Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 56

Thread: Да обменим малко актуална информация! Относно камерите ...

  1. #16
    Старши алфист HACCP's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    София
    Posts
    909

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Аз съм подозрителен към всяка кола спряла до банкета или с предница срещу движението,колита с камери нямат опознавателни знаци(незнам защо),миналата седмица бяха спрели под табелата на входа за Пазарджик от към Пловдив-там ограничението е 40 км.колата беше цивилна,понеже мястото на колата не беше естествено се обърнах и видях камерата на таблото.Снимаше колите влизащи и излизащи от града,за влизащите беше почти невидима,интересно ми е какъв е обхвата-каква е дистанцията в момента на снимката.Между другото има ли снимки със задната част на колата или трябва да е само предницата.
    Не съм виждал снимките но знам че и двете са на предните номера и са почти при разминаване, което предполагам означава че обхвата им не е голям!
    Снимката за която споменах на отбивката от магистралата за Пловдив е след знака за ограничение на самата отбивка! А ето и една снимка как изглеждат мобилните камери в Италия! Колата е ясно обозначена за разлика от нашите! Засякох няколко такива!
    Attached Images Attached Images

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by HACCP View Post
    Не съм виждал снимките но знам че и двете са на предните номера и са почти при разминаване, което предполагам означава че обхвата им не е голям!
    Снимката за която споменах на отбивката от магистралата за Пловдив е след знака за ограничение на самата отбивка! А ето и една снимка как изглеждат мобилните камери в Италия! Колата е ясно обозначена за разлика от нашите! Засякох няколко такива!
    Нашите камери, както всичко останало са супер скрити и потайни.И аз чух ,че са настроени за +10км-това е много гадно-кой не надвишава нормално поне с +10.Аз също не съм чувал за снимки в гръб ,но знае ли човек.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Нашите камери, както всичко останало са супер скрити и потайни.И аз чух ,че са настроени за +10км-това е много гадно-кой не надвишава нормално поне с +10.Аз също не съм чувал за снимки в гръб ,но знае ли човек.
    Камерата на цариградско снима в гръб.
    Lexus IS200

  4. #19

    Default

    Това за камери в необозначени цивилни коли доколкото знам си е практика в някои държави в Европа - полицията има право да ти поиска колата и цял ден да ти стои паркирана край пътя с една камера вътре, за което те ти плащат някакво обезщетение... Тук ако са решили да го прилагат това дали е законно обаче..?

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Това за камери в необозначени цивилни коли доколкото знам си е практика в някои държави в Европа - полицията има право да ти поиска колата и цял ден да ти стои паркирана край пътя с една камера вътре, за което те ти плащат някакво обезщетение... Тук ако са решили да го прилагат това дали е законно обаче..?
    Това ми се вижда нереално, още по- малко в цивилизована държава.
    Lexus IS200

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by HACCP View Post
    Май стационарните камери ще се окажат по малкият проблем това лято! Двама мой приятели вече получиха честитки от мобилни камери разположени в цивилни автомобили! Едната снимка е по пътя Пловдив - Хасково м/у селата Горски Извор и Клокотница! На снимката ясно се вижда че камерата снима от автомобил, втората снимка е на отбивката на магистрала Тракия за околовръстното на Пловдив и пак така ясно се вижда че се снима от кола! И двамата са обедени че не е имало полицейски автомобил! А аз пътувах в събота за Бургас, точно преди колелото (края на Тракия) има много знаци ограничения и табели и м/у тях имаше умело скрит Голф 3 със старозагорска регистрация (тъмно кафяв). Колата ми направи впечатление понеже беше обърната срещу движението и след като се загледах в нея имаше нещо на таблото не можах да го определя, но не е изключено и да си въобразявам! Друг имали информация за подобни случки!
    Този Голф е наистина с камера и интересното около него е, че колата е бивша състезателна с 2.9 V6 мотор с много модификации, карал я някакъв известен през 80-те и 90-те рали състезател, а сега се тормози като цивилна патрулка.

  7. #22
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Ми освен да карате като хората или да си плащате глобите....то така ще е оттук нататък...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  8. #23
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Тук явно не отчитате истинския проблем.
    И той не е в камерите, а в малоумно нацвъканите знаци за щяло и не щяло... които после се ползват за хранилки/за попълване на бюджетни дупки.
    Нещата са простички, но странно защо все ги подхващаме от опаката страна, после ревем, че било кофти.
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  9. #24
    The same cool guy DJ Vladic's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Русе
    Age
    35
    Posts
    499

    Default

    В една предходна тема го бях отбелязал това с мобилните камери. За стационарните е ясно. Почти всички си ги знаят. В Русе Са по пътя Бяла-Русе на Мидата покрай разклона за Две могили. Следващата е на околовръстното на Русе на Лукойл. В Русенско имаме една камера с 2 кутии. Обикновенната Кобра пищи точно когато е в обсега на камерата. Така поне разбирам къде е камерата. Една седмица е на околовръстното, следващата е на Мидата. Камерите които са инсталирани в автомобили, по нашия край са само в патрулки. Комбинация от добре познатият ни ТР4 с цилиндрична камера. И най-обикновенната Кобра ги засича отдалеко, така, че да може да се отреагира навреме. Когато ходихме към Търговище за Алфа Сбора, пак имаше доста патрулни автомобили с камери. Много познати са 'зашити' с яки глоби. Полицаите се крият много. Това е изключително долно! Из града се разминавам с такъв патрул, покрай който профуча БМВ 3-ка. И един възрастен полицай се беше ухилил до ушите И така. Просто бъдете внимателни И не превишавайте с много, ако ще превишавате.
    Alfa 155 1.8 TS 8V 129 hp '95 ....ех

    Alfa 156 SW 2.4 M-Jet '04

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Тук явно не отчитате истинския проблем.
    И той не е в камерите, а в малоумно нацвъканите знаци за щяло и не щяло... които после се ползват за хранилки/за попълване на бюджетни дупки.
    Нещата са простички, но странно защо все ги подхващаме от опаката страна, после ревем, че било кофти.
    Перфектен път идеална видимост и знак 40км. чак ме е яд като натискам спирачката,но врагът(защото не съм виждал полицай да помага,дори в задръстване)дебне.В нашия град не съм виждал стационарни камери,само тези мобилните.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Нашите камери, както всичко останало са супер скрити и потайни.И аз чух ,че са настроени за +10км-това е много гадно-кой не надвишава нормално поне с +10.Аз също не съм чувал за снимки в гръб ,но знае ли човек.
    Аз имам три снимки от стационарна камера и 3-те са във гръб..........задницата на колата със номера,точно като подминеш ограничението и отпуснеш колата и хоп в нарушение си.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  12. #27
    Старши алфист HACCP's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    София
    Posts
    909

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Тук явно не отчитате истинския проблем.
    И той не е в камерите, а в малоумно нацвъканите знаци за щяло и не щяло... които после се ползват за хранилки/за попълване на бюджетни дупки.
    Нещата са простички, но странно защо все ги подхващаме от опаката страна, после ревем, че било кофти.
    Напълно подкрепям колегата Satanisim трябва, а и е време да се научим да караме по правилата! Но знаците хранилки са наистина проблем и според мен не запълват дупки в бюджета на държавата а на семейният бюджет на полицаите! Само на магистрала Тракия има няколко уникални знака ........ на спускане от тунела посока Пловдив има ограничение 90 без видима причина преди имаше допълнителен знак че е валидна при сняг но сега го няма! Още по голямо беше учудването ми знак за ограничение 70 на магистралата от Айтос до Бургас поради неравности на пътя ..... неравностите са толкова големи колкото и по участъка от мостовете след тунелите до Пазарджик! Тези знаци могат да бъдат и много опасни понякога!

  13. #28

    Default

    А знае ли някой какво е ограничението през Благоевград на главния път ,всеки път като минавам се чудя с колко да карам,знам ,че и там има камери,но не съм ги виждал.Има табела ''Благоевград'' кето означава населено място-50км. някъде знаци 60 без знак край на ограничението-пътя е като магистрала- аз се мъкна едва едва- другите профучават покрай мен?
    Last edited by lordliness; 14-06-2011 at 12:40.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  14. #29
    Старши алфист HACCP's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    София
    Posts
    909

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    А знае ли някой какво е ограничението през Благоевград на главния път ,всеки път като минавам се чудя с колко да карам,знам ,че и там има камери,но не съм ги виждал.Има някъде знаци 60 аз се мъкна едва едва- другите профучават покрай мен?
    Ограничението на този път (международният) който преминава през Благоев град е 70 или поне така ми казаха полицаите които ме спряха с 79 километра но само ме предупредиха! Иначе там камерата е на мантинелата до бензиностанцията на Шел но преди нея има знак 50 и снима и в двете посоки! Другата камера е извън града посока беклемето при магазина на ситроен ли беше пежо ли беше ще излъжа там ограничението е 60!

  15. #30
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    Въобще организацията на движението е трагична, особено в частта си маркировка и сигнализация. И изобщо не се прави с цел подобряване на пътуването - ако не е да пречи, то хич не помага. Неравности на магистрала!!! 70. Бай Гошо си строи нещо на пътя - хоп 30-40. Дълъг завой с перфектна иначе видимост - обрасъл отстрани и хоп - мантинела, забранено изпреварване и 50. Всичко се прави наопаки и затова и нашата тема е наопаки...
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •