Results 1 to 8 of 8

Thread: Проблем с фобос 4

  1. #1
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default Проблем с фобос 4

    Здравейте,
    имам проблем с ГИ-то.

    Изобщо не иска да обърне на газ. Като му дойде времето да обръща, само светва оранжево и веднага обръща пак на бензин и това, което забелязвам е че лампата на бензина мига 5 пъти и спира. След няколко секунди пак мигва 5 пъти и спира.

    Прочетох в книжката, пише че 5 мигания означава "Липса на захранване към периферни сензори"

    Та, въпроса ми е - какви толкова сензори има това газово. Гледах температурния датчик, всичко си му е ток. Има напрежение до там. МАП сензора ми софтуерно е изключен в момента. Незнам дали може да е от него при това положение.

    Също приемам съвети и за добър газаджия във Варна, който работи с фобос.
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  2. #2
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Колега за сажаление нямога да ти помогна,но пък ще се радвам ако намериш свестен газаджия из варна,че и аз да го навестя
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  3. #3
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Аз знам един в същност, но човека май е в почивка до след 20-ти януари. Пък на мен ми трябва за към 18-ти някъде колата...
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  4. #4
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Default

    Най-вероятно ти е умрял МАП сензора.

    Аз на 155цата имам фобус (ама от старите, може би 1 или 2), и преди две години така стана с колата. Тръгва да минава от бенз на газ и веднага след това връща. (все едно няма газ)
    Та смениха тогава мап сензора и се оправи. Но все пак, бих те съветвал да идеш на диагностика да се види какво и е.

    Виж също да не би някой бушон да е дал фира. Тя системата май имаше два бушона (5А и 15А - по спомен)

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  5. #5
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by Tonimir View Post
    Най-вероятно ти е умрял МАП сензора.

    Аз на 155цата имам фобус (ама от старите, може би 1 или 2), и преди две години така стана с колата. Тръгва да минава от бенз на газ и веднага след това връща. (все едно няма газ)
    Та смениха тогава мап сензора и се оправи. Но все пак, бих те съветвал да идеш на диагностика да се види какво и е.

    Виж също да не би някой бушон да е дал фира. Тя системата май имаше два бушона (5А и 15А - по спомен)
    Ами гледах аз бушоните (намерих само 1), не помня сега колко А беше, ама беше здрав. Та ако е 1 - не е от него .
    А колата преди тва си обръщаше на бензин когато си иска. Та мислех, че е от мап-а това и го изключихме софтуерно. След което продължи да си обръща. Ама все не остава време да я закарам да на газаджия. По едно време беше се позакрепила... не обръщаше изобщо. И така точно на коледа реши, че вече на газ няма да върви и се прееба тотално. А фобос 4 е най-ниския клас на ЕКУ-то до колкото знам.
    Не знам каква прилежаща електроника има освен МАП-а и темп. датчик в изпарителя.

    При това положение, като е изключен МАП-а софтуерно, ако се прецака и хардуерно (да изгори примерно или нещо си друго), не трябва ли ЕКУ-то да не го взима под внимание, или въпреки това няма да работи на газ?
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  6. #6
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    може и от зминаващ си клапан за газта да е. на един познат така му правеше,понеже клапана не отварял вече докрай и пада налягането и ей ти на
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  7. #7
    Старши алфист i.ganchev.ganchev's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Варна
    Age
    39
    Posts
    649

    Default

    Quote Originally Posted by don_pepone View Post
    може и от зминаващ си клапан за газта да е. на един познат така му правеше,понеже клапана не отварял вече докрай и пада налягането и ей ти на
    Не е клапана, щото ако не отваря до край, поне ще объща на газ и после да речем ще пропада налягането.
    При мене случая е, че изобщо не обръща, а лампата на копчето мига 5 пъти, като в книжката пише "липса на захранване към периферни сензори".

    Майстора сега трябва да се върне (каза на 20-ти), а то днес е 20-ти. Така че, след два/три дни, вероятно ще я закарам да видим какво се случва.
    Lancia Delta 1.6 i.e - ex
    Alfa Romeo 156 2.0 TS

    рейтинг фотографов

  8. #8
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by i.ganchev.ganchev View Post
    Не е клапана, щото ако не отваря до край, поне ще объща на газ и после да речем ще пропада налягането.
    При мене случая е, че изобщо не обръща, а лампата на копчето мига 5 пъти, като в книжката пише "липса на захранване към периферни сензори".

    Майстора сега трябва да се върне (каза на 20-ти), а то днес е 20-ти. Така че, след два/три дни, вероятно ще я закарам да видим какво се случва.
    Ми бодни се с един уред към мап сензора... Тои по спомени трябва да се захранва от газовия компютър с 5 волта примерно... Ако липсва може и да има нещо прегоряло в електрониката от късо или нещо такова...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •