Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Съвет за 156 2.5 v6 с газов инжекцион

  1. #1
    Запален алфист RASI's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    СОФИЯ
    Age
    42
    Posts
    104

    Default Съвет за 156 2.5 v6 с газов инжекцион

    питането ми е следното как е понасялиго добре или дава ядове и заслужавали си,как е разхода и вървежа и каква марка е за предпочитане
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24V
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS

  2. #2

    Default

    Имаше някой с шестак на газ тука, може да се обади.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #3
    Владо с Алфата oTBpaTuTko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    33
    Posts
    340

    Default

    Аз съм с 2.0ТС, също искам да си сложа газово. Казаха ми че трябва да внимавам, защото били с по 2 свещи на цилиндър и трябвало задължително да е ГИ. Кажете нещо марка както за колегата така и за мен, че на мойта тема никой не пише
    Alfa Romeo 147 1.8 Една сбъдната мечта!
    146 1.4 - Темпераментната друсалинда
    Fiat Punto 1.2 - Сефтака

  4. #4
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Понасят го като всяка друга Алфа. Има малки изисквания към уредбата , но не са кой знае какво. Стават и вървят добре. Има разни мнения из раздела за такива двигатели.

    ---------- Post added at 20:50 ---------- Previous post was at 20:46 ----------

    Quote Originally Posted by oTBpaTuTko View Post
    Аз съм с 2.0ТС, също искам да си сложа газово. Казаха ми че трябва да внимавам, защото били с по 2 свещи на цилиндър и трябвало задължително да е ГИ. Кажете нещо марка както за колегата така и за мен, че на мойта тема никой не пише
    За твойта кола никой не пише защото 2,0 TS двигателя е все едно в каква черупка ще е сложен. Правени са всички модификации и 145 , 156, 147, 166..всички вървят с ГИ. А ако потърсиш конкретна информация тя е само относно бутилките дето се слагат в 147 поради малкия багажник.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  5. #5
    Запален алфист RASI's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    СОФИЯ
    Age
    42
    Posts
    104

    Default до колегите със 6-таци на газ

    колеги влезте в раздел алфи на газ за да ми даддете малко инфо относно 156 2.5 в6 със газов инжекцион
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24V
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS

  6. #6

    Default

    Е има ли смисъл да взимаш 2.5 като ще го караш на газ! "Лъв слама не яде"- или поне аз така смятам.

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  7. #7
    Запален алфист RASI's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    СОФИЯ
    Age
    42
    Posts
    104

    Default ffy

    то аз колата си я имам ама издържалисе с тия цени на горивото до гърция и обратно 150лв ебемти и почивката,а имаме къща там и постоянно пътувам
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24V
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS

  8. #8

    Default

    Е кеф цена няма. Или продавай къщата или сменяй колата.

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  9. #9
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Колега, не че нещо, ама след малко тук ще стане "махленска среща", на която ще бъдеш оплют и и освиркан, че си дръзнал да караш на газ. Затова направо пиши на PM на robygas, да ти даде съвет човека и да не се начетеш на ""митове и легенди, как си скапваш мотора и как всеки един проблем на колаъта ти е в резултат на газифицирането и.
    Last edited by AlfaMan; 06-06-2011 at 23:42.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  10. #10
    Запален алфист RASI's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    СОФИЯ
    Age
    42
    Posts
    104

    Default zc z c

    сигурен съм че така ще стане,ама мене ме интересъва мнението на хора които карат този мотор на газ
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24V
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by RASI View Post
    сигурен съм че така ще стане,ама мене ме интересъва мнението на хора които карат този мотор на газ
    tiffoza кара 2.5 на газ пиши му на л.с

    ---------- Post added at 09:22 ---------- Previous post was at 09:18 ----------

    Quote Originally Posted by oTBpaTuTko View Post
    Аз съм с 2.0ТС, също искам да си сложа газово. Казаха ми че трябва да внимавам, защото били с по 2 свещи на цилиндър и трябвало задължително да е ГИ. Кажете нещо марка както за колегата така и за мен, че на мойта тема никой не пише
    Нe заради свещите ,ами входящите ти колектори при твоя мотор са плстмасови и за това ти трабва ГИ иначе при един гърмеж може да стане доста неприятно.
    Според мен мога да ти препоръчам уредба BIGAS.

    Поздрави
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  12. #12
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Стига глупости, слагай си смело газ, ще ти върви екстра колата. Един приятел слага газови и да не ви казвам какви коли минават през него. Последно сложи на С класа шестак, доста по-нова от твойта алфа и колата си е идеалка. Просто внимавай къде я слагаш
    166, 2.4 JTD'00

  13. #13
    fuck the police radostin_ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    DE. 004915205653667
    Age
    41
    Posts
    268

    Default

    Аз пък не мога да разбера зашто искате колата да върви на газ,според мен газта е за икономия на пари,пак като искаш да върви прехвърляш на бензин и толкова,кво значение има колко върви на газ,важното е да се движи
    Alfa Romeo 156 3.0v6,Bmw E61 535d.

  14. #14
    започва да се пристрастява ldv6's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Plovdiv
    Posts
    92

    Default

    Абе за вървенето си върви и при нормално каране (със спазване на ограниченията ) разлика няма. Честно казано и при ръчкане разлика усещам само аз, а пътниците - не. Газовите инжектори се чуват на място и на обороти, при движение не. Не е скопена колата на газ изобщо, доволен ще останеш.

    А за тия дето приказват глупости, че не ставало, че не бивало, че се прецаквал мотора - не ми пречи да я имам и да си я разнасям газовата. Като стане бенза 0,25лв/л ще и сложа 2 турбини и ще зареждам само 130 октана и ще ги ям тия с газовите - обещавам! Дотогава - газчицата е сладка работа...
    Last edited by ldv6; 08-06-2011 at 23:33.
    Недозавиване е когато се халосаш у дувара с предницата
    Презавиване е когато се халосаш у дувара със задницата
    Мощност е колко бързо ще се халосаш у дувара
    Въртящ момент е колко далече ще влачиш дувара...

  15. #15
    Много опасен,може би луд Tifozza's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Sofia ....O.C.
    Age
    39
    Posts
    219

    Default

    Eто ме и мен с газовия котлон, аз от колата на газ не мога да се оплача (засега година и нещо,около 15000км), сипвам си газчица и си свиркам , като пари разхода ми стъпва колкото 145 1.4 ТС на бенз...Във вървежа разлика има като заставаш на чертата и даваш цялата газ , но това си зависи и от самата газова разбира се ...като не ти харесва как върви на газ , цъкаш копчето и се променя режима ... а през другото време си караш кротко и мирно шест цилиндрова машина на газ . Аз съм доволен
    Alfa Romeo 145 1.4 16vEX
    Alfa Romeo 156 V6quadrifoglio EX

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •