Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: 159 vs S60 vs A4

  1. #1

    Default 159 vs S60 vs A4

    Здравейте,

    предстои ми покупка на нов (употребяван) автомобил. Засега съм се ориентирал към тези 3 модела: Volvo S60 и Alfa Romeo 159, Audi A4. От години - 05-06-07. Горе долу какво можете да ме посъветвате за Алфата, какви са нейните предимства и недостатъци пред останалите. Не съм се ориентирал още за двигатели, с изключение на S60, там май ще гледам D5. Склонен съм купя дизел, но предвид годишния ми пробег, бензинът също е вариант. Предвид класа на автомобилите ми се ще да е нещо 130+ коня. Досега съм карал Volvo V40 2.0T - 1998, от което съм много доволен. След 8 години вярна служба ще го смяня с някой малко по-голям седан

    Мерси предварително

  2. #2

    Default

    s60 d5 върви по-малко от 159 1.9 jtdm - тествано многократно

    харчи 4.5 извънградско, вози много удобно, комфортна е, но частите са майка си и баща си... 2 пъти .. недай си боже нещо скъпичко като рейка да ти се развали , направо на гилотината отиваме

    за ауди не мога да ти кажа впечтления конкретни, но не мисля, че си заслужава от тези години. виж нещо към 2009, 2010 където вече ауди наистина се развихриха с интериора и качеството - по-има смисъл за мен но там отиваме и на една прилична сума

    ако съм на твое място едно и не ти пука от хора да те гаврят - 159 3.2 с газ и си ти

  3. #3

    Default

    Здравей, колега,

    мога да ти кажа само наблюдения за 159-ката. Изключително стабилна и приятна за управление кола. Коя коле е по-добре откъм дизайн и визия, мисля, че няма смисъл да обсъждаме. Гледай задължително дали има проблем с рейката (рециклажа излиза около 600 - 1000 лв) и дали като е студена клопа съединителя (проблема е в пружините на феродовия диск, които се отпускат и докато е студена малко тропотка, но после се оправя). Ако се спреш на Алфа 159 препоръчвам дизел или големия бензин - 3,2. От двата дизела аз лично бих търсил 2,4, защото върви повече, а харчи колкото 1,9. За 2,4 знам, че имат фабрични драми с всмукателния колектор, но се оправя. Една чипната 2,4 дизел ще изяде с парцалите 3,2-ка бензин. Тествано е - факт. Ако не са ти проблем парите си потърси Ti пакет - по-стегнато и ниско спортно окачване, бели циферблати на таблото (останалите са с червени) и по луксозни седалки и волан. Част от този пакет са и 19'' джанти и никелирани огледала.

    Ако харесаш 159-ка задължително я караш на диагностика и цялостен преглед в Екстрийм или Вентура (контактите ги има в раздела за сервизи). Избягвай другите сервизи.... оторизирания сервиз на вносителя също го избягвай за сега.

    Други проблеми не се сещам. А, сетих се - случва се на някои модели да се чува едно клопане на пластмаси. В повечето случаи се дължи на нерегулирани врати. Оправя се елементаро с реглаж.

    Пътното поведение на тази кола е умопомрачително! Няма токлова стабила кола! Аз съм без стабилизиращи системи и до сега не ми е поднасяла никога! Никога! Зиме, лете - яде асфалта. Автомобила е пъргав и доволно бърз. Похарчва доволно и в този ред на мисли не разчитай на некво легендарни разходи от по 6/100 в града. На мен (1,9 дизел 10 коне) в софия ми харчи 11-12/100 като карам предимно в пикови часове в задръстванията. Много колеги казват, че като се сложи чип колата тръгва повече и разхода се оправя осезателно. Извънградско ми е давала 5,5/100 при каране в ограниченията и 7,5/100 при сериозно настъпване.

    Колата до сега има два фейслифта преди 2007 и след 2007...разликата е, че колите след 2007 могат да им се отваря багажника като натиснеш емблемата отзад (това за комбитата, за седаните не знам), освен с дистанционното и от копчето в купето. Колата се пали с бутон, а дистанционното се пъха в специален жлеб на таблото.

    друго май не се сещам.

  4. #4

    Default

    боян ги описа нещата общо взето


    само за разхода не съм съгласен за 1.9 и 2.4 но там нещата са твърде субективни


    с ти пакет в бг ще се видиш в чудо - с праговете - веднъж ще ти се наложи да се качваш или слизаш по някоя по-скосена рампа и заминаха


    за стабилността подкрепям на 100%

  5. #5

    Default

    Допълвам още нещо - колата е доста ниска. Неприлично ниска за нашите пътища! С други думи всичко под 17-ки на поне 50-55 височина ще ти скъса нервите и сърцето.

  6. #6

    Default

    ТИ пакета е много красива опция в 159-ка ,която мога да кажа че обожавам ,но наистина ако хванеш някой разбит второкласен път и край с него или трябва да връщаш назад.За качване по тротоари не говорим изобщо то и с нормалното окачване и джанти е немислимо.
    Примерно аз имам гараж на който входа е с лек минимален наклон и като дам предницата да прибирам колата и бронята минава на милиметър а престилките отпред на подкалника винаги закачат леко,ако бях с TI -пакет колата щеше да стои пред блока.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    121

    Default

    Аз също, когато си избирах кола имах колебание за ауди А4 или алфа 159. Първо се бях возил в алфа и ми допадна адски много. Отвътре и отвън просто нямах забележки. Ходих във фирмения магазин на ауди после и ми дадоха да покарам едно. Ами впечатлението ми, като влязох вътре имах чувството, че влизам в пасат от 1997-ма. Супер куцо ми се стори, а аз лично обичам нещата да ми правят удоволствие първо на външен вид. После попрочетох малко за техническите характеристики и не му мислих много.
    Вече 3 години я карам и супер и се кефя, всеки път щом вляза в нея. През 2008-ма тогава все още беше адски нова кола и почти всяка седмица виждах хора да си правят снимки на нея. Кой все едно отваря вратата, кой само снимка, даже една жена ме помоли да седне вътре и да я снимам. Но и сега преди няма и месец видях пак едни да се снимат и ми стана доста приятно.

    2.4JTDm

  8. #8

    Default

    дам, колата привлича погледи

  9. #9
    започва да се пристрастява Pandev's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    30

    Default

    Моят съвет е всичко др.,но не и а4. Това ще ти е най-голямата грешка. Няма толкова дървен автомобил
    Alfa Romeo 156 04" 2.4 20v M-Jet Progression

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    294

    Default

    159 е колата, стига да не е някой изтормозен гроб
    147 1.6 TS

  11. #11

    Default

    Ето линк към видеото на официалния тест на auto motor and sport -мастер тест в средния клас в 10 дисциплини ето част от него...!

    http://www.youtube.com/watch?v=zON4bWsl2Ek
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  12. #12

    Default

    Лично аз бих избрал Аудито с дизелов двигател 1.9 116к.с. (така наречения стар) и 2.0 140к.с. Комбито не ми харесва така, че само седана е опция и разбира се колкото повече екстри, толкова по-добре! Дизайна е нищо особено, горе-долу са в стандартите на Ауди, но на мен ми харесва. 2005-2008 Б7 модела е facelift на Б6, но въпреки това е доста различен и ми допада и бих карал с удоволствие такова Ауди!

    За 159 е адски красива, запазва линията на 156 и по дизайн се нарежда на първо място. Поставена до Аудито стой агресивна и подтиква за каране и удоволствия. Другото колегите със 159 са ти обяснили. Отново бих заложил на дизел 1.9 обаче аз, търся икономия и затова по-малкия.

    Избора е само и единствено твой и все пак аз купувам само кола която искам и ми харесва, все пак това е най-важното!

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  13. #13

    Default

    1.9 дизела не е най-икономичния двигател на света, колега. Никак даже.

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    1.9 дизела не е най-икономичния двигател на света, колега. Никак даже.
    а не бе...

    може би има нещо общо с бързото заминаване на предни гуми ;D

  15. #15
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    От трите Алфата ще ти стъпи най-евтино и като цена и като поддръжка, за външен вид да не говорим.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •