Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 48

Thread: За помоща от полицията

  1. #1

    Default За помоща от полицията

    Кажете ми какъв респект да има човек или недай се боже да трябва да разчиташ на полицията-На моя колежка в събота и обрали апартамента като взели 2 лаптопа не 1 месец над 200 лв и фотоапарат.Тя заварва апартамента си целия разхвърлян и 2 изпушени цигари от крадците.Звъни на ония галоши полицайте обеснява им случката и получава отговор,че немогат да отидат защото нямат бензин в колите...Тя ги пита дали няма да вземат отпечатъци или поне да отидат да видят, за какво става въпрос, а те и казват да се обади да Хореишио да и вземе отпечатъци .... просто нямам думи...

  2. #2
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Така е, като тея, дето за нищо не стават, стават полицаи....
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  3. #3
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    То като няма ред в държавата, няма да има и надолу, при нормалните граждани и "кварталните" им гавази... във всяка нормална държава, полицаите:
    1. Не са раздърпани гащници с поведение на най-пропадналите селски бекове
    2. Не са с гориво под резервата в служебните си патрулки...

    Оттам нататък, всичко е причинно-следствена връзка.
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  4. #4

    Default

    И кога ще се оправи тая държава, какво да правим ние гражданите като навсякъде е безредие и корупция, всеки гледа да грабне да прецака да те клъвне... каквито и протести да правим няма да ни обърне никой внимание трябва по сериозни действия да се изхвърли боклука ... ама сме свикнали да ни е вътре и всеки си казва това е България така е и се смирява...

  5. #5
    метален Член на клуба bager's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    1,028

    Default

    Ситуацията е неприятна и за съжаление не е изключение.
    Отишла ли е след това в РПУ-то да напише жалба? Както за грабежа, така и за отказа на съдействие. Аз поне така бих направил (дано не се налага). Просто всяко действие или бездействие от наша страна, формират съответното държание в тия така наречени органи на реда.
    ALFA ROMEO 156 SW SELESPEED - EX
    ALFA ROMEO 159 SW 1.9 Mjet - EX
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD-EX
    ALFA ROMEO 33 1.8TD -R.I.P.

  6. #6

    Default

    Да отишла е в РПУ-то и е писала 2 часа безсмислени обеснениея за да отчетът активност копелетата, а апартамента и стоял разбит без надзор...

  7. #7
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    По-скоро вече трябва по едно записващо у-во на телефоните да си монтираме и като ти отговорят така, звъниш на някоя медия...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  8. #8

    Default

    тъпа работа , че така са и отговорили.Принципно пътрулките са с по 7 литра на смяна и са ги съкратили двойно.Дори кратците са се научили и удрят едно място, патрула отива и седи там , а те отиват на друго и си действат необезпокоявания.Тъпа работа е ама не са виновни те, а шефовете им, които ни критери спазват при избори им и т.н.И въпреки това подобен отговор само говори колко прост и бил въпросния служител.Най-добре едно оплакване в районното, че после ще премине на "викнете ринтинтин да го проследи и намери".
    мене ме нема, в целата схема........

  9. #9
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    ББ и ЦЦ са преборили всичко, не се тревожете.
    А по сериозно-и полицията и каквото и друго да се сетите, например здравеопазване са в такова състояние в момента.
    Last edited by fred; 17-05-2011 at 13:08.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  10. #10
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Силно се съмнявам, че са и отговорили точно така както е описал колегата, за бензина е ясно, но има и други условия които трябва да се изпълнят за да отиде група на адреса, а те са: да има свободен експерт и разследващ полицай за огледа, отделен е въпроса, че в нашата полиция се използват допотопни методи за снемане на дактилоскопични и трасологични следи. Сигурен съм, че грубият тон е силно преувеличен по простата причина, че и най-големият новобранец в дежурната стая знае, че разговорите по телефона се записват и ако някой гражданин пусне жалба в прокуратурата то дежурният излита без неговите шефове да си направят особено усилие да разнищят случая. Полицията и като цяло МВР е тотално разбита структура, проблемите не са само в кадрите, те са въобще в структурата, в целите, в методите, в отчета на работата въобще всичко.....Жалко е, че повечето хора изобщо не си задават въпроса защо така става и къде всъщност е ключа за бараката, а направо плюят и обвиняват най-низшите в системата.
    Last edited by BLUE1; 17-05-2011 at 13:15.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  11. #11
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Не знам в Сливен може и да е така но ми се е налагало във Варна да търся съдействие поради точно същите фактори - отключен апартамент , всичко изтърбушено и установени липси .
    След като позвънихме в полицията дежурният ни помоли да оставим телефон за контакт и ще ни потърсят а през това време да не правим нищо . След по малко от час ни се обадиха като вече бяха на адреса . Дойде цивилен експерт с необозначен автомобил - легитимира се както си му е реда , изслуша ни и огледа щателно навсякъде . Извади си инструментите "гримира" навсякъде и помоли да свалим патрона и да му го предадем за експертиза . Накрая помоли съвсем учтиво да отидем до районното и да си пуснем жалба - Няма проблем , така и направихме .
    До тук с добрата част
    След 6 месеца ни звъннаха да ни уведомят ,че разследването срещу неизвестен извършител е прекратено и нищо не е открито .
    С тези ресурси на полицията - това са им възможностите .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  12. #12
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Като цяло може и да се по любезни, тук съм съгласен, но резултата е нулев.И аз съм имал преди доста години подобен случай, както и мои колеги пък в по ново време, нищо не се откри после или нямаше резултат.
    Мисълта ми е, че независимо от случая и поведението резултатите са нулеви, или почти нулеви.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  13. #13
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Те са минус нулеви...
    Когато през далечната 2002 бяхме с баща ми в Горна баня и ни разбиха колата, и ни откраднаха якетата с всички документи вътре, суека в 6-то, докато ни приемаше жалбата, се изцепи, че "ги знаели кои са, ама...". На въпроса защо не са по затворите, а само "ги знаят", оня само правеше кисели физиономии.
    После над седмица не можаха една служебна бележка, удостоверяваща кражба на документи, да ни дадат подписана. Трябваше на познат пенсиониран разузнавач да звъннем, та да отиде до там и за 3 мин, по линията "колеги сме", да свърши работата на ония кратуни, дето само търкат столовете... а тогава служебните бележки бяха важни, за да удостовериш кражба на документи, иначе ги пишеха загубени и глобяваха. А отделно, освен личните документи, сл. бележка беше нужна за пред банки, КАТ, застрах. компания...

    Отдавна съм се отказал да се ядосвам с тия тикви, а от друга страна - жална му майка на някой келеш или мангал, ако го хвана в крачка. Така ще ми причернее, че сигурно ще го лежа после, щото дори и за това нещо, законите ни са малоумни. Явно тъпата потребителска американска нация е по-наясно от супер умната и хитра българска такава. Там - а ти е у двора дори - може да извадиш пушката... а тук, дори само да го набиеш, те съдят за побой, а него за кражба или опит за кражба - не.
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  14. #14
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  15. #15
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by -Bobby- View Post
    Те са минус нулеви...
    Когато през далечната 2002 бяхме с баща ми в Горна баня и ни разбиха колата, и ни откраднаха якетата с всички документи вътре, суека в 6-то, докато ни приемаше жалбата, се изцепи, че "ги знаели кои са, ама...". На въпроса защо не са по затворите, а само "ги знаят", оня само правеше кисели физиономии.
    После над седмица не можаха една служебна бележка, удостоверяваща кражба на документи, да ни дадат подписана. Трябваше на познат пенсиониран разузнавач да звъннем, та да отиде до там и за 3 мин, по линията "колеги сме", да свърши работата на ония кратуни, дето само търкат столовете... а тогава служебните бележки бяха важни, за да удостовериш кражба на документи, иначе ги пишеха загубени и глобяваха. А отделно, освен личните документи, сл. бележка беше нужна за пред банки, КАТ, застрах. компания...

    Отдавна съм се отказал да се ядосвам с тия тикви, а от друга страна - жална му майка на някой келеш или мангал, ако го хвана в крачка. Така ще ми причернее, че сигурно ще го лежа после, щото дори и за това нещо, законите ни са малоумни. Явно тъпата потребителска американска нация е по-наясно от супер умната и хитра българска такава. Там - а ти е у двора дори - може да извадиш пушката... а тук, дори само да го набиеш, те съдят за побой, а него за кражба или опит за кражба - не.
    Да, виж ако открадната на някоя важна особа веднага го намират, наистина ги знаят, ама докато се задвижи тая машина,,,,
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •