Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 68

Thread: Млади гърци: "Тихо, да не събудим българите"

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    Типичен отговор!!!
    А ти какво би казал на някой, когото учиш и в един момент той ти каже- много си тъп!? Ако продължи да учи при теб, то явно той е по- тъп. Затова ти казвам- като се мислят за по умни да си учат в Гърция.
    Last edited by Mind_Control; 07-06-2011 at 15:43.
    Lexus IS200

  2. #32
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Гърците са уникални простаци...
    Може да са уникални и мега простаци ама такива АБУРИГЕНТИ НЕМАТ!!!!

    http://mnogozle.com/pictures42709_ab...est_page2.html

    А това са уникално мега възпитаните енглета!

    http://www.dailymotion.com/video/x6d...h-tourist_news
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  3. #33
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Гърците и Англичаните са раличен тип простаци....

    А Англичаните....те са ПОД ВСЯКАКВА критика..
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  4. #34
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Гърците и Англичаните са раличен тип простаци....

    А Англичаните....те са ПОД ВСЯКАКВА критика..
    А ние българите?Или ние пак правим изключение?
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  5. #35
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by kaio156 View Post
    А ние българите?Или ние пак правим изключение?
    Абсолютно...разликата е само, че ние много обичаме да го изтъкваме...
    А ако случайно някой реши, да го премълчи, 100тина други идват, да поправят грешката...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  6. #36
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Фред не си прав за протестите, обикновените хора не са виновни за това, че политическата им класа е крала пари и не е направила реформи, протестите са точно срещу политиците защото както се получава сметката винаги я плащат бедните. На адв. Петров няма да отговарям защото или не е разбрал какво съм написал или аз не съм се изразил правилно - да приемем, че вината е в мен.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  7. #37
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Е, тезата ми е образна, те не са виновни пряко, но са виновни в смисъла евангелски "всички съгрешихме и всички вкупом излишни станахме"-демек всички са виновни .Вината им е равна на нашата обществена вина-така, както и ние, те си избират хората, които да ги управляват, както и действията против тях, респективно бездействията .
    Моят упрек към тях и към нас, както и към повечето обществени движения по света, е че се ръководят от общи и популистични /глуповати/ идеи и в крайна сметка протестират, когато е твърде късно.Изпускат питмното и гонят дивото...

    А както си писал в предишен пост и аз смятам, че ако Гърция, нашите бивши територии, които сега са в сев.Гърция, бяха останали у нас, щяхме да ги осерем, както си осрахме и нашите от 1944 г до към момента нейде, но да вметна, че пък напускайки ги през 1944 г. България оствя всичко в прекарсна организация, каквато през ония години гърците и не са сънували.Пълни хамбари, добра организация и ред, нещо непознато за гръцката държавица тогава.
    Да не мислим, че сегашното ни състояние е перманентно, то по скоро е изключение-това ми е идеята.Просто гърците са имали късмета да останат към цивилизования свят и да се поразвият, докато ние минахме към страна, върнахме се доста назад и още се мъчим да излезем оттая сянка, а гърците си го надробиха сами.
    Last edited by fred; 07-06-2011 at 21:52.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  8. #38

    Default

    Гръцките студенти научиха професорите да взимат кинти с/у изпити преди 10 год. Тези който познавам от ония времена са по големи мързеливци от насИма и изключения ама не са много
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

  9. #39
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Точно казано
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  10. #40
    Let's ROCK and Let's BEER Ramsezsh's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Бъкстон
    Age
    46
    Posts
    422

    Default

    Quote Originally Posted by kaio156 View Post
    факт,че именни тези държави,тъй наречените Велики Сили на Берлинския Конгрес зверски разкъсаха новоосвободената България,особена е заслугата на британският представител Бенджамин Дизраели който налага ултимативен натиск за да наложи допускането на османски военни гарнизони по билото на Стара планина и запазването на реалната политическа власт на Високата порта в Източна Румелия.
    Да ама енглетата,немци и прочие ги тачим много и не ги плюем.
    .
    .
    Но ние сме си коне с капаци,чуваме това което искаме да чуем,виждаме това което искаме да видим,четем това което искаме да прочетем.
    Много точно казано!
    Омразата поражда омраза. Докато не се научим да не мразим всички околни винаги ще сме слаби. Не виждам причина да мразиш някого просто така заради спорта. Моето потекло е от Егейска Македония, дядо ми и брат му дори са имали издадени смъртни присъди там. Странното е, че дядо ми (най-свестния човек който съм познавал) не мразеше гърците.
    Дали ни мразят - честно казано нямам такива наблюдения.

    Quote Originally Posted by santo_traficante View Post
    Гръцките студенти научиха професорите да взимат кинти с/у изпити преди 10 год. Тези който познавам от ония времена са по големи мързеливци от насИма и изключения ама не са много
    За това има две страни .
    Ден без бира е загубен ден!

    Ex Alfa Romeo 159 2.4 JTDm
    Ex Alfa Romeo 146 1.4 Junior

  11. #41
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Да не изпадаме от крайност в друга крайност.Никой, аз например не мразя никой и гърците също.Разбира се, така и трябва да бъде.
    А простаци има навсякъде.Виждал съм бой на гръцки таксиджии за туристи на слизане от круизен кораб, виждал съм тупаници в солун също-не знам за какво, шофьори се сбиха, а видяхме примерно и англичанин да разбива главата на барман у нас с паве, щото е пиян-прословутия случай описан и раздухват от в-к Сън.Идете лятото или зимата по курорти и ще видите и международни простаци от всякакъв калибър и националност у нас.Пък и по света да идете ще ги намерите лесно-най често на определени места наистина.
    Но за друго ми е думата-Берлинския договор е и сключен и с активното действие /бездействие/на Русия, айде сега не мислете че руснаците са ни защитавали.Русия, както и цялата и политике е подчинена само и единствено /както и сега/на нейните интереси.Нищо друго.Другото са локуми и пропаганда.Решенията на конгреса са предварително съгласувани.
    България въобще не е споменавана почти никога от руските официални власти както по време на войната, така и в много договорите по онова време.Най яростния противник на Съединението по късно е основно пак Русия.
    http://humaig.blogspot.com/2011/02/blog-post_2553.html
    Last edited by fred; 07-06-2011 at 22:54.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  12. #42
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by fred View Post
    Да не изпадаме от крайност в друга крайност.Никой, аз например не мразя никой и гърците също.Разбира се, така и трябва да бъде.
    А простаци има навсякъде.Виждал съм бой на гръцки таксиджии за туристи на слизане от круизен кораб, виждал съм тупаници в солун също-не знам за какво, шофьори се сбиха, а видяхме примерно и англичанин да разбива главата на барман у нас с паве, щото е пиян-прословутия случай описан и раздухват от в-к Сън.Идете лятото или зимата по курорти и ще видите и международни простаци от всякакъв калибър и националност у нас.Пък и по света да идете ще ги намерите лесно-най често на определени места наистина.
    Но за друго ми е думата-Берлинския договор е и сключен и с активното действие /бездействие/на Русия, айде сега не мислете че руснаците са ни защитавали.Русия, както и цялата и политике е подчинена само и единствено /както и сега/на нейните интереси.Нищо друго.Другото са локуми и пропаганда.Решенията на конгреса са предварително съгласувани.
    България въобще не е споменавана почти никога от руските официални власти както по време на войната, така и в много договорите по онова време.Най яростния противник на Съединението по късно е основно пак Русия.
    http://humaig.blogspot.com/2011/02/blog-post_2553.html
    Русия не само активно участва в подписването на Берлинския договор,но ни и задължава да платим и разходите по окупацията(тъй нареченото освобождение) на Княжество България от Руските Имперски Войски в размер на 32,5 тона злато.
    Излизаме доста извън темата,най-добре е да си направим и раздел История за такива теми.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  13. #43
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Не ти трябва, имаше имаше тук,нищо не стана-модератора, провали се по много причини, туко аз все пак се позапаля все още да пусна нещо Друг почти никой вече не пише, има разни теми в тоя раздел на подобни и други теми
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  14. #44
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Момчета, историята е курва от мен да го знаете.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  15. #45
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    С риск да изместим темата ще ти кажа, че не си прав. Разсъжденията ти са късогледи и политикански. Няма да броим колко български или гръцки села е имало, нито кой е създал Солун и кое е името му, но ще ти обърна вниманието с този град като пример. Почти три века там са съжителствували българи, гърци, евреи, турци, цигани и какви ли не още и то достатъчно големи маси, градът е бил не само търговско средище, но и културно, всички общности са живеели добре.....и после са се появили политици с велики идеи за създаването на велики балкански държави и са е...и мамата на пейзажа. На Балканите велико националистичните идеи са довели само до кръв, смърт и омраза. И за край ще те помоля да си припомниш стихотворението "В окопа" на Вазов.
    Нищо късогледо и политиканско няма в голите факти от миналото и настоящето. Тези 3 века за които ти говориш са под османска власт, може би тъжиш за нея?!? Великите балкански държави са желание и то успешно постигнато за определен период от време от Сърбия, Гърция и Румъния по простата причина, че те колонизират земи населени с компактно чуждо - българско, унгарско, хърватско и албанско население, а нашите държавници от онези времена не са имали претенции към територии с румънско, гръцко или сръбско население, ето къде е разликата.
    Да ти кажа и още нещо, през далечната вече 1993 година обиколих цяла Гърция в рамките на 12 дни - Атина, Епидавър, Олимпия, Делфи, остров Крит и на отиване и връщане бяхме по един ден в Солун. Та, във въпросният последен ден на връщане към България с едни авери тръгнахме да си купуваме фланелки на разни метъл банди от един магазин в града и аз като единственият английско говорящ в компанията тръгнах да поръчвам за всички, когато продавачът на лек македонски диалект каза, че няма проблем и всичко разбира. Когато му казах "А, значи си българин?!", той отвърна "По-тихо, защото началника ще ме уволни, ако чуе да говоря на български". Точка по въпроса за толерантността и етническото многообразие в града!
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •