Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: 147 Яде акумулатора

  1. #1
    Старши алфист Оги's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Пазарджик
    Posts
    524

    Default 147 Яде акумулатора

    Значи усетих много рязко спадане на акумулатора ,чисто нов е и за 2 дена няма грам ток.Пробвах мерих и установих ,че голямо количество от консумацията я прави СД-то.Консумацията е 1 ампер след като откачих сд-то падна на около 0.26. Тази остатъчна консумация е от бушон 10ампера ,който се намира втори от дясно на ляво ,за какво е този бушон има ли схеми някъде из нета.И вторият ми въпрос това сд подлежи ли на ремонт ,и ако някой е имал същия проблем какво се ремонтира.
    Дано да съм обяснил правилно , ако нещо утре мога да снимам въпросния бушон
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, България
    Posts
    211

    Default

    http://clubalfaromeo.com/forum/attac...5&d=1292956933
    Виж от 235стр. на там

  3. #3
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Бяха ли ти отворени вратите / активирано осветлението в купето като си замерил тези 0.26 А?
    Че така се бях шашнал на 155-цата едно време.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  4. #4
    Старши алфист Оги's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Пазарджик
    Posts
    524

    Default

    Не не бяха отворени даже бях я заключил и доста почаках ,но си стои на тези показания мултицета
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer

  5. #5
    Запален алфист ksf's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Варна
    Age
    56
    Posts
    196

    Default

    Имах подобен проблем със CD ALPINE.
    Казвам подобен защото в моя случай утечката беше 175mA, а без плеара 15mA. Иначе плеара си е съвсем наред - просто го свързах точно според описанието му.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99

  6. #6
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by ksf View Post
    Имах подобен проблем със CD ALPINE.
    Казвам подобен защото в моя случай утечката беше 175mA, а без плеара 15mA. Иначе плеара си е съвсем наред - просто го свързах точно според описанието му.
    Да де ма при него е с оригинално ЦД,и би трябвало да е вързано правилно.Колега закарай го на ремонт да ти кажат какво му е
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #7
    Келеме с кюмбе vladev's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Posts
    258

    Default

    Аз имах сходен проблем с новото CD, само че при мен консумацията беше доста по-висока. Проблема е такъв: CD-то има 2 плюса - един постоянен и един през контакта. По някаква причина 2-рия плюс също беше постоянен. С предното CD (Sony) нямаше проблеми, защото то се сеща да се угаси като му няма панела, обаче новото не е толкова умно и стои постоянно под напрежение. Добър електротехник го пипна и сега всико е наред.
    Subaru Legacy 3.0R
    Ex: Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 140+bhp

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by vladev View Post
    Аз имах сходен проблем с новото CD, само че при мен консумацията беше доста по-висока. Проблема е такъв: CD-то има 2 плюса - един постоянен и един през контакта. По някаква причина 2-рия плюс също беше постоянен.
    "Някаква"-та причина е да можеш и при изгасена кола да си слушаш радиото - при повечето италиянки не става ако не е на контакт

  9. #9
    Келеме с кюмбе vladev's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Posts
    258

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    "Някаква"-та причина е да можеш и при изгасена кола да си слушаш радиото - при повечето италиянки не става ако не е на контакт
    Сега вторият + е през контакта и пак мога да си слушам радио без ключа. Просто радиото е направено да се пуска автоматично ако му се подаде ток на тоя +, иначе тръгва само ако аз го пусна.
    Last edited by vladev; 28-05-2011 at 14:35.
    Subaru Legacy 3.0R
    Ex: Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 140+bhp

  10. #10
    Старши алфист Оги's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Пазарджик
    Posts
    524

    Default

    Малко по малко сам си намерих проблема с тока.
    Ще напиша та ,ако се случи на друг да знае.
    Едната консумация беше СД-то , после се оказа копчето на пасажерския прозорец , и на края остана още малко консумация ,която ту се появяваше ту изчезваше.След доста суетене около колата се сетих , че когато изгася колата аз имам навик да гася и фаровете , а жената няма този навик.За това аз когато съм я карал няма консумация , а когато жената я е карала имаше.При загасен двигател включвам фаровете и се появява консумацията гася ги изчезва.За сега уча жената да гаси фаровете и да ги пуска.

    Но сега ме яде нов проблем.Изчезна заден десен мигач , в Пазарджик ходих на няколко места и не откриват проблема.
    За сега я карам с допълнителен кабел от предния мигач , но ми се ще да си я направя , а аз не съм толкова на вътре в нещата с тоците та ще да търся някой с голямо търпение да я направи.
    Някои се съмняват в бушонното табло други в некво реле.Ако на някой му идва нещо на ум да сподели.
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer

  11. #11
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Оги View Post
    Малко по малко сам си намерих проблема с тока.
    Ще напиша та ,ако се случи на друг да знае.
    Едната консумация беше СД-то , после се оказа копчето на пасажерския прозорец , и на края остана още малко консумация ,която ту се появяваше ту изчезваше.След доста суетене около колата се сетих , че когато изгася колата аз имам навик да гася и фаровете , а жената няма този навик.За това аз когато съм я карал няма консумация , а когато жената я е карала имаше.При загасен двигател включвам фаровете и се появява консумацията гася ги изчезва.За сега уча жената да гаси фаровете и да ги пуска.

    Но сега ме яде нов проблем.Изчезна заден десен мигач , в Пазарджик ходих на няколко места и не откриват проблема.
    За сега я карам с допълнителен кабел от предния мигач , но ми се ще да си я направя , а аз не съм толкова на вътре в нещата с тоците та ще да търся някой с голямо търпение да я направи.
    Някои се съмняват в бушонното табло други в некво реле.Ако на някой му идва нещо на ум да сподели.
    Проблема е в бушонното табло,и по скоро в боди компа,изгърмял е някой контролер за мигачите и трябва да се смени.Аз скоро правих една с такъв проблем,там даже бяха изчезнали 2 мигача на кръст.

    п.с.А това което си направил с допълнителния кабел,не е добре,защото ще направиш беля,сега на един канал работят 2 крушки по 21 вата/само ще ти подскажа че мигачите на 147 не се управляват от реле,а от контролер,релето е само за звук/,а пистата е сметната само за една,недей да караш дълго така,може да стане голяма беля,която да може да се поправи само с ново боди...................
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #12
    Старши алфист Оги's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Пазарджик
    Posts
    524

    Default

    И аз не искам да карам така ,но не знам от къде да започна.Къде се намира тва боди.
    То за сега нема кой да ми я направи тука ,та требе май сам да я разхвърлям
    Alfa Romeo 145 1.6 boxer

  13. #13
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Оги View Post
    И аз не искам да карам така ,но не знам от къде да започна.Къде се намира тва боди.
    То за сега нема кой да ми я направи тука ,та требе май сам да я разхвърлям
    По-нагоре каза,че не разбираш от жици,ако е така не се захващай,не е лесна работа иначе бодито се намира зад бушонното табло в купето,под волана......
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #14
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Аз малко извън темата да питам .. на мен не ми работат фаровете за мъгла. Бушоните са здрави, релето също. До релето ходи ток и крушките са здрави (нови). И пак нема фарове за мъгла.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  15. #15
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Аз малко извън темата да питам .. на мен не ми работат фаровете за мъгла. Бушоните са здрави, релето също. До релето ходи ток и крушките са здрави (нови). И пак нема фарове за мъгла.
    147-цата има проблем с масата на халогените,трябва да се свали фара и да се оправи масата,най вероятно проблема е там
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •