Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: въпрос за заден лагер.

  1. #1
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default въпрос за заден лагер.

    здравейте на всички четящи!
    прочетох това онова по въпроса ,но не съм доволен от информацията,много постно.първият ми въпрос е:как да разберем кой лагер вие(отзад)?аз знам ,че ако на десен завой виенето се увеличава е десен лагер,тук четох точно обратното което ме обърква.при ляв завой виенето заглъхва и аз мисля че е така защото лагера се натоварва!
    вторият ми въпрос от къде да си купя лагер и каква марка,пак тук четох ,но има стара информация с цени които не са актуални според мен.
    преди една седмица отворих "виновника" според мен който е,лагера беше сух,но нямаше посиняване на метала.лагерите са без нараняване и леглата също.сепараторите,които са пластмасови са здрави,никакви индикации за проблем.почистих с нафта всичко,едно по едно,сглобяване с гресиране с бяла грес (високооборотна) за ел.двигатели.и...,пак вие като чакал!
    приемам и оферти за втора употреба лагери ако новите са не типично скъпи.
    благодаря!

  2. #2
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Ой, много поздрави !
    На Милена белия лебед имаше същия проблем - по твоята логика сменихме предполагаемия виновник със втора употреба такъв (след подобаващо почистване и смазване) - и ефекта беше точно същия! Виенето остана.
    Антилогично се оказа, че е другия лагер - след смяната му колата все едно се движи на въздушна възглавница ...
    Та моя съвет е да смениш и другия лагер, за да мирясаш
    Няма ли да си дойдеш за някоя култова сбирка на Легендите бре, че нещо ми липсва Мартинито !!!
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  3. #3
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default .

    Алекс,аз съм тук от март месец,но не съм за сбирки защото съм без работа.май пак ще хващам пътя и за това стягам бялата лястовица.в крайна сметка на ляв завой ако изчезва виенето проблема е в левия лагер така ли?и не каза каква марка е лагера и каква е цената.
    на мен как ми се идва на един събор ,ама то живот ли бе да го опишеш,борба всеки ден всеки миг,борба за текущите само,за кефа кога ще изкарам не знам вече!

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by arieca155 View Post
    в крайна сметка на ляв завой ако изчезва виенето проблема е в левия лагер така ли?
    При ляв завой по-голямото натоварване е на десния лагер, следователно ако при теб намалява на ляв завой би трябвало проблема да ти е левият лагер, както и при десен завой би трябвало виенето да се чува по-осезаемо.
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  5. #5
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Лагера, който сложихме, беше оригинален, свален от ударена кола (заедно с главината) - затова не съм писал повече подробности.
    А за това кой е виновника - на колата на Милена виенето спираше точно при ляв завой, което логично ни накара да сменим ЛЕВИЯ лагер. Да, ама не - виещия лагер се оказа ДЕСНИЯ - затова и написах, че противно на всякаква логика трябва да пробваш и другия лагер.
    Успех, пък ще се надявам да се видим най-сетне !
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  6. #6
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Колега най-добре смени и двата лагера. Тъкмо ще си направиш пълна ревизия и на задните спирачни апарати
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  7. #7
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Щом вие като чакал, за да си сигурен, вдигаш задницата и без да сваляш нищо въртиш гумите - първо едната после другата - със сигурност ще чуеш кой лагер се е предал
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  8. #8
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Това е вярно, но ако виенето вече е нетърпимо, и започва още от ниски скорости. Ако се появява около 90-100км/ч - ела ми покажи как с въртене на гумата на ръка ще разбереш ...
    Иначе съвета е добър, ако виенето започва още при 40-60 км/ч !
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  9. #9
    Twin spark team nikola 155's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    пловдив
    Posts
    105

    Post

    Quote Originally Posted by arieca155 View Post
    здравейте на всички четящи!
    прочетох това онова по въпроса ,но не съм доволен от информацията,много постно.първият ми въпрос е:как да разберем кой лагер вие(отзад)?аз знам ,че ако на десен завой виенето се увеличава е десен лагер,тук четох точно обратното което ме обърква.при ляв завой виенето заглъхва и аз мисля че е така защото лагера се натоварва!
    вторият ми въпрос от къде да си купя лагер и каква марка,пак тук четох ,но има стара информация с цени които не са актуални според мен.
    преди една седмица отворих "виновника" според мен който е,лагера беше сух,но нямаше посиняване на метала.лагерите са без нараняване и леглата също.сепараторите,които са пластмасови са здрави,никакви индикации за проблем.почистих с нафта всичко,едно по едно,сглобяване с гресиране с бяла грес (високооборотна) за ел.двигатели.и...,пак вие като чакал!
    приемам и оферти за втора употреба лагери ако новите са не типично скъпи.
    благодаря!
    Зависи какво разбираш под типично скъпи лагери,аз смених десен лагер-главина комплект на OPTIMAL беше около 47-48 лв.За 25000км никави проблеми.

  10. #10
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by nikola 155 View Post
    Зависи какво разбираш под типично скъпи лагери,аз смених десен лагер-главина комплект на OPTIMAL беше около 47-48 лв.За 25000км никави проблеми.
    Евро-07... има и по евтино!... тая марка не ми вдъхва доверие
    п.п. при завиване наляво или дясно...шума се променя но не изчезва!
    Препоръчително е да се сменят и двете главини (к-т) но при финасово затруднение с въртене на гумите и добър слух се открива!!!
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  11. #11
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default .

    днес направих проверка и на левия лагер,от снимките се вижда състоянието.отново казвам и след консултация с майстори, което продължава да е не логично за мен:"при ляв завой виенето изчезва-ляв лагер за смяна".това е. и така се оказа наистина,аз първо прегледах десния (по моята логика) ,но всичко там беше наред.и днес левия...здал багажа.с въртене на ръка шума не се хваща.лагера се раглобява ,поне аз успях без проблем и го събрах без проблем.
    за цената казвам НЕ типично скъпи защото колата е 1200-1500 лв. по пазарни цени,лагера гони 200 лв.ако това не е цинично не знам какво да кажа.та това по цени от "evro 07" за добър лагер.за не добър 70 лв. но не било сигурно дали ще мине 100км.
    говорим за лагер-главина за кола с ABS.продължавам да питам каква марка лагер да търся и от кой магазин защото ремонта ми е спешен,моля ви колеги дайте помощ!
    Алекс,брат,в крайна сметка има ли смисъл от втора употреба лагер не разбрах,ако да някой ако има да пише да му дам адрес.предпочитам по мои преценки че втората ръка лагер ще е по-добър от новия,не знам и аз вече кое как ...
    благодаря за вниманието и отговорите и дано се видим !
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 04062011546.jpg   04062011547.jpg   04062011549.jpg   04062011550.jpg   04062011551.jpg  

    04062011552.jpg   04062011553.jpg  
    Last edited by arieca155; 04-06-2011 at 22:24.

  12. #12
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by arieca155 View Post
    здравейте на всички четящи!
    прочетох това онова по въпроса ,но не съм доволен от информацията,много постно.първият ми въпрос е:как да разберем кой лагер вие(отзад)?аз знам ,че ако на десен завой виенето се увеличава е десен лагер,тук четох точно обратното което ме обърква.при ляв завой виенето заглъхва и аз мисля че е така защото лагера се натоварва!
    вторият ми въпрос от къде да си купя лагер и каква марка,пак тук четох ,но има стара информация с цени които не са актуални според мен.
    преди една седмица отворих "виновника" според мен който е,лагера беше сух,но нямаше посиняване на метала.лагерите са без нараняване и леглата също.сепараторите,които са пластмасови са здрави,никакви индикации за проблем.почистих с нафта всичко,едно по едно,сглобяване с гресиране с бяла грес (високооборотна) за ел.двигатели.и...,пак вие като чакал!
    приемам и оферти за втора употреба лагери ако новите са не типично скъпи.
    благодаря!
    Лагера е комплект с главинката...поне при мен е така...и да го отвориш не може да видиш сепараторите как са!!/...дали не им е паднала циментацията...миенето и слагането на греси е безмислено...една нова главинка е макс до 40 лв. за наште модели средно качество...

    ---------- Post added at 19:20 ---------- Previous post was at 19:18 ----------

    ...е тук с ABS не съм в час
    след това разглабяне което видях от снимките тоя лагер го пиши бегал...
    Last edited by Бобби; 04-06-2011 at 22:23.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  13. #13
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Quote Originally Posted by arieca155 View Post
    Алекс,брат,в крайна сметка има ли смисъл от втора употреба лагер не разбрах,ако да някой ако има да пише да му дам адрес.предпочитам по мои преценки че втората ръка лагер ще е по-добър от новия,не знам и аз вече кое как ...
    благодаря за вниманието и отговорите и дано се видим !
    Ми аз също ти казах, че проблема ще е в другия лагер - препатил съм го
    Иначе за втората употреба - предпочитам и аз оригинална част (разбира се, в много добро състояние), отколкото нов и скапан боклук. По тоя въпрос пиши едно лично на dani_ku4eto - досега не се сещам да е подвел някого с калпави неща !
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  14. #14
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default .

    Алекс,благодаря за насоката към dani-ku4eto,ми аз го познавам и съм бил при него дори,обаче нещо съм пълен спек от как се завърнах.говорихме с Венци и за вторник ще ми прати чарка и ако е късмет ще спестя някой лев.
    живи и здрави!

  15. #15
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Ако не ме лъже паметта може да намериш тук и някоя тема как главина без АBS с помоща на стругар се преправя за твоята кола
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •