Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 56

Thread: Да обменим малко актуална информация! Относно камерите ...

  1. #31
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    200

    Default

    Quote Originally Posted by Walker View Post
    Даваш грешна информация.
    Дори по новините обявиха, че са ги пренастроили за +10км/ч.
    Проверих онлайн новини и наистина е така - +10 те засичат!
    Last edited by kkkrisss; 14-06-2011 at 13:56.

  2. #32
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Онзи ден по главните улици на Ямбол дебнеше бяла астра без опознавателни табели с мобилна камера в нея.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  3. #33
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Радар детектор ги хваща всичките хранилки. Тези които са в кола са с ТР4-ки и излъчват на Х-банд та доста от далече се хващат като минеш покрай тях камерата е на Ка-банд. Кутиите снимат отзад а детектора ги хваща на около 30-40м та ако ги знаеш къде са горе долу (аз ги помня) и изпищи покрай нея (значи не е само кутия) та бия яко спирачки и като и влезеш в обсега си ок. Това за 10км не знам колко е верно защото си правихме експеримент с тая на цариградско (с кола дет се тая дали ще снимат) и светкаше с над 25 на километраж.....ма не разчитайте на това.
    Също така нямат право да свалят скороста от веднъж с повече от 30км демек знак 90 на магистрала не важи или 50 на нормален път, ако преди това не се мине през друго по голямо ограничение, с това често и куките не са наясно.......също така нямат право да държат надолу радара и да го изправят като наближиш не е ли застопорен го пушат.....има и някакво разтояние на което минимум могат да стоят след табелка ограничаваща скороста или такава за населено място, но не помня колко беше, демек не може табелка Чепеларе и те на 3 метра в храста след нея с радара и оп ще се глобяваме. Трябва да провериме колко беше разтоянието.

  4. #34
    Владо с Алфата oTBpaTuTko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    33
    Posts
    340

    Default

    Не се ли предупреждавате едни други за полицаи, камери и извънземни. Винаги ми смигват на мен. Но найстина в западна българия ви "е*ът" повече. Много камери, много патрули много нещо.Аз съм си и на морето, така че не ми се налага да пътувам никъде
    Освен, че 24/7 съм на пътя Варна - Бургас...
    Alfa Romeo 147 1.8 Една сбъдната мечта!
    146 1.4 - Темпераментната друсалинда
    Fiat Punto 1.2 - Сефтака

  5. #35
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    И преди е пускано.
    Може да е полезно:


    НАРЕДБА № 18 ОТ 23 ЮЛИ 2001 Г. ЗА СИГНАЛИЗАЦИЯ НА ПЪТИЩАТА С ПЪТНИ ЗНАЦИ
    Издадена от Министерството на регионалното развитие и благоустройството
    Обн. ДВ. бр.73 от 21 Август 2001г., изм. ДВ. бр.18 от 5 Март 2004г., изм. ДВ. бр.109 от 14 Декември 2004г., изм. ДВ. бр.54 от 14 Юли 2009г.


    Чл. 14. (1) Пътните знаци трябва да са видими от разстояние, което позволява на водача своевременно да предприеме действия за осигуряване безопасността на движението.
    (2) Минималното разстояние за видимост на пътния знак (в m), в зависимост от скоростта на движение V (в km/h), е, както следва:
    1. при V до 30 km/h - 50 m;
    2. при V до 50 km/h - 100 m;
    3. при V до 90 km/h - 150 m;
    4. при V над 90 km/h - 250 m.
    (3) Когато разстоянието за видимост по ал. 2 не може да се осигури:
    1. пътният знак се дублира над или отляво на платното за движение;
    2. пътният знак се поставя предварително, като с допълнителна табела Т1 се указва разстоянието, след което пътният знак е валиден.



    Чл. 79. (1) Пътен знак В26 "Забранено е движението със скорост, по-висока от означената" се използва за въвеждане на ограничение на допустимата максимална скорост на движение съгласно чл. 21, ал. 1 от Закона за движението по пътищата (ЗДвП).
    (2) (Изм. - ДВ, бр. 18 от 2004 г.) Когато скоростта се ограничава с повече от 20 km/h, тя неколкократно се намалява с 20 km/h, като пътен знак В26 се поставя на разстояния съгласно приложение № 16.
    (3) Когато скоростта на движение трябва да се ограничи с 30km/h, намалението е еднократно.
    (4) Когато обзорът на железопътен прелез е ограничен и се налага спиране на пътните превозни средства, скоростта предварително се ограничава с пътен знак В26 до 20 km/h. Пътният знак се поставя преди железопътния прелез над пътен знак А35.3.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by oTBpaTuTko View Post
    Не се ли предупреждавате едни други за полицаи, камери и извънземни. Винаги ми смигват на мен. Но найстина в западна българия ви "е*ът" повече. Много камери, много патрули много нещо.Аз съм си и на морето, така че не ми се налага да пътувам никъде
    Освен, че 24/7 съм на пътя Варна - Бургас...
    Точно там има нова камера след пода ,преди старо оряхово камерата е на правата някъде скрита в дърветата..........внимавай снима мноу лошо...!!
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  7. #37

    Default

    Quote Originally Posted by Walker View Post
    Даваш грешна информация.
    Дори по новините обявиха, че са ги пренастроили за +10км/ч.
    Бреее това от кога?

  8. #38

    Default

    Quote Originally Posted by gigi View Post
    Радар детектор ги хваща всичките хранилки. Тези които са в кола са с ТР4-ки и излъчват на Х-банд та доста от далече се хващат като минеш покрай тях камерата е на Ка-банд. Кутиите снимат отзад а детектора ги хваща на около 30-40м та ако ги знаеш къде са горе долу (аз ги помня) и изпищи покрай нея (значи не е само кутия) та бия яко спирачки и като и влезеш в обсега си ок. Това за 10км не знам колко е верно защото си правихме експеримент с тая на цариградско (с кола дет се тая дали ще снимат) и светкаше с над 25 на километраж.....ма не разчитайте на това.
    Също така нямат право да свалят скороста от веднъж с повече от 30км демек знак 90 на магистрала не важи или 50 на нормален път, ако преди това не се мине през друго по голямо ограничение, с това често и куките не са наясно.......също така нямат право да държат надолу радара и да го изправят като наближиш не е ли застопорен го пушат.....има и някакво разтояние на което минимум могат да стоят след табелка ограничаваща скороста или такава за населено място, но не помня колко беше, демек не може табелка Чепеларе и те на 3 метра в храста след нея с радара и оп ще се глобяваме. Трябва да провериме колко беше разтоянието.
    Могат да седят непосредствено до табелата,друг е въпроса че нямат право по разпоредби и закони да са извън пътното платно и да изпълняват служебните си задължения!
    Автомобил на ДАИ и КАТ намиращи се върху аварийна лента насочени срещу движението,трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да са с включени светлини и заповед издадена от министъра на вътрешните работи за провеждане на специална акция.Тоест те за да са в аварийната лента на магистрала/примерно/са нарушили няколко точки от ЗДП.Радарите също трябва да са захванати със стабилна стойка на таван/преден/заден капак или таблото на автомобила.Задължително минал за калибриране през ГД Български институт по метрология в София.Съпроводен с ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН документ удостоверяващ това!
    Колкото до знаците:знак ограничаващ скоростта по първокласен или второкласен път е 90км.Всяко следващо ограничение до навлизане в населено място до 50км/ч трябва да е със знаци през 20м ограничаващи с 20км/ч.

    -----------------
    Колкото до камерата на Джъмбо София на Ботевградско Шосе,до скоро беше празна след обстрел с едри сачми,от няколки дни кутията е ремонтирана но не се вижда дали има нещо вътре.

    ---------------
    Първокласен път посока Драгоман:не правете обратен завой както и не навлизайте в сервиза на Ситроен от главния път.Спазвайте ограничението от 90км/ч.Доста често има цивилен автомобил с камера!
    На същия път:Бившето ханче Атлантик,доста често като няма катаджий автомобила на ДАИ се използва като снимачна площадка/непотвърдена информация/
    Last edited by Linkestis; 14-06-2011 at 17:46.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Бреее това от кога?
    Мен ме снимаха с +24, така че незнам за 10 но за над 20 със сигурност са настроени
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  10. #40

    Default

    Да вече разбрах от доверени източници че снимат на 10+
    А тея камери в патрулките на 20+

  11. #41

    Default

    От сигурни източници разбрах че Ферариста снима куките дето са паркирали насрещно по магистралата и спират нарушители.....въпреки че са спрели, за да спрат с предницата срещу движението, то значи те са се движили срещу движението на МАГИСТРАЛАТА......всички полицай да внимават......пращал снимките на мейла на сайта им, но без успех.......но лента засега има.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #42

    Default

    По пътя между Бургас и Созопол са ги нацвъкали двечки но не знам дали има нещо в кутиите - дано не е имало нищо в тях през уикенда, че иначе трябва да теглим чоп с колегите от работата или някоя стажантка да се жертва.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  13. #43
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    По пътя между Бургас и Созопол са ги нацвъкали двечки но не знам дали има нещо в кутиите - дано не е имало нищо в тях през уикенда, че иначе трябва да теглим чоп с колегите от работата или някоя стажантка да се жертва.
    Има и още как...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  14. #44
    Старши алфист HACCP's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    София
    Posts
    909

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    По пътя между Бургас и Созопол са ги нацвъкали двечки но не знам дали има нещо в кутиите - дано не е имало нищо в тях през уикенда, че иначе трябва да теглим чоп с колегите от работата или някоя стажантка да се жертва.
    Преди месец когато минавах на едната камера (малко преди созопол) я бяха пръснали със спрей! Не знам дали са я изчистили вече!

  15. #45

    Default

    Да вземем да ги напраскаме всичките ли

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •