Results 1 to 15 of 28

Thread: 2.4JTD помпа високо налягане ремонт

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default 2.4JTD помпа високо налягане ремонт

    След няколко нежелани емоции тези дни за които много подобни са описани по форум, оказа се че по най голяма вероятност имам проблем със помпата високо налягане.

    За инфото, двигател взе да гасне когато много се натоварвам (т.е. настъпвам газта яко). Сменен е регулатор и пробано със друг дачик без оправене. По комп-а не дига налягане достатъчно.

    Още не е ясно какво я има (следващата седмица може да се разбере) но явно подлежи на ремонт/рециклиране (дай боже не е както турбото ебаси...)

    Вапрос който не четох никаде :
    1) каде може ? Гиги каза за сервиз на Бош примерно.
    2) за хората който са минали по този процес, може ли някакви цени за определен ремонт (примерно: теч, смяна на едиси какво - излезне 300лв...) за да мога да сръвнявам с това който ще ми излезне

    Благодария за мнение.
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  2. #2

    Default

    Във фиат-форума четох за такъв ремонт,но за помпа ВН на 1,9 ЖТД. Колегите сменят само буталцата на помпата,които се продават в Бош като резервна част.Не намерих обаче бошовския номер на бутала за 2,4, нито инфо дали са същите като на 1,9.Ето темата http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=44558

  3. #3
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default

    Най-добре търси втора употреба. Ако не ти е чипвана колата можеш и с помпа за 1.9 - няма никакви проблеми.
    Alfa Romeo 166 2.4jtd

  4. #4
    Запален алфист hamel1's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    51
    Posts
    269

    Default

    Има голяма вероятност да е дюза, а не помпа
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD ' 99
    LANCIA THESIS 2.4 JTD ' 03

  5. #5
    Келеме с кюмбе vladev's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Posts
    258

    Default

    Ето тук има една употребявана от колега: http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=58593

    Виж дали от някъде не можеш да намериш друга - само за проба дали е от нея.
    Subaru Legacy 3.0R
    Ex: Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 140+bhp

  6. #6
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    Quote Originally Posted by hamel1 View Post
    Има голяма вероятност да е дюза, а не помпа
    не съм специялист и не искам да се правя на такъв. обаче тука писах че не дига налягане. ти мислиш от дюза. добре да помислим колко може да тече една тъпа дюза чак да не дига налягане във райла?? плюс алфата не пуши.
    споръд мене опция дюза не е опция.

    но пак казвам, тука спор за проблема няма нужда. маестор ми е читъв и си разбира (не го цитирам, всичките знаят каде отивам...). каза че е това, това е. питам за помпата, каде и за колко се ремонтира.
    1вя пост е добра инфомация, само липсва кои/каде се ремонт. сам не се прави, то все едно да се ремонтира сам турбото. задулжително има тест на стенд за проверка.

    а за 2ра употреба, пак е както турбо, каква гаранция имам че след 100км няма да умре и тя. бая си петувам сус алфата и във чужбина и препочитам повече пари и да съм сигурен от колкото да рискувам всеки момент да ме остави на пътя.
    Last edited by Christweil; 03-06-2011 at 16:48.
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  7. #7
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    По принцип се случва от течове на дюзи дори да не запали двигателя, та не е невъзможно де. Ама пък щом палиш нормално...

    По темата - Бош Супер дизел на околовръстното и/или НиН сервиз в Дружба по пътя за летището - можеш да попиташ.
    Last edited by didod; 03-06-2011 at 11:48.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  8. #8
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Колега знам за някакъв майстор в с. Железница - не съм ходил ама тука дупничани вече зарезаха перничанина и ходят там - разправят, че доста добре се справял
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  9. #9

    Default

    Абе колега дай ще ти дам мойта помпа с 1 месец гаранция Money Back Ама аз не се съмнявам че и след това ще ти служи няма ядове Къде ще се занимаваш с рециклиране хем по скъпо ще ти излезе хем повече нерви и време ще ти загуби. Ако не искаш ядове вземай нова, ама няма смисъл...
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=58593
    AR 156 2.4 JTD 98' RED ~200 bhp - EX
    Seat Toledo 1L 1,9 TDI EX
    AUDI A4 Avant B5 1,9 TDI ~150 H.P Quattro

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •