и си прецени, никой не може да ти каже какво да си купиш.
    GTV

  4. #19
    Black Shadow trouble's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Сливен
    Age
    45
    Posts
    1,155

    Default

    Колеги с какви колектори са ви 156-ците. С пластмасови или метални. Ако въобще има метални кои години и двигатели са. Счупи се едната кола. Трябва да си взема нова и да й прехвърля обикновената метанова уредба, която на пластмаски няма да работи добре.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '00 Черната Сянка
    Fiat Brava 1.6 16V ELX '97

    Fiat Brava 1.4 12V SX '98 - ex

  5. #20
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Varnensko
    Posts
    23

    Default Метанова уредба?

    Здравейте.
    Имам алфа с метанова уредба, която бе разкачена в един сервиз, веднъж при ремонт, разкачиха всички кабели отпред и бутилката отзад и после понеже не бяха метанаджии не успяха да върнат всичко по местата.
    За капак, аз се блъснах веднъж и една малка платка, на вид черна малка кутийка с надпис ланди ренцо се разби, като бе позиционирана до предния десен калник.
    Днес я закарахме уж при метанаджии/газаджии във Варна, а те се опитаха да ми пробутат газов инжекцион, като мислят, че 1000 лв ей така може да ги извадиш.
    Въпроса ми е, къде във Варна или около Варна може някой да ми разреши проблема и да си карам на метан?

  6. #21

    Default

    здравеите кажете мнения за метана има ли ралика във вървенето на метан и бензин .Отскоро имам алфа 156 1.8 с метанова оредба кажете впечатления коментари често срешани проблеми и тн. на мен лично ми допада от вън а от вътре е супер особено шофиорското място с тея червени уреди .колата е 2005 г

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •