Results 1 to 11 of 11

Thread: защо предпочитам сам да си правя колата

  1. #1
    Здрав алфист alf's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    778

    Default защо предпочитам сам да си правя колата

    та, мойта колежка отива в някъв сервиз да и сменята маслото... взимат 60 лв и на следващия ден аз виждам кутията на въпросното масло на която с големи букви пише DIESEL (а колата е опел тигра 1,4). както и да е тва не е толкова фатално. оказва се обаче че не са и сменили филтъра. резултат - запушен филтър и в последствие счупен разпр. вал. не казвам че навсякъде е така, но е късмет да отидеш в случаен сервиз, да не разбираш нищо и да ти свършат работата без да те преебат
    '93 ALFA ROMEO 155 2.0 TS
    '98 ALFA ROMEO 166 2.0 V6 TB

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    935

    Default

    да ти кажа и аз по абслоютно същата причина предпочитам да си правя колита сам, не че съм по-добър майстор ма поне знам че аз съм си преебал колата а не някой друг
    просто нямам доверие на абсолютно никой
    ИТАЛФЕСТ 2004 - "Барабар Петко с мъжете"


    ИТАЛФЕСТ 2005

  3. #3
    Болен алфист Kostadin's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    42
    Posts
    1,186

    Default

    да ви кажа, че и аз съм на същото мнение, просто много станаха пишман маисторите.
    чис пример:значи карам си аз колата за монтаж на аларма и маистора ми счупи пружината на ръчката на вратата сега се отваря много по-трудно от преди и скоро време дръжката на вратата ще ми остане в ръцете само като го видях как деиства грубо все със сила направо ми идеше да ....... друг е въпроса че го накарах да ми направи стъклата да ми се вдигат като активирам алармата ама и това не направи като хората все горят бушони и т.н. , а бе направо неам думи
    ALFA ROMEO 155 T.SPARK 2.0 8V
    ALFA ROMEO 33 1.5 TI

  4. #4
    Army Soldier Visconti alfamilano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    42
    Posts
    278

    Default

    И аз съм в отбора ви Като се започне от кит,и пръскане и се стигне до сменяне на повдигачи и валове,и резултатите са налице!Някои хора са се обеждавали!
    Live a guidare la mia bella macchina,guidare per vivere e sentire il battito del mio CUORE SPORTIVO 145 1.9 JTD с джанти от Милано и новия цвят BLACK DAITONA FERRARI EX.bella 33Imola''156 2.4JTD''GTV

  5. #5
    Deadliest Catch Dexer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    978

    Default

    az sum za da si p[ravja kolata sam, stiga da znam za kakvo stava rech, po tocite primerno ne moga da pipam, shtoto ne razbiram, a i dvigatel ja ne moga da si otvorja i da sum siguren che shte zapali posle

    === 75 1.8 T '86 ===
    === 156 SW 2.4 JTD '01 ===

    If Rust Is Lighter Than Carbon Fibre, My 75 Is A Superleggera!

  6. #6
    Guest

    Default Алармаджии

    За монтажа на аларми си имам много специално мнение. Такива отвратителни неща съм виждал че страх ме хваща. Рязани проводници от ел. инсталацията, лошо изолиране, непознаване на ел. система на съответния автомобил та дори и директно запояване на проводници по платките на различни автомобилни контролери. Положението е ....

  7. #7
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default i az sam si ja opravjam

    И аз съм "За" сам да си оправям колата.Мога да кажа,че горе-долу се справям,особено що се касае до двигател,някаква регулировка по клапаните и дори нещо електрическо.Мразя да барам по ходовата част-без подемник или поне канал не става просто.За т.нар. "майстори" писах някъде-това,че имат мално повече инструмент не ги прави такива.
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  8. #8

    Default

    Позната история. На едно пунто в сервиза на VW във Варна Auto Trade уж му сменяли масло и филтър, а то накрая се оказа че не са я бутнали. А иначе 140лв са й взели на клиентката. А като видях как са ми слагали CD-то в Alfa-та (в оторизиран сервиз за аларми и т. н.) ми идваше да ги удуша . Като си помисля че на същото място е слагана и алармата...
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    91

    Default

    parvata mi kola beshe TICO tva stava ne ot davna predi 4 godini otivam az na mastor na elkon imam predvit goreshe mnogo na gas i MAISTORA vika digai kapaka digam az toi ze da zakacha nekvi kabeltii tam po kabelite i vika pali sia da chyem za ko stava vapros palia az i toz vika OOOO moito mom4e mi tia raboti na 3 cilindara bre !! i az ot tam my istragnah kabeltiite i zatvorih kapaka i tragnah da si hoda i toz mi se cepi ma ko stana moito mom4e kvo stana i az my vikam mi ko stana tia si e 3 cilindara i tozi maistor sha mi prai centrovka toi ne znae kolko cilindara mi e kolata ........ pak kvo da govorim

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    65

    Default Хора....

    Аз затова си купувам само хубави инструменти и в бокса(гаража) си имам канал. Мразя някой да ми бара по колата. Чета всичко което намеря по тези въпроси пък и съм завършил двигатли. Когато пипа "МАЙСТОР" после само ядове. Баща ми ходи по майстори и после аз правя след тях, съседите ми също идват при мен МА НАЛИ САМ ДОБРА ДУША и пари не вземам.........

    Не се хваля, но когато сам си се прецакаш поне боли по-малко.

  11. #11
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    i az idvam )
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •