Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 53

Thread: Имам ли аларма ? ;)

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    May 2011
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    28

    Default Имам ли аларма ? ;)

    Извинявам се за глупавия въпрос ама съм взел колата преди няколко дни .Като четох книжката която е постната във форума пише, че ако мига лед-а на ключа то се изпраща код до алармата на колата. Също така в колата има една "червена лампичка на таблото над жабката по средата която светва за малко" <- (Грешка, май, или ми се е привидяло, поне има диод там) при заключване. Само че според упътването би трябвало колата да издава разни звуци който аз не чувам ... Та имам ли аларма или не ?

    Благодаря предварително.
    Last edited by TByte; 14-06-2011 at 00:26.


    Alfa Romeo 166 JTD - 2003

  2. #2
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    Quote Originally Posted by TByte View Post
    Извинявам се за глупавия въпрос ама съм взел колата преди няколко дни .Като четох книжката която е постната във форума пише, че ако мига лед-а на ключа то се изпраща код до алармата на колата. Също така в колата има една червена лампичка на таблото над жабката по средата която светва за малко при заключване. Само че според упътването би трябвало колата да издава разни звуци който аз не чувам ... Та имам ли аларма или не ?

    Благодаря предварително.
    Мисля че на никой фабричната аларма не пищи яко като се включи всръвнение със не фабричните. И по британскя сайт се оплаваха мисля. Но чак никакъв звук е странно, поне едно тихо бипче се чува... но и моета е каприциозна щото от време на време е мнооого тихичка.

    Може и дефект да имаш но много невероятно.
    Но също има си рефим които изклучи зкука, направено да спазва закона в различите държави.
    Last edited by Christweil; 07-06-2011 at 18:56.
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    May 2011
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    28

    Default

    Quote Originally Posted by Christweil View Post
    Мисля че на никой фабричната аларма не пищи яко като се включи всръвнение със не фабричните. И по британскя сайт се оплаваха мисля. Но чак никакъв звук е странно, поне едно тихо бипче се чува... но и моета е каприциозна щото от време на време е мнооого тихичка.

    Може и дефект да имаш но много невероятно.
    Но също има си рефим които изклучи зкука, направено да спазва закона в различите държави.
    Да това за законите в държавите го пише и в упътването, че е забранено на някой места да издава звуци. Дано да е това. А ако е повредена ще има ли някаква индикация ?


    Alfa Romeo 166 JTD - 2003

  4. #4
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    Quote Originally Posted by TByte View Post
    Да това за законите в държавите го пише и в упътването, че е забранено на някой места да издава звуци. Дано да е това. А ако е повредена ще има ли някаква индикация ?
    Логиката ми накара да мисля че ако пищялката не работи би триябва да го хване системата и да се види през диягностик... но всичките знаем че логика със италианци няма така че...
    Иди на читъв диягностик при един от сервизите рекламорани по форум и ще се увериш.
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  5. #5
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Най-лесно ще разбереш като я заключиш с алармата и после пъхнеш ключа да я отвориш с него ръчно , и ако се задейства алармата честито !
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  6. #6
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    Всичкото хубаво ама аз като имам фабрична аларма а пък нямам сирена и на диагностикакта излезе че не е свързана с ИЦС май е само подготвена и всъщност нямам аларма.

    Поздрави
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    May 2011
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    28

    Default

    Quote Originally Posted by mian4o View Post
    Всичкото хубаво ама аз като имам фабрична аларма а пък нямам сирена и на диагностикакта излезе че не е свързана с ИЦС май е само подготвена и всъщност нямам аларма.

    Поздрави
    Май нещо такова ще излезе накрая.


    Alfa Romeo 166 JTD - 2003

  8. #8

    Default

    Ако имаш блок в задната дясна страна/в калника/,и имаш ключе с които да вкл./изкл. алармата значи имаш.Ако ти липсват тези неща отиваш при алармаджия за аларма
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  9. #9
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    Quote Originally Posted by mian4o View Post
    Всичкото хубаво ама аз като имам фабрична аларма а пък нямам сирена и на диагностикакта излезе че не е свързана с ИЦС май е само подготвена и всъщност нямам аларма.

    Поздрави
    чакай чакай, нямаш аларма или само сирена?
    Ако викаш че нямаш сирена, ей това и да го видя няма и да го повярвам...
    Сериозно, алармата си има опция да изключи сирена и не вярвам TRW да са продали алармата със сирена като екстра. Това ми звучи направо абсурд.
    Сигурен ли си че нямаш? смисъл гледал си физическо кадето би триябва да се намира а няма?
    Ако наистина нямаш, първо бих помислил че някои преди ти я открадна или канибализира.

    плюс не знам защо говориш за ИЦС, не мисля че вобще има някаква връзка...
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  10. #10
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    Quote Originally Posted by Christweil View Post
    чакай чакай, нямаш аларма или само сирена?
    Ако викаш че нямаш сирена, ей това и да го видя няма и да го повярвам...
    Сериозно, алармата си има опция да изключи сирена и не вярвам TRW да са продали алармата със сирена като екстра. Това ми звучи направо абсурд.
    Сигурен ли си че нямаш? смисъл гледал си физическо кадето би триябва да се намира а няма?
    Ако наистина нямаш, първо бих помислил че някои преди ти я открадна или канибализира.

    плюс не знам защо говориш за ИЦС, не мисля че вобще има някаква връзка...
    Сирена физически нямам, ключе също нямам защото взех колата само с един червен ключ и на диагностиката ми казаха че алармата не свързана с компютъра, а и незнам къде се намира блока на алармата и понеже беше сложена някаква измислена аларма която дори не командваше централното аз си сложих мисля ВАЛКОР беше и така си реших проблема с алармата. Та така.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  11. #11
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    Quote Originally Posted by mian4o View Post
    Сирена физически нямам, ключе също нямам защото взех колата само с един червен ключ и на диагностиката ми казаха че алармата не свързана с компютъра, а и незнам къде се намира блока на алармата и понеже беше сложена някаква измислена аларма която дори не командваше централното аз си сложих мисля ВАЛКОР беше и така си реших проблема с алармата. Та така.
    Еми ясно тогава, просто някои ти е гепил алармата преди да имаш колата. Както те разбирам имаш само мастер ключ (без копче и отношение към алармата, просто е активен RFID за имобалайзер)
    Що тогава викаш че имаш фабрична аларма не знам.
    Но бих се очудил ако от завод на алфа ромео не е излязала нито една 166 без фабрична аларма (включително със сирена/пищялка), това не беше екстра а стандартно оборудване за тази кола споръд мен.
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  12. #12

    Default

    Едната ми е без каквито и да е фабрични части за аларма
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  13. #13
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    Вчера реших да се поразровя малко в багажника, свалих акумулатора и установих че липсва едно реле. От четене тук таме стана ясно че това реле е свързано с мигачите и по точно с мигането при отключване/заключване, което при мен липсва. Аларма също нямам но имам свързани обемните датчици до плафона, от което си правя извода че аларма може би е имала колата и последствие е премахнат модула. Ако взема такъв модул от друга кола ще имам ли аларма и необходими ли са някакви кодове и диагностика или е по просто отколкото си мисля. Имам само един ключ. А за въпросното реле ако го сложа ще ми мигат ли мигачите когато отключвам, на този етап без да имам аларма, и какво точно е релето ако някой знае. Поздрави
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  14. #14
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    За релето мога да погледна и предполагам че като го сложиш ще ти мигат мигачите при отключване и заключване защото съм без аларма и мигачите ми мигат За тези обемни датчици до плафона поразпитай добре или дай снимки Ако колата има телефон това трябва да са микрофоните
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  15. #15
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    Нямам телефон и буксата за микрофоните е свободна, обемните датчици са 3 на брой и са свързани
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •