Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28

Thread: 2.4JTD помпа високо налягане ремонт

  1. #16
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by Christweil View Post
    Няма проблем, мнението и опити са ценни тука и не изключвам твоето
    А как при тев разбрахте че е дюза а не помпа?
    Какво наблюдвахте през диягностик?
    като ставаше, нямаше ли черен пушък от зад? идеята ми ако дюза пропуска тогава нафтата не може да гори и пуши повече, така мисля де.

    Вчера през фиатекускан логнах няколко параметри (измерено налягане, цълта налягане, клапан, и обороти). ще ги постна по късно че сега не мога. Но се вижда че като се форсира яко помпата ъриябва да гони над 1000бар, клапан е на макс 100% но реално още е само около 600~700бар и тогава изклучи.
    Обаче странното е че ако не ускорявам яко реално налягане може да стигне над 800бар по логовете без да прави проблем.
    тогава проблем е че помпата няма динамика (може да дига налягане но не бързо) това ли е?? това на какво се дължи?
    е тва е нормален симптом на тръгнала помпа, може да значи че не е тотално фалирала и ще минеш с рециклиране
    ако си в БГ, закарай я на бобо, ако не си - не знам
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  2. #17

    Default

    Абе колега дай ще ти дам мойта помпа с 1 месец гаранция Money Back Ама аз не се съмнявам че и след това ще ти служи няма ядове Къде ще се занимаваш с рециклиране хем по скъпо ще ти излезе хем повече нерви и време ще ти загуби. Ако не искаш ядове вземай нова, ама няма смисъл...
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=58593
    AR 156 2.4 JTD 98' RED ~200 bhp - EX
    Seat Toledo 1L 1,9 TDI EX
    AUDI A4 Avant B5 1,9 TDI ~150 H.P Quattro

  3. #18
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by valjo View Post
    мойта и на Коки помпа ги рециклира Бобо, и двамата нямаме ядове оттогава ...

    и не сме сменяли цялата, той нещо ги магери там ... но се оправи а и на двамата колите ни са с чипове
    Щом Бобо ги прави не му мисли - опъвай платната на КорабО и право там. Това с официалните сервизи предполагам си разбрал, че в Бг почти нищо не означава
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  4. #19
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    Края на приключение:
    помпа е била свалена и занесена при бош за стенд и ремонт. Излезне задръстени и износени клапани и доколкото разбрах са ги сменили и трите щото не е ясно кой прави проблем или нещо такова. Но това явно беше прост ремонт (т.е. не най скъпя ремонт).
    Днес взех колата, всичко е 6 вече.

    Плюс вече всякаш имам чип тунинг от Румен и това без чип... просто след измиване на инеркулер алфичката се роди пак !!
    най фрапиращо е като включам климатик. преди нямаше как да потегля, много голям зор беше. сега е все едно да има или да няма климатик включен. може да е комбинация от ремонт на гнп но просто е невероятна разлика.
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by Christweil View Post
    Края на приключение:
    помпа е била свалена и занесена при бош за стенд и ремонт. Излезне задръстени и износени клапани и доколкото разбрах са ги сменили и трите щото не е ясно кой прави проблем или нещо такова. Но това явно беше прост ремонт (т.е. не най скъпя ремонт).
    Днес взех колата, всичко е 6 вече.

    Плюс вече всякаш имам чип тунинг от Румен и това без чип... просто след измиване на инеркулер алфичката се роди пак !!
    най фрапиращо е като включам климатик. преди нямаше как да потегля, много голям зор беше. сега е все едно да има или да няма климатик включен. може да е комбинация от ремонт на гнп но просто е невероятна разлика.
    Колата ти днес с направената помпа заработи като 140ка, докато не сгря убаво маслото, после си доиде на 136ца.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  6. #21
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Колко кинта ти взеха за този "лек" ремонт
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  7. #22
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    Quote Originally Posted by kiko73 View Post
    Колко кинта ти взеха за този "лек" ремонт
    Стенд + ремонт на помпата при Бош излезне около 330 кинта. Като се знае че самя стенд стува 130лв (скъпо но задължително), си прави сметка
    А повярвай е лек ремонт щото можеше и да ме ударят с едни 800 и на горе за ремонт само.

    Сега работи така че които иска да спори за това че много скъпо, че можеше по евтино и т.н.т няма нужда
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  8. #23
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by Christweil View Post
    Стенд + ремонт на помпата при Бош излезне около 330 кинта. Като се знае че самя стенд стува 130лв (скъпо но задължително), си прави сметка
    А повярвай е лек ремонт щото можеше и да ме ударят с едни 800 и на горе за ремонт само.

    Сега работи така че които иска да спори за това че много скъпо, че можеше по евтино и т.н.т няма нужда
    Целта ми не беше да споря - просто се информирах `щото при последното "четене" ми беше набила грешка "ниско налягане на горивото".
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  9. #24
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    Quote Originally Posted by kiko73 View Post
    Целта ми не беше да споря - просто се информирах `щото при последното "четене" ми беше набила грешка "ниско налягане на горивото".
    Не те визирах колега но като знам какви спорове за глупости текът по форум, превентивно предупреждавам

    Иначе за ниското налягане, първо провери регулатор на помпата.
    А между другото, помпата се праща със регулатор за стенд и дури Бош ти казват дали то е за смяна или не.
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  10. #25

    Default

    Айде айде,все едно си ходил до Италия за нова 166-ца
    Трябваше на този Румен да му кажеш да ти свали и всмукателния колектор..да го позачисти Че и без това в четвъртък се чудеше какво да прави
    Дано такива ремонти да не ти идват на главата/скоро/
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  11. #26
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Posts
    44

    Default

    Аз също съм говорил с човек от Бош сервиза при аерогарата и той ми е казвал, че предимно сменят клапанчетата + гарнитурите. Буталцата почти не се сменят.

  12. #27

    Default Здр

    Колеги, отскоро и аз съм с Алфа 166. Много и се радвам, но започнаха проблемчета. Като и натисна педала на газта и гасне. После пали, ама някой път не иска. Какво да правя да ме насочите и при кой майстор? Колата е 2.4 Турбо Дизел 136 кончета.
    Last edited by Joro Alfata; 18-06-2011 at 04:58.

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by Joro Alfata View Post
    Колеги, отскоро и аз съм с Алфа 166. Много и се радвам, но започнаха проблемчета. Като и натисна педала на газта и гасне. После пали, ама някой път не иска. Какво да правя да ме насочите и при кой майстор? Колата е 2.4 Турбо Дизел 136 кончета.
    Здрасти и честито! Ама поне да беше писал откъде си...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •