Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 131

Thread: Новата 1-ца BMW

  1. #1
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default Новата 1-ца BMW

    Гледам по сайтовете снимки на новата първа серия на БМВ и се чудя как са могли да допуснат това да излезе от завода. Ето един линк към новината:
    http://testdrive.bg/news/read2415.html
    По принцип съм фен на БМВ, както предполагам и доста други Алфисти, но това не ми харесва. Вярно страничната линия е агресивна, но фаровете, предната маска, която не знам как какво да оприлича - може би на риба и стигам до задните светлини, които ми напомнят на омразните ВАГ с тяхното поло, са отвратителни. Темата не я пускам за да плюем по другите марки, а по-скоро като един вид отговор на тези, които оплюха новата Джулиета. Така де, нашето девойче си е убавица.
    2012-bmw-1-series-5-door-5.jpg

    2012-bmw-1-series-5-door-2.jpg
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  2. #2
    Келеме с кюмбе vladev's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Posts
    258

    Default

    Напълно споделям мнението ти! Аз също горе-долу уважавам БМВ-тата, но това е меко казано грозновато. Не че БМВ ги е бивало кой знае колко с дизайна някога
    Subaru Legacy 3.0R
    Ex: Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 140+bhp

  3. #3

    Default

    и аз харесвам бмв, но това...

    отзад е като ново поло

  4. #4
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Абе, тя и досегашната единица не беше нещо особено и като екстериор и като интериор...
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  5. #5
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Е кво... темата цял ден стои пък сега доскорошните авторитети в областта на дизайна ги няма да оплюят както плюха по Жулиетата Сега, извинявам се, Жулиетата секи има право да не я харесва, ама ако някой ми каже, че това е по-красиво вече би било скандално

    А и колегата е прав, че и старата единица не беше върхът, ама поне приличаше на БМВ, тва наистина бие на опит с фотошопа.

    П.С. Аз също харесвам БМВ, ама малко съм разочарован тоя път.
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  6. #6

    Default

    на мен жулиета не ми харесва , но това е дори по-зле

    а кой по-точно в този форум е предявавал претенции да е капацитет в автомобилния дизайн?

  7. #7
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Фен на БМВ никога не съм била и няма да бъде особенно след като имам близки приятели които се занимават с директни продажби и обслужват предимно гаранционните скъпи и капризни талиги.
    Все е било грозно БМВ , но това тук вече надминава дори "красотата" на германките с техните раздърпани неглиже удобни дрешки и неприветливи прически като токку що да са излезли от це нтрофуга
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  8. #8
    t.s. Destroyer mik mik's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Burgas / Sofia
    Posts
    480

    Default

    Олеле, отзад положението е покъртително, а отпред с тези непропорционални фарове също отива на зле иначе големите бъбреци кефят, като цяло никак никак не ми харесва, в сравнение с предходната определено старата ми харесва повече, трябва да се стягат бумерите, за да имат продажби и в ниските класове, но с това не знам дали ще успеят..... Иначе нагоре доста добре се справят кажи речи
    Alfa Romeo 147 "Selespeed"

  9. #9
    Запален алфист Nikolov's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Dimitrovgrad
    Age
    31
    Posts
    115

    Default

    Аз също уважавам БМВ!
    Още като видях новината и веднага я показах на приятел който е от бмв клуба.И знам, че малко или много е пристрастен към марката и му викам :
    -Кажи ми чесно харесва ли ти ? На мен изобщо !
    От страни има добър вид... но предницата като на 5-ца една от най-големите коли на бмв а тази малка кола с такъв изглед отпред ужасно.Отзад без коментар трагично.Вътре е красиво но както всички нови коли от вътре са страхотни.

    Неговия отговор :
    - Един от най-грозните модели на бмв ...

  10. #10
    THE DOCTOR soldier81's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София/Дупница
    Posts
    286

    Default

    На мен ми прилича на депресирана скумрия.
    155 TS 8V-Medium +146 1,6 Boxer
    Suzuki Gsx-r K6 1000+Suzuki VStrom 650-служебния+Ducati 800SS-R.I.P.


  11. #11

    Default

    Дизайнерите са се изложили яко.

  12. #12

    Default

    ми няма как хората търсят нещо различно ама вече не остава много какво да се измисля,освен да почнат да връщат дизайна на старите купета с леки изменения-според мен ще е доста по сполучливо,вече с тея обли форми и т.н. и Алфа И БМВ и всички общо взето се размиват губят от агресията си и става мармалад!То като гледам на новите коли ако почнем да им махаме емблемите и със сигурност в един момент ще останем озадачени-аз затова си възтановявам старата баба яга
    Alfa 145 1.4 t.s

  13. #13
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    И аз ги уважавам баварците, даже много, ама първата "единица" беше ужасно грозна, а тази е дори по-грозна.
    Не знам как са го постигнали.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  14. #14
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Значи предната единица е направо красавица в сравнение с това.Не знам какво са си мислели като са го пускали серийно.
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  15. #15
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Мисля, че БМВ всячески се опитват да ни докажат как може да се продава автомобил с ужасно непропорционален и отблъскващ дизайн. Аз бях върл противник на предишния главен дизайнер на марката - Крис Бенгъл но наследника му Ейдриън ван Хойдонк май е попаднал във вакуум ... Тази кола не би се харесала на никой що-годе интелигентен европеец но все пак ето ви малко статистика като един вид намек да се сетите защо има такива течения в дизайна на автомобили на новия век:

    - за последната година китайският пазар на автомобили е нараснал със 72%
    - над 35 % растеж е в луксозния клас и около 26% в средния
    - през 2010 в Китай са продадени 10,5 милиона автомобила
    - над 300 милиона китайци вече имат средногодишен доход, който отговаря на този на германците
    - Китай е най-големият пазар на Ескласа на Мерцедес ...
    Last edited by nightroller; 07-06-2011 at 11:43.

Page 1 of 9 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •