Results 1 to 8 of 8

Thread: Алфа Ромео 145 1.3 боксер,ПОМОГНЕТЕ!!!

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    14

    Default Алфа Ромео 145 1.3 боксер,ПОМОГНЕТЕ!!!

    Колеги,онзи ден тръгнах от Пловдив за Сл.Бряг с моята 145-чка и всичко беше нормално.След магистралата се усещаше едно като вибриране на педала на газта...Отбих и слезнах да видя за какво става вапрос,и какво да видя...в момента в който отворих капака от някаква трабичка(излизаща от тапата за маслото)излиза бял пушек и колкото повече я форсирам,толкова повече излизаше и препукваше.Реших,че най-добре е да е закарам до Стара Загора на някой майстор да отстрани проблема,и потеглих.След около 5 км. отворих си прозореца за 1 цигара и неможах да повярвам на ушите си...Много мощно тряскане се чуваше отпред при двигателя.Спрях и повече не я пипнах.Чукатено струва ми се е на желязо... МОЛЯ ЗА ПОМОЩ!

  2. #2

    Default

    Еми то там на друго няма как да трака!Щеш не щеш ,ще я водиш на доктор.Така като казваш,на мене ми се струва да е издухала гарнитурата,оттам да се е пресякло маслото заради антифриза и да си скапал двигателя,щото от къде ще има бял пушек.Ако си нямал масло ,нямаше да пуши.Иска отваряне и дано да минеш леко.
    Алфетка 145 Боксер1.6 103кс-Голееем бегач!!

  3. #3
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Quote Originally Posted by danko123 View Post
    Еми то там на друго няма как да трака!Щеш не щеш ,ще я водиш на доктор.Така като казваш,на мене ми се струва да е издухала гарнитурата,оттам да се е пресякло маслото заради антифриза и да си скапал двигателя,щото от къде ще има бял пушек.Ако си нямал масло ,нямаше да пуши.Иска отваряне и дано да минеш леко.
    Колега,иЗвини ме,но ти на боб ли гледа За тая гарнитура или на леща,щото има Значение .
    Last edited by Xtrime7; 03-06-2011 at 22:05.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  4. #4

    Default

    Както съм написал-МИ СЕ СТРУВА,а не съм написал-ТОВЕ Е.......... ,а и съм виждал как пуши двигател с пресечено масло от издухана гарнитура на водна помпа.А ти като си компетентен и не гледаш на боб и леща,що не даде окончателно мнение и да си я кара човека право да я правят,или си от заядливите дървени философи-теоретици?Тук във форума сме за да си помагаме със съвети ,идеи или кой с каквото може,а не да се заяждаме.
    Алфетка 145 Боксер1.6 103кс-Голееем бегач!!

  5. #5
    Запален алфист rijko's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Selo Dermanci, Loveshko
    Age
    43
    Posts
    366

    Default

    Quote Originally Posted by bogsan1 View Post
    Колеги,онзи ден тръгнах от Пловдив за Сл.Бряг с моята 145-чка и всичко беше нормално.След магистралата се усещаше едно като вибриране на педала на газта...Отбих и слезнах да видя за какво става вапрос,и какво да видя...в момента в който отворих капака от някаква трабичка(излизаща от тапата за маслото)излиза бял пушек и колкото повече я форсирам,толкова повече излизаше и препукваше.Реших,че най-добре е да е закарам до Стара Загора на някой майстор да отстрани проблема,и потеглих.След около 5 км. отворих си прозореца за 1 цигара и неможах да повярвам на ушите си...Много мощно тряскане се чуваше отпред при двигателя.Спрях и повече не я пипнах.Чукатено струва ми се е на желязо... МОЛЯ ЗА ПОМОЩ!
    Издухана гарнитура, промила е маслото и вала почва да треска като кречетало
    Колянов вал + 1-2 биели и си в боя. цени:
    200 лв. лагери основни биелни.
    30 лв. шлайф на вала държи на шлайф тествал съм.
    180 лв. комплект гарнитури всичките за двигателя
    25-50 лв. за биела (буталните болтове се разглабят)
    50-120 лв. двигателно масло
    ???лв майстори
    Ако некои пита дали гледам на боб . Тоя филм съм го гледал с алфите ми 5 пъти. А общо 11 П.С. на хонда вал се не шлаифа.
    Last edited by rijko; 04-06-2011 at 19:59.
    Sprint 1.5boxer, 33 1.7 boxer, 146 1.6 boxer,146 1.7boxee 146 2.0TI, 156 1.9, 166 2,4, 159 1.9Jtdm ръчка, 159 1.9Jtdm q-tronic 159 2,4Jtdm q-tronic, 155 1.7, 155 1.8
    ако мислиш че е здрава дай та тествам - 14двигателя, - 18ск.кутйи.

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    14

    Default

    Много ви благодаря за инфото!Явно работата не е на добре... И все пак според вас заслужава ли си да се прави ?

  7. #7
    некадърник
    Join Date
    May 2011
    Location
    Раднево
    Age
    40
    Posts
    71

    Default

    Quote Originally Posted by bogsan1 View Post
    Много ви благодаря за инфото!Явно работата не е на добре... И все пак според вас заслужава ли си да се прави ?
    абе ако си виждал отворен двигател прегледай я сам или някой твой познат и ако е 'мусака' по-добре сменяй мотора (ще излезе по-тънко)

  8. #8
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    А може ли да е Масленна помпа Вместо гарнитура -може да е даже и филтър за маслото -може и картера да е ударен и да е залепнал за помпата

    Ако се гони цена - мисля че по- добре ще е да си оправиш стария двигател , от колкото да го сменяш .,
    като имаш в предвид , че като купиш нов двигател- (Втора ръка )ще трябва да го ревизираш и него .
    а последни цени за ремонта на моя двигател, за същата процедура е около 400 лв.
    И задължително Манометър за налягане на маслото след това - тея нашите коли , с тва мазане са уникални
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •