Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: настройка на задна врата

  1. #1

    Question настройка на задна врата

    алфа 146 ,кякой ще ме хелпни ли как да си настроя задната врата ,откаде .Проблема е ,че вратата хлопа дори леко опира в левия стоп.

  2. #2
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Отстрани, някъде около горния ръб на калника има едни гумени подложки, на които ляга капака. На самия капак също имаше по спомен. Провери ги в какво състояние са и ако трябва може да им подложиш.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  3. #3

    Default

    А как да изтегля самата врата със около 1мм.2мм. нагоре

  4. #4
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Мисля, че няма лесен начин да се регулира така. Няма тампони като на 145 Само игра с тия страничните за които ти писах по-горе.
    пп Имай предвид че и от скъсано уплътнение също провисва.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  5. #5

    Default

    А дали под кората над задната седалка /незнам дали ме разбираш/ тясна е като лайсна, дали там има болтове.

  6. #6
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Имаш предвид захващането на пантите може би
    Със сигурност има някъде болтове, ама колко може да се регулира от тях, не знам..
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  7. #7

    Thumbs up

    Благодаря Tonov,както винаги си насреща,утре ще поогледам за възможните вариянти.

  8. #8
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Капака се регулира със сигурност...поне в някаква степен...как, обаче, съм забравил...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  9. #9

    Default

    А някой може ли да обясни като за олигофрени как става на 145 (ако може някоя снимка ще е върхЪ)..? Вратата ми стои малко накриво, все едно е леко завъртяна по посока, обратна на часовниковата стрелка... И аз чух, че с някакви гумени неща се регулирало, но единствените гуми които виждам под нея са тампоните на които ляга като се затваря...

    ПС: колегата който е пуснал темата ако има нещо против питането ми за другия модел, да ми напише ЛС да си махна мнението

  10. #10

    Default

    Така,предполагам,че и при 145 се регулира от пантите.Днес си махнах внимателно лайсната отзат на тавана широка е около 12-13 см.и е на щипки маха се с финна отверчица,и се откриват болтовете от които си регулирах 5тата врата.Но за сам е голяма игра.

  11. #11

    Default

    на 145 е точно същото ама какво значи, че си ги регулирал - те болтовете на пантите си влизат в едни кръгли дупки и отдолу ги затягаш с гайките... Какъв реглаж можеш да правиш оттам..?

  12. #12
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Ми точно от тея болтове се регулира....нали се сещаш, че там 1мм да мръднеш, в края на вратата тва си е 1см....
    аз като си свалях задния капак за фолиране, после от там го регулирах....и си имаше бая движение насам-натам...щом чак на калниците лягаше отначало...

    Доколкото помня дупките на капака бяха по-широки и позволяваха движение...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  13. #13

    Default

    В мануала на 145 пише, че се регулира от пантата но от двата винта, които се виждат като се отвори багажника, не от това за което говорите и което е всъщност отдолу под пластмасата... Както и да е - явно там е верния отговор, ако не е от едното, ще е и от двете места

  14. #14
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Аз също не помня, да съм свалял пластмаси..там, от където се отвърта капака, за да се свали, там се и регулира...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  15. #15
    два дросела
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пазарджик
    Age
    49
    Posts
    5,012

    Default

    пантите се пипат само в краен случай!!!!!!
    155 осем хиляди клапана 16 вериги
    0884650778 токи4а

    http://www.youtube.com/watch?v=JLPSY...eature=related

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •