Results 1 to 10 of 10

Thread: Предно стъкло 159

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default Предно стъкло 159

    Колеги интересува ме производителя на стъклата на 159
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  2. #2
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Пилкингтън
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    121

    Default

    Тези седмици ще си оправям козметичните забележки от зимата по колата. Имам от камъчета една по-сериозна шупла на предното стъкло и други леки ударчета. Днеска ходих описвах забележките, даже утре имам пак, че не можело повече от 3 елемента. За стъклото ми казаха, че ще го сменят, но няма да е оригинално, щели да ми сложат някакво кобра /поне така чух/. Не ги сменяли с оригинални, поспорихме ама това си е. Чудя се дали да остана на този вариант или да си доплатя и да си взема оригиналното директно от алфа, че има бая неща в него - сензор за дъжд, отопления, да не нещо да е кофти и да ме е яд после, че си спомням на един познат все едно аквариум му беше стъклото, като му го смениха.

    2.4JTDm

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by antonyonkov View Post
    Тези седмици ще си оправям козметичните забележки от зимата по колата. Имам от камъчета една по-сериозна шупла на предното стъкло и други леки ударчета. Днеска ходих описвах забележките, даже утре имам пак, че не можело повече от 3 елемента. За стъклото ми казаха, че ще го сменят, но няма да е оригинално, щели да ми сложат някакво кобра /поне така чух/. Не ги сменяли с оригинални, поспорихме ама това си е. Чудя се дали да остана на този вариант или да си доплатя и да си взема оригиналното директно от алфа, че има бая неща в него - сензор за дъжд, отопления, да не нещо да е кофти и да ме е яд после, че си спомням на един познат все едно аквариум му беше стъклото, като му го смениха.
    Зависи автокаското ти със каква клауза е иначе са длъжни да ти сложат оригинално..........иначе моето е сменяно също от шупла и не е оригинално ,но си е със всички датчици и всичко работи няма проблем.
    Тука в семейството миналата седмица сменяхме стъклото на 3-год Мазда и я оставихме при официалния представител и сложиха оригинално,но казаха че само при тях иначе след гаранцията и лизинга който свършва във друг сервиз слагат друго стъкло.
    Ако искаш мога да ти го снимам или на живо да ти покажа моето стъкло.
    Last edited by dilian alfa gtv; 13-06-2011 at 20:30.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    121

    Default

    Аз и за друго искам да те питам, така че най-добре да се видим наистина, хем да видим има ли видимо разлика между стъклата.

    2.4JTDm

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by antonyonkov View Post
    Аз и за друго искам да те питам, така че най-добре да се видим наистина, хем да видим има ли видимо разлика между стъклата.
    Междудругото доверения сервиз който ползвам към каското си което е във уника ,тази пролет оставих колата премахване на драскотини и точки от камъчета .....,та мисълта ми беше че ми смениха предна емблема със оригинална заради една люспа на нея ,също и защитните лепенки на вратата и калника също оригинални видях ги във опаковките .......а частите собственика взема от ЕЛИТКАР ,а миналата год. ми сменя подкалниците заради престилките отпред счупиха се в ледовете......пак оригинални.
    Да се видим няма проблем по тел. може да се разберем,ще ти покажа и още една тънкост която е около стъклото да следиш за нея.......!?
    Аз също ще те питам нещо ......мисля и аз да свалям окачването и да минавам на джанти R 18
    Last edited by dilian alfa gtv; 13-06-2011 at 20:50.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  7. #7
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by antonyonkov View Post
    Тези седмици ще си оправям козметичните забележки от зимата по колата. Имам от камъчета една по-сериозна шупла на предното стъкло и други леки ударчета. Днеска ходих описвах забележките, даже утре имам пак, че не можело повече от 3 елемента. За стъклото ми казаха, че ще го сменят, но няма да е оригинално, щели да ми сложат някакво кобра /поне така чух/. Не ги сменяли с оригинални, поспорихме ама това си е. Чудя се дали да остана на този вариант или да си доплатя и да си взема оригиналното директно от алфа, че има бая неща в него - сензор за дъжд, отопления, да не нещо да е кофти и да ме е яд после, че си спомням на един познат все едно аквариум му беше стъклото, като му го смениха.
    Сигурен ли си че има подгряване предното стъкло.Иначе и аз имам шупла,и трябва да ходя да видя какво ще ми кажат,иначе имам оригинален прозорец,но незнам дали ще ми го платят
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    121

    Default

    Ами за подгряването явно не е това дето си мисля, защото днес като бях в сервиза дето ще я правят ме питаха специално има ли подгряване не чистачките да не замръзват. А такова чудо мисля, че нямам или пък 3 години вече не съм го открил

    А за стъклото дето имаш, най-добре да отидеш да опишеш старото и да им кажеш да ти го платят по експертна оценка. Пък ти после да си сложиш новото.

    А ако няма да правиш това, може да се разберем за цена и да ми го пратиш, че аз не обичам много заместителите

    2.4JTDm

  9. #9
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by antonyonkov View Post
    Ами за подгряването явно не е това дето си мисля, защото днес като бях в сервиза дето ще я правят ме питаха специално има ли подгряване не чистачките да не замръзват. А такова чудо мисля, че нямам или пък 3 години вече не съм го открил

    А за стъклото дето имаш, най-добре да отидеш да опишеш старото и да им кажеш да ти го платят по експертна оценка. Пък ти после да си сложиш новото.

    А ако няма да правиш това, може да се разберем за цена и да ми го пратиш, че аз не обичам много заместителите
    По експертна пак няма да стане,защото те ще ми платят за прозорец от Кобра,а не оригинален.Като имам време ще ходя до тях,да видим какво ще стане
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    436

    Default

    Не тази сигурно няма подгряване, само сега Алфа имат нов антирефлексен прозорец на 159ките с погряване в зоната на чистачките, но седи грозничко и аз не си го сложих.
    EX 156 1.6 TS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •