Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 111

Thread: Книги

  1. #31

    Default

    Има ли почитатели на Ерих фон Деникен и негоите идеи?Аз го чета с удоволствие.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  2. #32

    Default

    За съжаление нищо не чета и не съм чел от години.
    Срам ме е от себе си и ако започна пак ще бъде нещо не заради сюжета, а заради художествената част, но първо трябва да се заема с оборудването ми с очила.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  3. #33
    Alfa Amore boris037's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Dark side of the moon
    Posts
    246

    Default

    Ехаа, найстина интересна тема!
    А колкото до моите литературни предпочитания виждам, че има и други, които ги споделят. Изцяло подкрепям колегата DanewRomeo и това, което казва за Ремарк. Много харесвам Стайнбек също, "На изток от рая" и "Улица консервна" сякаш не са писани от един и същи човек.
    В момента чета "Идиот" на Достоевски, но честно казано след катарзисите в "Престъпление и наказание" личните терзания на княза ми идват малко повърхностни и да си призная малко ми уби желанието да чета. И за да си го възвърна си препрочетох "Властелина на пръстените".
    Следващите, които ще прочета ще бъдат "Трима другари" на Ремарк и "Мравки и богове" на Стефан Цанев, но това след като предъвча Идиота.
    alfa romeo sprint 1984

  4. #34
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Хвала за темата.
    Честно да си кажа днес янма да имам време да я прегледам изцяло.

    За това с директен въпрос - търся си всички книги на Катрин ( Катерин ) Кер.

    Единственото което съм на мерил на Български е Магия за Кнжал... униклано.


    @ Боунсъре - таман приключих с последната от Мечът на истината.

    И да се похваля какво си имам от нова година насам

    http://www.amazon.com/dp/B002Y27P3M/...sl_cazfqv6ny_e

    Адсакта мания е, със жената се бием най-редовно кой да да го докопа.

    Има и версия на читанка,инфо директно конвертирана за МОБИ формат.
    Пълен кеф.....

    Сега съм подхванал едновременно Хиперион,Винету... Моята Борба и Швейк ( поне за 30ти път)


    p.s Едва ли има сайта е неизвестен, но все пак :

    http://chitanka.info/
    Last edited by pr_00f; 07-06-2011 at 00:47.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  5. #35
    ОуигофлеН TishO's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,686

    Default

    Може да е малко странно и не много нормално но в момента чета Данте Алигиери "АД" Видях я отворих я и се зачетох!!!
    Аlfa33 1.7 107hp- 132hp.RIPAlfa33 1.7 16v. 1??hp.-Бившата!Alfa145 1.7 16v.-EX!AlfaRomeo33 1.7IE-Rip!AlfaRomeo33 1.3DLRO40 90hp.-1.7 16v-totalAlfa33 1.7 16vQV-EX. Alfa33 1.7 16v 4x4

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    Хвала за темата.
    Честно да си кажа днес янма да имам време да я прегледам изцяло.

    За това с директен въпрос - търся си всички книги на Катрин ( Катерин ) Кер.

    Единственото което съм на мерил на Български е Магия за Кнжал... униклано.


    @ Боунсъре - таман приключих с последната от Мечът на истината.

    И да се похваля какво си имам от нова година насам

    http://www.amazon.com/dp/B002Y27P3M/...sl_cazfqv6ny_e

    Адсакта мания е, със жената се бием най-редовно кой да да го докопа.

    Има и версия на читанка,инфо директно конвертирана за МОБИ формат.
    Пълен кеф.....

    Сега съм подхванал едновременно Хиперион,Винету... Моята Борба и Швейк ( поне за 30ти път)


    p.s Едва ли има сайта е неизвестен, но все пак :

    http://chitanka.info/
    Това много ме влече и мене! Ама май май ще се ориентирам към айпад 2

  7. #37
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    Хвала за темата.
    Честно да си кажа днес янма да имам време да я прегледам изцяло.

    За това с директен въпрос - търся си всички книги на Катрин ( Катерин ) Кер.

    Единственото което съм на мерил на Български е Магия за Кнжал... униклано.


    @ Боунсъре - таман приключих с последната от Мечът на истината.

    И да се похваля какво си имам от нова година насам

    http://www.amazon.com/dp/B002Y27P3M/...sl_cazfqv6ny_e

    Адсакта мания е, със жената се бием най-редовно кой да да го докопа.

    Има и версия на читанка,инфо директно конвертирана за МОБИ формат.
    Пълен кеф.....

    Сега съм подхванал едновременно Хиперион,Винету... Моята Борба и Швейк ( поне за 30ти път)


    p.s Едва ли има сайта е неизвестен, но все пак :

    http://chitanka.info/
    Те са няколко от тази поредица... трябва да видя дали нямам останалите или съм ги чел на заем, защото помня, че я изчетох.
    Със сигурност имам Мрак и ако не греша Зора, като гледам кориците.
    Имам и Палас, но е недовършена поредица (издадена е само тя).
    Katrin Ker

    Ей тук има и дракона:
    http://www.books.bg/books/author/2641/
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  8. #38

    Default

    в този ред на мисли - препоръчайте ми някое хубаво фентъзи, че вече няма какво да чета. Не мога да си намеря втора и трета книга от поредицата "Придводния убиец".

  9. #39
    ... nhg's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Габрово
    Age
    49
    Posts
    488

    Default

    Аз чета каквото ми попадне - например фантастика, хумористични разкази, класически криминални романи и т.н. Последно четох Джером К. Джером, Дан Браун (не ми се смейте) и Мечо Пух (с голямото дете, поне за 38 път..)
    Много обичам т.нар. детски книжки за възрастни, както и разни култови неща - 'Цар Плъх', 'Параграф 22', 'Голият обяд', 'Синдромът Портной', 'Валпургиева нощ', 'Пилето', 'Полет над кукувичето гнездо'...да не изброявам още.
    Браво за темата!
    пс: Както и да обича да чете човек все е добре... на мен обаче най-много си ми харесва да прелиствам към следващата страница...
    Thesis 2.4 Emblema
    x166 2.0 TS / xDedra 1.6 / x145 1.6 boxer

  10. #40

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    в този ред на мисли - препоръчайте ми някое хубаво фентъзи, че вече няма какво да чета. Не мога да си намеря втора и трета книга от поредицата "Придводния убиец".
    килимените хора на пратчет чел ли си ?

    много много добра

  11. #41
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    в този ред на мисли - препоръчайте ми някое хубаво фентъзи, че вече няма какво да чета. Не мога да си намеря втора и трета книга от поредицата "Придводния убиец".
    Е кажи какво си чел де, инак трябва да изредя 15 - 20 поредици поне
    Последно изчетох трилогията "Последната империя", доста занимателно четиво и различен вид магически източници.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  12. #42
    Запален алфист Triptih's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    357

    Default

    Случайно някой да е чел книгата на Антоанета Богоева "Тучница".Ще ми се да чуя някакво мнение за нея.Чел съм я,просто ми е любопитно какво мислят другите й читатели.

  13. #43
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    в този ред на мисли - препоръчайте ми някое хубаво фентъзи, че вече няма какво да чета. Не мога да си намеря втора и трета книга от поредицата "Придводния убиец".
    Ми аз съм по старите, класиески фентъзи /викаха им "научна фантастика"/, препоръчвам ти Звездни дневници или Дневниците на звездния навигатор Пиркс примерно на Станислав Лем, не знам дали ще ти допадне.
    А като почитател на Толкин, ти препоръчвам трилогията или четвъртологията не съм сигурен, но е добра, продължение на Толкиновоните истории за пръстена и прочее на Ник Перумов, но доста трудно се намира у нас май../освен ако не си ги чел де/Заглавият са: Не е време за дракони, Мечът на елфите, Черното копие, Диаманта на Хена и т.н

    ---------- Post added at 01:01 ---------- Previous post was at 00:58 ----------

    Quote Originally Posted by nhg View Post
    .. разни култови неща - 'Цар Плъх', 'Параграф 22', '...
    Шогун чел ли си? на Клавел тоже /и не прелиствай страницата, преди да си я прочел /

    ---------- Post added at 01:03 ---------- Previous post was at 01:01 ----------

    Quote Originally Posted by boris037 View Post
    .
    Идиота се чете най лесно от Достоевски, а Ремарк е много приятен..любимият ми роман от него е Черния обелиск, Трима другари също е готин, както и тези, които си набелязъл

    ---------- Post added at 01:06 ---------- Previous post was at 01:03 ----------

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    И аз я четох тази версия. НО все пак Буров едва ли е псувал точно пред семейството си.
    Абе в крайна сметка, Топалов е от другата страна и идеята му е да се срине един доста солиден образ тогава.Сега не го познвам Но ако си гледал случайно по Нова филма на Николай Дойнов, беше преди 4-5 дена за Пенчо Семов, това имам предвид, да не пиша дълго
    Last edited by fred; 07-06-2011 at 22:00.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  14. #44
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by fred View Post
    Ми аз съм по старите, класиески фентъзи /викаха им "научна фантастика"/
    Никога на Фентъзи жанра не е "викано" Научна Фантастика
    Правете разлика му Sci(ance) Fi(ction) & Fantasy
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  15. #45
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Е принципно разлика има и аз това казвам. Навремето нямаше и друг жанр, говоря за времена преди няколко десетилетия Имаше си научна фантастика, после излезе това фентъзи.Старата научна фантастика навремето пък, почти изчезна-няма такива автори и прозведения, с това качество.Сега фентъзито процъфтява.
    Та който не е запознат със старите автори сега е момента
    Last edited by fred; 08-06-2011 at 08:52.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •