Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: не пали и не пали

  1. #1
    започва да се пристрастява alfa maniak's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    пловдив
    Posts
    69

    Default не пали и не пали

    вчера отидах на работа сутринта без проблем карам си аз на бензин иначе имам обикновенна газова брц ама ония ден нещя да запали и аз вдигнах капака изтръгнах кабелите за газта и си наредих както си му е реда на диузите както си е оригинално и пак нещя да запали на ключ бутнаха ме и запали да ама снощи запалих от работата и се прибрах без ядове но тази сутрен качвам се аз в колата и няма палене слезнах наредих кабелите на газ но уви неиска да запали отидох на работа с автобуса сега се връщам викам ще я пробвам врътнах първия път припука и краи обадих се на един колега доиде дърпа ме сиг 1 км но неиска и неиска та нз кво да я правя някакъв съвет ако можете да ми дъдете ще ви бъда благодарен колата е от подписа
    луди алфи 1.4 т.с 103hp на газ обикновенна газова brc

  2. #2
    некадърник
    Join Date
    May 2011
    Location
    Раднево
    Age
    40
    Posts
    71

    Default

    Колега,мисля,че е датчик на коляновия вал,щом е запалила на бутане.

  3. #3
    Алфист - Турист serafim's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София
    Posts
    329

    Default

    Без да претендирам че съм специалист - най-простото. Връщаш всичко на бензин, откачаш масата на акумулатора за ... половин час (ресет на еку-то) и пробваш да запалиш. Ако не стане... ще слешаш другите какво ще те посъветват. Успех.

    Alfa Romeo 146 1.4 T.Spark Lusso (AR 33503) ZAR93000002178535
    Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 Distintive (940 A4000) ZAR94000007041346

  4. #4
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    На тия мотори с откачане на минуса ЕКУ-то не се ресетира.

    Лично мнение - зацапани дюзи. А после при "пренареждането" нещо си объркал и затва сега и на газ не ще.

    пп: Ако е датчик колянов вал нема да запали посмъртно, ако ще и с КРАЗ да я теглите.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  5. #5
    започва да се пристрастява alfa maniak's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    пловдив
    Posts
    69

    Default

    за объркване не съм объркал нищо по кабелите с сигурност
    луди алфи 1.4 т.с 103hp на газ обикновенна газова brc

  6. #6
    Bolen alfist Majed_146's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Горна Оряховица / Ботевград
    Age
    42
    Posts
    412

    Smile

    Аз лично избягвам да я паля с дърпане или бутане, все се сещам че може да превърти някой зъб. Все пак не е Москвич или Лада 5-ца. Проверете на диагностика дали не е записала нещо?

    Alfa 146 1.6 TS ---> 2.0 TS Remapped by Oem
    FIAT TIPO 1.6 DOHC

  7. #7
    Старши алфист gogo79's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Монтана
    Age
    44
    Posts
    620

    Default

    Quote Originally Posted by Majed_146 View Post
    Аз лично избягвам да я паля с дърпане или бутане, все се сещам че може да превърти някой зъб. Все пак не е Москвич или Лада 5-ца. Проверете на диагностика дали не е записала нещо?
    Ако е Москвич-става,но Ладата и по специално 5цата мисля че също е с ангренажен ремък
    Сега по темата: Провери дали има гориво/газ и бензин и ток/ и както каза Маджед-диагностиката ще си каже думата!Успех!
    Last edited by tonov; 26-05-2011 at 22:15.
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16v 150 07г.
    Alfa Romeo 147 1.6TS 16v 120 01г.

    Alfa Romeo 145 1.4TS JUNIOR 16v 103 98г.-ex.
    Aifa Romeo 156 1.8TS 16v 144 99г. ех.


  8. #8
    некадърник
    Join Date
    May 2011
    Location
    Раднево
    Age
    40
    Posts
    71

    Default

    аз все още си държа на мнението за датчика,това,че пали от време на време не значи,че е здрав.не знам защо давате някакви необмислени съвети и игнорирате мненията на останалите. а ако 'тонов' ми обясни-какво представлява датчика на коляновия вал и защо когато започне да сдава багажа,колата пали само на бутане или на стартер,но рядко-аз ще му пратя една бира по еконт.

  9. #9
    Младши алфист diandimitrov's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    sliven
    Posts
    29

    Default

    колега провери ли бензиновата помпа дали е ок.

  10. #10
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by r_s_n_ View Post
    аз все още си държа на мнението за датчика,това,че пали от време на време не значи,че е здрав.не знам защо давате някакви необмислени съвети и игнорирате мненията на останалите. а ако 'тонов' ми обясни-какво представлява датчика на коляновия вал и защо когато започне да сдава багажа,колата пали само на бутане или на стартер,но рядко-аз ще му пратя една бира по еконт.
    Гутоу

    Първо, никъде не съм казал че когато датчикът е неизправен, колата пали с бутане. Написал съм че НЕ пали

    Обяснявам:

    Датчикът на коляновия вал е хол-сензор, който реагира на магнитно поле, чрез него ЕКУ-то получава информация за оборотите на коляновия вал. Обикновено когато почне да сдава багажа, отказва отначало само като загрее (и като изстине се оправя), а после тотално. Без него ЕКУ-то не може да разбере, че мотора се върти и просто спира да подава искра и бензин. Така че, ако датчикът откаже, няма никакво значение дали ще буташ, дърпаш, или въртиш на стартер - за ЕКУ-то моторът е мъртъв. Все едно само си дал на контакт, но още не завъртял ключа на стартер.
    Щом колата е запалила с бутане, датчикът е работил.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  11. #11
    Bolen alfist Majed_146's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Горна Оряховица / Ботевград
    Age
    42
    Posts
    412

    Smile

    Quote Originally Posted by gogo79 View Post
    Ако е Москвич-става,но Ладата и по специално 5цата мисля че също е с ангренажен ремък
    Сега по темата: Провери дали има гориво/газ и бензин и ток/ и както каза Маджед-диагностиката ще си каже думата!Успех!
    5-ца щото ако превърти клапаните няма да пресрещнат буталото

    Quote Originally Posted by r_s_n_ View Post
    аз все още си държа на мнението за датчика,това,че пали от време на време не значи,че е здрав.не знам защо давате някакви необмислени съвети и игнорирате мненията на останалите. а ако 'тонов' ми обясни-какво представлява датчика на коляновия вал и защо когато започне да сдава багажа,колата пали само на бутане или на стартер,но рядко-аз ще му пратя една бира по еконт.
    Колега, не знам защо мислиш че те пренебрегваме ?, но мисля че преди да купуваш и да сменяш е добре да провериш! Знанията на tonov ни най малко ги подценяваме пък не мисля че с моя пост и на Гогата сме те пренебрегнали. Този проблем съм го дискутирал с Тони, когато на VAN колата направи този номер на някаква сбирка до колкото си спомням! Това стана внезапно, и винаги съм се чудил!! Кога ще ме сполети този късмет някъде по пътя ?

    Извинявай ако си се почуствал пренебрегнат от моя страна

    Alfa 146 1.6 TS ---> 2.0 TS Remapped by Oem
    FIAT TIPO 1.6 DOHC

  12. #12
    некадърник
    Join Date
    May 2011
    Location
    Раднево
    Age
    40
    Posts
    71

    Default

    добре,съгласих се тонов-до тук добре,аз ще допълня най-важното ама ти няма да пиеш бира защо колата е възможно да пали лесно на бутане (все пак и колегата с проблема трябва да го пробва и потвърди) защото я няма убииствената комбинация между спад в напрежението от стартера и изменените стоиности на датчика-т.е.еку-то не възприема това,което му се подава! за последните 2 години имам 4 такива случая,и все пак това е само теория,не съм казал 'купувай и сменяй'. никои не ме е засегнал,просто сме се събрали за да си помагаме и не трябва да сме изпълнени с предубеждения.

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by alfa maniak View Post
    ..и аз вдигнах капака изтръгнах кабелите за газта и си наредих както си му е реда на диузите както си е оригинално...
    Тук не разбрах какво си направил - какви са тези "кабели на газта" и какво значи, че си наредил дюзите..?

  14. #14
    започва да се пристрастява alfa maniak's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    пловдив
    Posts
    69

    Default

    нали има симулатор или незнам точно как се нарича на газта та от тази кутиика излизат 4 кабела като тези които влизат в дюзите.Като извадиш кабелите на дюзите тези отгоре които са за ток или за някакъв сигнал нз точно се слагат на тяхно място тези от симулатора та за тия кабели става въпрос колега сети ли се
    луди алфи 1.4 т.с 103hp на газ обикновенна газова brc

  15. #15

    Default

    Най-добре направи една диагностика щом е такава работата, не си струва риска да тръгнеш да сменящ разни части без да знаеш къде е проблема...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •