Page 8 of 8 FirstFirst ... 678
Results 106 to 111 of 111

Thread: Книги

  1. #106
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by kaio156 View Post
    За интересно е интересно,ама не е лесно за четене,не ме интересува английският превод та се мъча да чета от старогръцки,помагам си и с английския превод,но друго си е да четеш оригинала,при превод винаги могат да се правят разни интерпретации...............
    А бе ще се справя ама си е играчка голяма.....,то може и от това от време на време да пиша несвързано .
    Имаше един автор, английски учен, ама сега не мога да се сетя името му, историк.Има няколко издания, негови, на Софийския университет, а една от най хубавите му поредици - за кръстоносните походи не е превеждана никога на български, поради разни полит виждания преди 1989, а след това никой не е сколасал.Както и да е, четивата му били приятни, не съм чел нищо от него.

    ---------- Post added at 21:21 ---------- Previous post was at 21:18 ----------

    Quote Originally Posted by bager View Post
    "От лявата ивица ме прогони едно ферари, сплескано като дървеница."

    Станислав Лем

    СЕННА ХРЕМА
    Лем е велик автор, ма аз не съм го чел от 20 тина години, иначе навремето всичко опосках от него.Много е добра поредицата за навигатора Пиркс, както и една с много хумор - Звездни дневницици, Йон Тихи беше героят май, за мен е по добра от Галактическия стопаджия
    Last edited by fred; 29-10-2011 at 22:32.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  2. #107
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Преди 2-3 седмици си купих една книга на Хашек и още даже не съм я разпечатал. Голяма съм мърдЪ!
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  3. #108

    Default

    Тези дни си купих " Всекидневното нищо" на Сое Валдес, чела бях някъде за тази авторка, та ме заинтригува. Книжката е за живота в съвременна Куба....бива я, а авторката е била обявена от Кастро за един от най-големите “врагове на революцията” и живеее във Франция. На мен ми допадна....

  4. #109
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Преди 2-3 седмици си купих една книга на Хашек и още даже не съм я разпечатал. Голяма съм мърдЪ!
    Ма нормално е, аз също я прочета една книга в годината, я не ..споко
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  5. #110
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    между другото, нешънъл джеографик са пуснали специално издание в което са събрани всички статии публикувани за българия. първата мисля е от 1907 ....
    точка

  6. #111
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    А, определено първата публикация е по стара.Навремето колекционирах броевете им, имам поне година.Мисля, че първия репортаж е около 1880 г някъде, или малко след това, за Търново, но е интересно това събрано издание, ще го потърся.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

Page 8 of 8 FirstFirst ... 678

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •