Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Тракане след запалване и гаснене

  1. #1
    започва да се пристрастява Litex's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна
    Age
    40
    Posts
    98

    Default Тракане след запалване и гаснене

    Здравейте
    Моята кола пак се счупи...
    Почна нещо да трака от двигателя при палене и след няколко секунди гасне.

    Ако имате идея от какво е....ще съм Ви задължен...

    _____________________________
    Алфа Ромео 146 1.6 Boxer`96

  2. #2
    Старши алфист JORDANGT's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София Красна Поляна
    Age
    47
    Posts
    779
    Blog Entries
    1

    Default

    Така дрънчи когато превъртят биелни или основни лагери,но по-вероятно е от аксиалните пластини.Дано да не съм прав,но аз един път си ги намерих в картера и точно така ми гаснеше.

    Alfa33 1.3 90г.Alfa33 1.5 93г.Alfa33 1.4 94г.Alfa146 1.4TS 97г.Alfa146 1.8TS 99г.Sprint 1.5 78г.Аlfa33 1.7 4x4 91г Sprint 1.7 16V 83г.Alfa145 1.3 96г.Alfa156 2.0 99г.147 1.6 03г.145 2.0 Alfa159 1,9 JTD Ti

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Mоже да трака от много неща трябва да я чуе майстор, мене така ми е тракала даже вилката на съединителя Кажи как се получи, от какво стана така, горе долу от къде се чува звука и как и т.н. Признай си преди да почне да клопа ръчка ли в лютеницата ама яко
    Last edited by tonov; 28-05-2011 at 23:09.
    145 1.7 16V Boxer


  4. #4
    започва да се пристрастява Litex's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна
    Age
    40
    Posts
    98

    Default

    Quote Originally Posted by infernus View Post
    Mоже да трака от много неща трябва да я чуе майстор, мене така ми е тракала даже вилката на съединителя Кажи как се получи, от какво стана така, горе долу от къде се чува звука и как и т.н. Признай си преди да почне да клопа ръчка ли в лютеницата ама яко
    Като изключим това,че колата е ниска и тук особено по пътя за Владиславово я удрям отдолу често...друго не ми се е случвало...просто ей така една сутрин при паркирване изтрака и ....толкова...
    Дано намеря някой майстор във Варна,че иначе ще трябва да я давам за желязо...
    Last edited by tonov; 28-05-2011 at 23:09.

    _____________________________
    Алфа Ромео 146 1.6 Boxer`96

  5. #5
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    а според мен ти тракат повдигачите на клапаните. с какво масло си, какъв маслен филтър и кога си ги сменял последно.
    ПП
    сега видях че ти гасне колата, ако е така може да си набил картера в хобота на маслената помпа и е дълга и широка.
    Last edited by kolev; 28-05-2011 at 12:10.
    точка

  6. #6
    започва да се пристрастява Litex's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна
    Age
    40
    Posts
    98

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    а според мен ти тракат повдигачите на клапаните. с какво масло си, какъв маслен филтър и кога си ги сменял последно.
    Маслото е от преди най-много 6 месеца,със сменен филтър,а за марката...хмммм тук в момента не се сещам...само помня,че етикета,който ми закачиха беше син на червено....съжалявам,че точно в момента ми избяга името.
    Когато почна да трака проверих нивото на маслото...не беше критично.

    _____________________________
    Алфа Ромео 146 1.6 Boxer`96

  7. #7
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    не можах да разбера какво става.след като запалиш гасне колата или спира да трака.
    точка

  8. #8
    започва да се пристрастява Litex's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна
    Age
    40
    Posts
    98

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    а според мен ти тракат повдигачите на клапаните. с какво масло си, какъв маслен филтър и кога си ги сменял последно.
    ПП
    сега видях че ти гасне колата, ако е така може да си набил картера в хобота на маслената помпа и е дълга и широка.
    Ами бая силно я ударих един път отдолу...но не знам точно какво съм и причинил...
    Дълга и широка какво значи по-точно в твоите представи?

    ---------- Post added at 12:13 ---------- Previous post was at 12:12 ----------

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    не можах да разбера какво става.след като запалиш гасне колата или спира да трака.
    Пали,започва да трака нещо и си гасне ако не и давам газ

    _____________________________
    Алфа Ромео 146 1.6 Boxer`96

  9. #9
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ами ако си запушил маслената помпа, двигателя е останал без мазане и си или за основен ремонт или нов двигател. свети ли ти лампата на маслото. като се свали картера ще се разбере най-добре.
    точка

  10. #10
    започва да се пристрастява Litex's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна
    Age
    40
    Posts
    98

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    ами ако си запушил маслената помпа, двигателя е останал без мазане и си или за основен ремонт или нов двигател. свети ли ти лампата на маслото. като се свали картера ще се разбере най-добре.
    Не свети лампата...и на мен ми казаха,че най-вероятно двигателя отиде.....че сега ровя да видя дали някой предлага такъв и то читав
    Някой да знае къде във Варна мога да се доверя на човек,който разбира от тези автомобили,че на повечето "майстори" им се вижда сложна колата

    _____________________________
    Алфа Ромео 146 1.6 Boxer`96

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Абе ремъци сменял ли си някога? Че и аз съм претраквал така... със един скъсан ремък
    145 1.7 16V Boxer


  12. #12
    започва да се пристрастява Litex's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна
    Age
    40
    Posts
    98

    Default

    Quote Originally Posted by infernus View Post
    Абе ремъци сменял ли си някога? Че и аз съм претраквал така... със един скъсан ремък
    Някога...да...но скоро не

    _____________________________
    Алфа Ромео 146 1.6 Boxer`96

  13. #13

    Default

    колега аз ведната ще те опътя -на магистралата на изхода за варна посока шумен в дясно има представителство на Алфа Ромео-човека е Вихрен със сигурност ще ти каже болката,след удара отдолу -поглеждал ли си я какво точно и е станало-но моя съвет е да не я караш докато не се разбере какво е !
    Alfa 145 1.4 t.s

  14. #14
    започва да се пристрастява Litex's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна
    Age
    40
    Posts
    98

    Default

    Реших да я дам за ремонт за последен път....
    та молбата ми към Вас е да ми препоръчате сервиз в който ще обърнат достатъчно внимание на колата и няма да се изплашат от марката Алфа Ромео.
    За информация колата ми не е в движение и се намира в кв.Възраждане

    Благодаря Ви предварително!

    _____________________________
    Алфа Ромео 146 1.6 Boxer`96

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Виж дали може да си видиш ремъците дали се въртят, колата не е виновна по принцип че са я правили разни кавали дето както казваш се плашат от марката, лично аз докато не се доверя на някой всеки път като ми правят колата настоявам да съм там, за да няма скрито покрито и лайна после. Мисля че при тебе няма да е толкова трудно да напънеш капаците с и да погледнеш под всеки докато някой върти на стартер дали се въртят нещата. Само внимателската да не те закачи някой друг ремък. Успех!
    145 1.7 16V Boxer


Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •