Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 38 of 38

Thread: Диагностика и грешка p1172

  1. #31
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Bulgaria, Sofia
    Posts
    16

    Default

    Здравейте, колеги, аз също получих тази грешка. Моля, Tasho сподели, какво стана. Смени ли датчика и от него ли е проблема?

  2. #32
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Plovdiv
    Posts
    4

    Default Същата грешка

    Здравейте,
    и аз се наредих със същия проблем в групата.
    На пръв поглед нищо...само на бензин съм, лятото махнах катализатора , сложих резонатор, дросела е чистен и му е правена адаптация, оборотите се стабилизираха всичко ОК и след диагностика смених ламбда сондата -оригинална на Bosh...до преди седмица грижи никакви, грешки няма - периодично я закачах на FEC. До тук добре,но преди седмица се появиха две грешки Р1172 и Р1173. Изчистих ги и след това се появява само Р1172. Ако някой е решил проблема и има желание да сподели ,може и на лични. Кофти време се случи, а колата е навън...не е гаражна, но проблема ме човърка ...та ще го намерим, ако никой няма решение.

    Лека седмица на всички колеги
    Alfa Romeo 156/1.8/benzin

  3. #33

    Default

    Quote Originally Posted by Diroll View Post
    Здравейте,
    и аз се наредих със същия проблем в групата.
    На пръв поглед нищо...само на бензин съм, лятото махнах катализатора , сложих резонатор, дросела е чистен и му е правена адаптация, оборотите се стабилизираха всичко ОК и след диагностика смених ламбда сондата -оригинална на Bosh...до преди седмица грижи никакви, грешки няма - периодично я закачах на FEC. До тук добре,но преди седмица се появиха две грешки Р1172 и Р1173. Изчистих ги и след това се появява само Р1172. Ако някой е решил проблема и има желание да сподели ,може и на лични. Кофти време се случи, а колата е навън...не е гаражна, но проблема ме човърка ...та ще го намерим, ако никой няма решение.

    Лека седмица на всички колеги
    каква сонда сложи - истинската или универсална

  4. #34

    Default

    Quote Originally Posted by Diroll View Post
    Здравейте,
    и аз се наредих със същия проблем в групата.
    На пръв поглед нищо...само на бензин съм, лятото махнах катализатора , сложих резонатор, дросела е чистен и му е правена адаптация, оборотите се стабилизираха всичко ОК и след диагностика смених ламбда сондата -оригинална на Bosh...до преди седмица грижи никакви, грешки няма - периодично я закачах на FEC. До тук добре,но преди седмица се появиха две грешки Р1172 и Р1173. Изчистих ги и след това се появява само Р1172. Ако някой е решил проблема и има желание да сподели ,може и на лични. Кофти време се случи, а колата е навън...не е гаражна, но проблема ме човърка ...та ще го намерим, ако никой няма решение.

    Лека седмица на всички колеги
    Виж си моторчето за празен ход, нулирай му настройките. Виж дали е цяло, от него е.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #35
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Залагам на сондата или дебитомера. Виж колко кг въздух вкарва дебитомера и графиката на сондата каква е - има ли я, няма ли я!
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  6. #36
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    Plovdiv
    Posts
    4

    Default

    Добра вечер колеги,

    както каза lordliness, днес сутринта нулирах настройките на TPS цял ден колата е в движение и грешки няма.Ще я следя да видя какво ще покаже поне до края на седмицата и ако няма нищо затварям капакака на бушоните.

    Сондата е на 2м..август я смених...Bosch 0258006190 по каталог оригиналната,която дават за колата ...старата беше същата и ме изкара 2г.,тази ще видим колко ще ме изкара.

    Утре ще погледна това, за което Тasho споменава.
    Alfa Romeo 156/1.8/benzin

  7. #37

    Default

    Quote Originally Posted by Diroll View Post
    Добра вечер колеги,

    както каза lordliness, днес сутринта нулирах настройките на TPS цял ден колата е в движение и грешки няма.Ще я следя да видя какво ще покаже поне до края на седмицата и ако няма нищо затварям капакака на бушоните.

    Сондата е на 2м..август я смених...Bosch 0258006190 по каталог оригиналната,която дават за колата ...старата беше същата и ме изкара 2г.,тази ще видим колко ще ме изкара.

    Утре ще погледна това, за което Тasho споменава.
    Причината за тези грешки е, че компютъра не знае в какво положение е дросела. Сега всичко е наред и ще работи нормално след като покараш, другите неща са в норми, ламбда и дебитомер.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #38

    Default

    Сложил си оригиналната и това е добре. Но защо реши, че старата е аут?

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •