Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 68

Thread: Млади гърци: "Тихо, да не събудим българите"

  1. #16
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Аз в началото се вързах, че новината е истинска, ама още след първия коментар тук разбрах, че не е. За сметка на това обаче, реших да си направя експеримент, и този линк го пуснах в още един форум и във фейсбук.
    Потресен съм, че кажи-речи ВСЕКИ ВТОРИ, изкоментирал линка, обяснява какви и що били гърците, гръцките студенти, кой им бил виновен на гърците... има една прекрасна поговорка, за оня дето "вижда треската в чуждото око, а не вижда гредата в своето"...
    В тази тема, този тип коментари не правят изключение... жалко, много жалко.
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  2. #17
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Quote Originally Posted by -Bobby- View Post
    Потресен съм, че кажи-речи ВСЕКИ ВТОРИ, изкоментирал линка, обяснява какви и що били гърците, гръцките студенти, кой им бил виновен на гърците... има една прекрасна поговорка, за оня дето "вижда треската в чуждото око, а не вижда гредата в своето"...
    В тази тема, този тип коментари не правят изключение... жалко, много жалко.
    В тази връзка за това колко са зле гърците често се замислям напоследък, работата ми налага чести пътувания и прекарвания основно в Солун, преди няколко вечери с колеги българи посетихме за пореден път един бозуки бар в Солун казва се Астра, колегата сигурно го знае. Ами какво да кажа пука се по шевовете от народ, но не това е най-важното, не можах да забележа охрана, въпреки гъчканака не видях нито една крива физиономия или спречкване, мобилните им телефони и дамските чанти седяха на масите без надзор и никой не ги крадеше, то и ние пълним баровете, но виж площадите ни са празни, та нека са тъпи и мързеливи гърците, нека да са фалирали......ние сме най-гоулемите и ще им е..м мамата само да скочим..
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  3. #18
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Гърците са уникални простаци...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  4. #19
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by -Bobby- View Post
    Аз в началото се вързах, че новината е истинска, ама още след първия коментар тук разбрах, че не е. За сметка на това обаче, реших да си направя експеримент, и този линк го пуснах в още един форум и във фейсбук.
    Потресен съм, че кажи-речи ВСЕКИ ВТОРИ, изкоментирал линка, обяснява какви и що били гърците, гръцките студенти, кой им бил виновен на гърците... има една прекрасна поговорка, за оня дето "вижда треската в чуждото око, а не вижда гредата в своето"...
    В тази тема, този тип коментари не правят изключение... жалко, много жалко.
    Жалко ама е така.
    Гърци има всякакви,има умни,тъпи,мързеливи,работни и т.н.т,но така сме и ние българите и всички народи.
    Странното е че повечето от хората които коментират отрицателно или никога не са били в Гърция или са работили тук,лижейки задниците на своите шефове или са били на почивка и след това са се надували къде са били,колко са яли пили и платили.
    Нека първо излезем както излизат те да протестират,пък после да говорим.
    Ще го кажа пак,от 15 години живея в Гърция,едно от първите ми впечатления беше,колко много хора работеха на две работи едновременно,а тогава криза нямаше.
    Друго мое впечатление беше колко студенти и то от семейства с добро финансово положение работят,и то най-обикновена работа,докато техните български събратя от този сорт семейства не знаеха дори че съществува думата работа.
    Лошо впечатление обаче ми направиха по-голямата част от моите сънародници,хора които живееха като скотове,хора които плюеха България пред гърците много повече от всеки еди грък,и разбира се тези българи имат винаги гръцка жилка,и с охота казват че Пловдив и наши черноморски градове са гръцки.
    Спомням си мой подчинен,българин,един ден ми каза ,,Ти си по-лош от гърците БЕ,аз си мислех че като българин ще ме скатаваш и пишеш някой час повече,а ти ме караш да работя".
    Гърците ни мразели,че ние обичаме ли ги?
    Трябва да съм бил голям късметлия,през повечето ми години тук съм работил или като помощник управител или управител по разни вериги,с добра заплата,бонуси и пълни социални осигуровки,без да се изкарвам каракачанин или че имам нещо гръцко в мен.
    Гърците плащали малко на българите,а българите в България се късат да плащат.
    Гърция е шибана,затова лятото в Солун,Кавала,Тасос,Аспровалта и Халкидики е пълно с българи и допреди 3 години масово купуваха имоти тук.
    В Гърция имало страшна криза,ужас,много са зле,а в България е супер,гръцки цени и в някои случаи нагоре с български заплати обаче.
    Криза има,и то сериозна,но в криза е държавата,Гърция е бедна страна,но с богато население,население което никога не е губило частнта собственост,почти няма грък който да чака едната гола заплата и въпреки това работят.
    Кризата със или без ЕС все някога ще я преодолеят,да видим ние тогава как ще сме.

    ---------- Post added at 23:27 ---------- Previous post was at 23:22 ----------

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    В тази връзка за това колко са зле гърците често се замислям напоследък, работата ми налага чести пътувания и прекарвания основно в Солун, преди няколко вечери с колеги българи посетихме за пореден път един бозуки бар в Солун казва се Астра, колегата сигурно го знае. Ами какво да кажа пука се по шевовете от народ, но не това е най-важното, не можах да забележа охрана, въпреки гъчканака не видях нито една крива физиономия или спречкване, мобилните им телефони и дамските чанти седяха на масите без надзор и никой не ги крадеше, то и ние пълним баровете, но виж площадите ни са празни, та нека са тъпи и мързеливи гърците, нека да са фалирали......ние сме най-гоулемите и ще им е..м мамата само да скочим..
    Охрана имам във всичките нощни заведения но не са като нашите бабаити,стоят си мирно и кротко,на никого не пречат,мускули не показват и ако някой непрекали дори и не бият.

    Колега когато имаш път насам звънкай.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  5. #20
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Севсем сериозно - като са толкова работливи защо са пред фалит? И като протестират всеки ден какво постигат?
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  6. #21
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Аз мразя гръцката държава заради откраднатите български земи в Западна Тракия и Егейска Македония, ти като човек родом от Благоевград знаеш, че градът който изписваш като Тесалоники трябваше да се казва Солун и границата да минава по планините Олимп, Пинд и Грамос, т.е. малко по-южно от друг любим на бай Ганьо курорт Катерини - просто и ясно. За обикновените хора там не ми пука - контактувал съм с такива както там, така и тук - оставам с впечатлението, че са нормални, НО обучени от тяхната държава да ни мразят. Така е и с румънците, незнайно защо, все пак с тях не сме исторически врагове, независимо от станалото през 1913 година. На чисто битово ниво най-добре се отнасят към нас тези, които е най-модно да плюем - турците
    Така че, нека си стачкуват ако искат, нека работят ако искат и на 3 работи, нека се ебават с нас помежду си само и само държавата им да фалира и верно да почнат да продават територия срещу дълговете си

    п.п. Това последното е ясно, че не може да стане, просто се майтапя

    още един послепис - единственото нещо заради, което малко от малко ми се издигат в очите е любовта им към италианското автомобилостроене и липсата на такова идолопоклонничество пред "немското качество", каквото имаме в БГ.
    Last edited by RPWWD; 06-06-2011 at 23:47.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  7. #22
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    От много години пътувам до Гърция, по работа и за забавление бил съм в много градове, села и някои острови, никъде не съм се чувствал обиждан и мразен от гърците даже напротив. За бившите български територии само едно мога да кажа, слава на Бога, че са остана ли в Гърция. Ако не беше така сега на остров Тасос щеше да има руска военна база, градовете и селцата щяха да са застроени с прекрасни панелни блокове и неизмазани къщи, а полетата щяха да пустеят. Да си кажем честно и ние не сме били много цветя като сме нападали гръцките села....въобще такива крайни мнения за който и да е от съседните ни народи е признак на велика комплексарщина. Общото между нас и Гърците е много повече от това което ни различава.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  8. #23
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by rossenvn View Post
    Севсем сериозно - като са толкова работливи защо са пред фалит? И като протестират всеки ден какво постигат?
    Не са пред фалит,фалирали са но не официално.
    Причините са доста:
    Разточителството на доста правителства,за да се печелят гласове се създават работни места в държавния сектор,работни места от които дефакто държавата няма нужда,супер голяма номенклатура,измислени постове със заплати няколко пъти над основната заплата, доста случаи заплати които не взимат дори служители на НАСА.За това и мечтата на всеки грък е да стане държавен служител,дори и чистач към общината.
    Политици които не се различават много от българските им колеги.
    Слаба данъчна система,която посмъртно не може да събере полагащите се данъци,данъчна система и закони които не само помага но и лансират укриването на данъците.
    Социална политика която пак бе създадена с цел печелене на гласове.
    Наследственост в политиката,последните деситилетия Гърция е управлявана от три фамилии.
    И много други причини..............
    Но ти май не си чел добре горе написаното от мен,Гърция е бедна държава но с богато население.
    Не знам какво ще постигнат с протестите и дали ще постигнат нещо,досега почти винаги са постигали.
    А я ми кажи ние какво постигнахме седейки 22 години?
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  9. #24
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Аз мразя гръцката държава заради откраднатите български земи в Западна Тракия и Егейска Македония, ти като човек родом от Благоевград знаеш, че градът който изписваш като Тесалоники трябваше да се казва Солун и границата да минава по планините Олимп, Пинд и Грамос, т.е. малко по-южно от друг любим на бай Ганьо курорт Катерини - просто и ясно. За обикновените хора там не ми пука - контактувал съм с такива както там, така и тук - оставам с впечатлението, че са нормални, НО обучени от тяхната държава да ни мразят. Така е и с румънците, незнайно защо, все пак с тях не сме исторически врагове, независимо от станалото през 1913 година. На чисто битово ниво най-добре се отнасят към нас тези, които е най-модно да плюем - турците
    Така че, нека си стачкуват ако искат, нека работят ако искат и на 3 работи, нека се ебават с нас помежду си само и само държавата им да фалира и верно да почнат да продават територия срещу дълговете си

    п.п. Това последното е ясно, че не може да стане, просто се майтапя

    още един послепис - единственото нещо заради, което малко от малко ми се издигат в очите е любовта им към италианското автомобилостроене и липсата на такова идолопоклонничество пред "немското качество", каквото имаме в БГ.
    Колега много добре съм запознат с историята на България и донякъде съм съгласен с теб,колкото и да ни е криво загубили сме ги тези земи.Наистина са били научени да мразят България,но мога да те уверя че на голяма част от гърците грам не им пука за това как са били нещата преди години.Било е,минало свършено.
    Както се изрази ти ебават се с нас предимно хора със слабо интелектуално ниво,хора които не виждат по-далече от носа си,но има хора които могат да кажат само добри думи за България,няма мой познат който да съм водил в България и после да не е разказвал с възторг за нея.
    Негативно мнение за България в сегашно време създава една част от българските емигранти,и особено нашите мургави сънародници(тук не искам да изпадам в подробности),но напълно разбирам гърците за впечетленият им за България имайки в предвид източниците.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  10. #25
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    Ако не беше така сега на остров Тасос щеше да има руска военна база, градовете и селцата щяха да са застроени с прекрасни панелни блокове и неизмазани къщи, а полетата щяха да пустеят. Да си кажем честно и ние не сме били много цветя като сме нападали гръцките села....въобще такива крайни мнения за който и да е от съседните ни народи е признак на велика комплексарщина. Общото между нас и Гърците е много повече от това което ни различава.
    За добро или зло в историята няма "ако", но ако България бе постигнала своето национално обединение през Балканските войни, нямаше причина да участва както в Първата, така и във Втората световна война, респективно никакви руснаци и никакъв социализъм нямаше да има както в настоящите, така и в идеалните граници на родината.
    Колкото до нападенията над гръцки села - къде са били тия села в райони с компактно българско население? Да гърчоля е имало на места, но за изцяло гръцки села на север от 40-ят паралел допреди 100 години е немислимо да се говори. Аз познавам хора, чийто родители са били изгонени с оръжие от село Добър Извор, сега Кали Вриси, близо до Драма през 1913 година, върнали са се през Първата световна война и след това са били убити от гърците през 1919 година защото не са искали отново да изоставят домовете си. Да не споменавам с какви други методи е извършено етническото прочистване в тези райони и откъде е днешното гръцко население там - бежанци от Мала Азия след приключването на неуспешната за малаките война с Турция през 1923 година. Така, че нищо не може да ме застави да ги обичам и уважавам.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  11. #26
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    За добро или зло в историята няма "ако", но ако България бе постигнала своето национално обединение през Балканските войни, нямаше причина да участва както в Първата, така и във Втората световна война, респективно никакви руснаци и никакъв социализъм нямаше да има както в настоящите, така и в идеалните граници на родината.
    Колкото до нападенията над гръцки села - къде са били тия села в райони с компактно българско население? Да гърчоля е имало на места, но за изцяло гръцки села на север от 40-ят паралел допреди 100 години е немислимо да се говори. Аз познавам хора, чийто родители са били изгонени с оръжие от село Добър Извор, сега Кали Вриси, близо до Драма през 1913 година, върнали са се през Първата световна война и след това са били убити от гърците през 1919 година защото не са искали отново да изоставят домовете си. Да не споменавам с какви други методи е извършено етническото прочистване в тези райони и откъде е днешното гръцко население там - бежанци от Мала Азия след приключването на неуспешната за малаките война с Турция през 1923 година. Така, че нищо не може да ме застави да ги обичам и уважавам.

    Никой не говори за обич и уважение а просто да не плюем сляпо всичко около нас.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  12. #27
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    За добро или зло в историята няма "ако", но ако България бе постигнала своето национално обединение през Балканските войни, нямаше причина да участва както в Първата, така и във Втората световна война, респективно никакви руснаци и никакъв социализъм нямаше да има както в настоящите, така и в идеалните граници на родината.
    Колкото до нападенията над гръцки села - къде са били тия села в райони с компактно българско население? Да гърчоля е имало на места, но за изцяло гръцки села на север от 40-ят паралел допреди 100 години е немислимо да се говори. Аз познавам хора, чийто родители са били изгонени с оръжие от село Добър Извор, сега Кали Вриси, близо до Драма през 1913 година, върнали са се през Първата световна война и след това са били убити от гърците през 1919 година защото не са искали отново да изоставят домовете си. Да не споменавам с какви други методи е извършено етническото прочистване в тези райони и откъде е днешното гръцко население там - бежанци от Мала Азия след приключването на неуспешната за малаките война с Турция през 1923 година. Така, че нищо не може да ме застави да ги обичам и уважавам.
    С риск да изместим темата ще ти кажа, че не си прав. Разсъжденията ти са късогледи и политикански. Няма да броим колко български или гръцки села е имало, нито кой е създал Солун и кое е името му, но ще ти обърна вниманието с този град като пример. Почти три века там са съжителствували българи, гърци, евреи, турци, цигани и какви ли не още и то достатъчно големи маси, градът е бил не само търговско средище, но и културно, всички общности са живеели добре.....и после са се появили политици с велики идеи за създаването на велики балкански държави и са е...и мамата на пейзажа. На Балканите велико националистичните идеи са довели само до кръв, смърт и омраза. И за край ще те помоля да си припомниш стихотворението "В окопа" на Вазов.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  13. #28
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default за плаката

    Относно тоя плакат, никъде няма снимка която да доказва че го е имало. Според мене автора на тая статия в тоя сайт се е опитал да изкара за сетен път наяве някои от недостатъците на модерната българска държава. Нормално - когато си анонимник и ти е по-лесно да седиш пред компа, вместо да свършиш някое дело на практика, пишеш статии и си мислиш че откриваш топлата вода. "Лозето иска мотика, а не статия в интернет" е казал едно време умния българин.
    Относно гърците,в по-големия си процент са шовинисти, които мразят българите и по-точно ни считат че сме по-долна раса от тях, наред с албанците. Това е расизъм според мен. Аз също съм работил като аргатин в Гърция и съм бил свидетел на разни неща. Все пак това мислене е характерно повече за Северна Гърция, където от векове държавата им промива мозъците и четат "мегали" идеи в учебниците им по история. В южната част по туристическите острови, гърците поради бита си са настроени по-приятелски към чужденците и много от тях са от смесени бракове и нямат лошо мнение за чужденците поради собственото си потекло - те са единствените ми приятели.
    Относно представите ви и заключенията за историческите събития, BLUE1 хубаво си ходил в Гърция, ама не си само ти. Трябва да ти кажа че на човека не са му късогледи или политикански разсъжденията. Той ти казва какво е било преди и как същите тия гърци преди 100г. са ни трепали като кучета за да ни изселят от Беломорска Тракия, Македония и не само. Гледам че пише че си на 40 затова ти препоръчвам преди да даваш квалификации на нечие разсъждение и да зачеркваш и отхвърляш земите дето се е ляла българска кръв, да прочетеш малко факти - специализирана историческа литература - например книгата "Другите балкански войни" изд. от фондация "Карнеги" и писана от очевидци от Австрия, Франция, Германия, Великобритания, Русия и САЩ, изпратени да опишат безчинствата над българския народ по онова време. Ако искаш ще ти дам и още 20 заглавия по темата. А трябва да прочетеш и останалата част от творчеството на Вазов, там също има интересни щрихи от периода след Освобождението.
    След което, отново не може да съдиш хората за техните разсъждения, но поне може да представиш аргументирана теза която да обсъдим така ли е било или не е било така.
    Хора, недейте се изказвайте по исторически теми неподготвени а се информирайте малко за историята на предците си, които са умирали с пушка в ръка за да ви има вас - независимо дали са били прави или не. Мани че се излагате пред всеки начетен човек, айде мен ми е много зор, ама с мненията си обиждате паметта на тия загинали българи а е срамота, честно.
    Last edited by adv_petrov; 07-06-2011 at 10:48.
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

  14. #29
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by adv_petrov View Post
    Относно тоя плакат, никъде няма снимка която да доказва че го е имало. Според мене автора на тая статия в тоя сайт се е опитал да изкара за сетен път наяве някои от недостатъците на модерната българска държава. Нормално - когато си анонимник и ти е по-лесно да седиш пред компа, вместо да свършиш някое дело на практика, пишеш статии и си мислиш че откриваш топлата вода. "Лозето иска мотика, а не статия в интернет" е казал едно време умния българин.
    Относно гърците,в по-големия си процент са шовинисти, които мразят българите и по-точно ни считат че сме по-долна раса от тях, наред с албанците. Това е расизъм според мен. Аз също съм работил като аргатин в Гърция и съм бил свидетел на разни неща. Все пак това мислене е характерно повече за Северна Гърция, където от векове държавата им промива мозъците и четат "мегали" идеи в учебниците им по история. В южната част по туристическите острови, гърците поради бита си са настроени по-приятелски към чужденците и много от тях са от смесени бракове и нямат лошо мнение за чужденците поради собственото си потекло - те са единствените ми приятели.
    Относно представите ви и заключенията за историческите събития, BLUE1 хубаво си ходил в Гърция, ама не си само ти. Трябва да ти кажа че на човека не са му късогледи или политикански разсъжденията. Той ти казва какво е било преди и как същите тия гърци преди 100г. са ни трепали като кучета за да ни изселят от Беломорска Тракия, Македония и не само. Гледам че пише че си на 40 затова ти препоръчвам преди да даваш квалификации на нечие разсъждение и да зачеркваш и отхвърляш земите дето се е ляла българска кръв, да прочетеш малко факти - специализирана историческа литература - например книгата "Другите балкански войни" изд. от фондация "Карнеги" и писана от очевидци от Австрия, Франция, Германия, Великобритания, Русия и САЩ, изпратени да опишат безчинствата над българския народ по онова време. Ако искаш ще ти дам и още 20 заглавия по темата. А трябва да прочетеш и останалата част от творчеството на Вазов, там също има интересни щрихи от периода след Освобождението.
    След което, отново не може да съдиш хората за техните разсъждения, но поне може да представиш аргументирана теза която да обсъдим така ли е било или не е било така.
    Хора, недейте се изказвайте по исторически теми неподготвени а се информирайте малко за историята на предците си, които са умирали с пушка в ръка за да ви има вас - независимо дали са били прави или не. Мани че се излагате пред всеки начетен човек, айде мен ми е много зор, ама с мненията си обиждате паметта на тия загинали българи а е срамота, честно.
    След като толкова много знаеш история моля те не пиши за очевидците изпратени от Великобритания,Австро-Унгария,Франция,Германия и прочие.
    Май въпреки обилните ти познания по история ти убягва един много важен факт,че именни тези държави,тъй наречените Велики Сили на Берлинския Конгрес зверски разкъсаха новоосвободената България,особена е заслугата на британският представител Бенджамин Дизраели който налага ултимативен натиск за да наложи допускането на османски военни гарнизони по билото на Стара планина и запазването на реалната политическа власт на Високата порта в Източна Румелия.
    Да ама енглетата,немци и прочие ги тачим много и не ги плюем.
    Иначе за Северна Гърция си прав,промити мозъци,по-голямата част,но хората със средно интелектуално ниво,така са учени,знам го,да мразят българите,странното обаче е че голяма част от тях са с български произход и го знаят.
    Много ли е трудно да проумеете че образованието обслужва дадени политически интереси,много ли е трудно да проумеете че най-големите безчинства над българите в Гърция са вършени от БЪЛГАРИ-ГРЪКОМАНИ,наистина усърдно насърчавани от гръцките правителства.
    Замисляте ли се въобще дали тази омраза не е насаждана точно пак от тези Велики Сили,не е ли било по-изгодно за тях ние на Балканите да се колим и бесим помежду си,изгодно ли е било за тях да има една силна България,Сърбия или Гърция.
    След като си толкова запознат с историята как ти са убегнали толкова факти около освобождението на Гърция,за тяхната революция 1821 г.,факти за формирането на новогръцкия етнос,потърси прочети и ми кажи дали тогава е имало омраза към българи и други.
    Наскоро по един техен канал имаше многосериен документален филм където официално признават че масово техните национални герои не са били гърци,както и че новогърците са една смесица от разни балкански народи.
    Но ние сме си коне с капаци,чуваме това което искаме да чуем,виждаме това което искаме да видим,четем това което искаме да прочетем.
    Last edited by Кайо; 07-06-2011 at 13:04.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  15. #30
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Гърция никога не се е решила проблемите, които я доведохо до тук.Когато беше приета за член на ЕС през 80 те години на минлия век (заедно с Австрия забележете) ЕС нямаше и не прилагаше тия строги критерии върху новите си членки, па и Австрия си беше все едно развита държава от ЕС.Отделно живота тогава беше много по различен от този, гърците започнаха да лапат от ЕС, вземаха и от НАТО добри пари /понеже на север граничеха със соц блока/.Та в частност Гърция минаваше между капките.ОБщо взето се знаеше, че статистиката и е фалшива, че има корупция значителна /не на ниските равнища, какато у нас, а по високите/, че икономиката и е слаба и нерентабилна, че не прави реформи, че изостава от другите държави и т.н.Но се даваха пари, дупките се потулваха, но кацата /Гърция/не се ремонтира, никога не предприе решителни реформи.Но минаха години, ЕС се разви, света се промени, появиха се нови членове, дойде поредната сериозната финансова криза /те винаги си идват, цикличност на икономиката/ и истината, пренебрегвана и незачитана излезе наяве- а Гърция фалира.Дойде време за плащане.
    Все едно всеки от вас да е взел кредит от 100 000 да си живял 20-30 години с него и като дойде време да плаща, да си каже, опа-ми аз нямам пари.Не мога да ги произведа, не мога да ги събера-помощ, дайте ни пари.
    Пари ще се дадът но срещу мерки-това трябва да разберат и старите и млади гърци.А кои им е виновен-те самите, както и ние за нас си.
    Та протестите в Гърция срещу фин.мерки и тежестта им са безмислени и само ще доведат до още по тежки мерки.Трябва да има протести за промени не ги виждам.
    Last edited by fred; 07-06-2011 at 14:32.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •