Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 53 of 53

Thread: Имам ли аларма ? ;)

  1. #46
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Kолега и аз имам такъв чип. Но ми казаха от сервиза че е допулнителен модул за имобилайзера. Има и къде да се сложи под волана в ляво до буксата за компа. Ама не съм пробвал след като ми казаха че е за имобилайзер. А отзад в багажника където трябва да е алармата нямам модул.
    Та сигурация ли е че това е ключето за алармата. Ако е така утре ще пробвам и аз да видим какво става.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  2. #47
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    [QUOTE=danchev63;1077192]Kолега и аз имам такъв чип. Но ми казаха от сервиза че е допулнителен модул за имобилайзера. Има и къде да се сложи под волана в ляво до буксата за компа. Ама не съм пробвал след като ми казаха че е за имобилайзер. А отзад в багажника където трябва да е алармата нямам модул.
    Та сигурация ли е че това е ключето за алармата. Ако е така утре ще пробвам и аз да видим какво ста.
    Не съм сигурен дали е за алармата. В темата за която съм дал линк колегите писаха , че е за нея ....... Утре ще проверя за дупка под волана....
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  3. #48
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Преди малко пробвах чипчето. Като го поставих се оказа че няма как да стои в ключалката и пада. Натиснах малко за проба и чух от страната на предпазителите един лек звук " пи-пи" >Заключих колата и пробвах да отворя както и да я разклатя - никаква реакция. Пак сложих чипа и натиснах но нищо не се случи. Извадих го и пак го сложих с натискане и отново се чу "пи-пи" . Пробвах няколко пъти но освен лекия звуков сигнал нямаше никаква промяна в нищо. Явно не е за аларма а както ми бяха казали на мен е допълнителен ключ за имобилайзера - ако нямаш ключ с него или е повреден да можеш да си подкараш колата аварийно.
    Ако при някой има някакъв друг ефект нека сподели.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  4. #49
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by danchev63 View Post
    Преди малко пробвах чипчето. Като го поставих се оказа че няма как да стои в ключалката и пада. Натиснах малко за проба и чух от страната на предпазителите един лек звук " пи-пи" >Заключих колата и пробвах да отворя както и да я разклатя - никаква реакция. Пак сложих чипа и натиснах но нищо не се случи. Извадих го и пак го сложих с натискане и отново се чу "пи-пи" . Пробвах няколко пъти но освен лекия звуков сигнал нямаше никаква промяна в нищо. Явно не е за аларма а както ми бяха казали на мен е допълнителен ключ за имобилайзера - ако нямаш ключ с него или е повреден да можеш да си подкараш колата аварийно.
    Ако при някой има някакъв друг ефект нека сподели.
    Колега при теб къде се намира дупката за чипчето?
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  5. #50
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Quote Originally Posted by qpwo View Post
    Колега при теб къде се намира дупката за чипчето?
    Ето две снимки. На едната как изглежда ключето, а на другата ключалката.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails kliuche alfa.jpg   kliuche alfa1.jpg  

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  6. #51
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by danchev63 View Post
    Ето две снимки. На едната как изглежда ключето, а на другата ключалката.
    Ееее, след 4 години и аз разбрах къде е дупката за това ключе- до бушоните като на колегата от горния пост. Мерси! Като мушна чипчето се чуват 4 бързи бипвания, като го мушна пак -нищо.Т.Е. единия път ги има - явно се включва нещо, втория път ги няма- явно се изключва.Не забелязвам да имам аларма или друга промяна...Явно наистина е за имобилайзер...
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  7. #52
    Запален алфист RASI's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    СОФИЯ
    Age
    42
    Posts
    104

    Default снь с

    даите снимка да видя как изглежда алармата в багажника
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24V
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS

  8. #53
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by RASI View Post
    даите снимка да видя как изглежда алармата в багажника



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •