Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 46

Thread: Някой знае ли къде се намира: the camshaft position sensor

  1. #1
    Старши алфист 50 cent's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    СОФИЯ
    Age
    41
    Posts
    516

    Default Някой знае ли къде се намира: the camshaft position sensor

    Може ли някой да ми каже къде се намира този сензор на разпределителния вал? Питам защото при диагностика ми излезна следната грешка:
    The Variable Camshaft timing system is not sensed to respond correctly to the ECU commands.
    - Check the camshaft position sensor, cam timing control solenoid valve and the circuits for opens, shorts and weak connections
    - Ensure that the Variable Cam Timing system mechanical parts are not sticking, the oil pressure is sufficient, the passages are not blocked and that the control solenoid valve works correctly
    Грешката е регистрирана поради липса на сигнал от датчика. Грешката е налична в момента. Трябва да се ремонтира за да е възстанови нормалната работа. Тази грешка не е активирала индикаторът на таблото.
    Peugeot 607 2.7 HDI 204 hp
    EX: Alfa Romeo 156 1.8 TS 144 hp ГИ
    EX: Alfa Romeo 146 1.6 Boxer

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Точно зад зъбното колело на изпускателния вал. За да се смени датчика се откача ангренажния ремък, развива се колелото от разпределителния вал и се стига до него. Мисля, че нов датчика беше около 150 лв. + още 100-тина лева за работа в сервиза... неприятно за джоба...
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by 50 cent View Post
    Може ли някой да ми каже къде се намира този сензор на разпределителния вал? Питам защото при диагностика ми излезна следната грешка:
    The Variable Camshaft timing system is not sensed to respond correctly to the ECU commands.
    - Check the camshaft position sensor, cam timing control solenoid valve and the circuits for opens, shorts and weak connections
    - Ensure that the Variable Cam Timing system mechanical parts are not sticking, the oil pressure is sufficient, the passages are not blocked and that the control solenoid valve works correctly
    Грешката е регистрирана поради липса на сигнал от датчика. Грешката е налична в момента. Трябва да се ремонтира за да е възстанови нормалната работа. Тази грешка не е активирала индикаторът на таблото.
    Я първо му намери куплунга,тазм отзад отляво е,син на цвят откачи го и пробвай да го почистиш и да му стегнеш пиновете,на няколко коли се е оправял така проблема.

    П.С.Има ли някаква промяна във вървенето или паленето на колата??????
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #4
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Преди две години сменях този датчик.В един Пловдивски сервиз бяха решили че могат да законтрят колелото на вала с тръба вътре в него.Бяха изкривили леко тенекията и тя опираше в датчика и като го свалихме ми се разпадна в ръцете.Намира се където ти е казал адаша.По спомен тогава струваше 151 лв.Ще те посъветвам друго.Ако е сдал багажа свалете го и го махнете от планката,отиваш в магазин за лада и вземаш(по спомен)от самара за 9,50 лв.Занитвате го и малко се побългарява но става перфектно и върши абсолютно същата работа.Успех.

    пс.Промяна в паленето и вървенето почти не усетих.Може би беше малко по-мудна в ниските но може и да съм си внушавал.
    Last edited by nikotm; 13-06-2011 at 20:09.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  5. #5
    Старши алфист 50 cent's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    СОФИЯ
    Age
    41
    Posts
    516

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Я първо му намери куплунга,тазм отзад отляво е,син на цвят откачи го и пробвай да го почистиш и да му стегнеш пиновете,на няколко коли се е оправял така проблема.

    П.С.Има ли някаква промяна във вървенето или паленето на колата??????
    Сутрин докато е студена е ужас. Не върви, прекъсва и в един момент се отпушва изведнъж. Единствено тази грешка ми даде диагностиката. Ламбдата ми изглежда добре. Дава стойности от 0.3 до 0.7 горе долу.
    Peugeot 607 2.7 HDI 204 hp
    EX: Alfa Romeo 156 1.8 TS 144 hp ГИ
    EX: Alfa Romeo 146 1.6 Boxer

  6. #6
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by 50 cent View Post
    Сутрин докато е студена е ужас. Не върви, прекъсва и в един момент се отпушва изведнъж. Единствено тази грешка ми даде диагностиката. Ламбдата ми изглежда добре. Дава стойности от 0.3 до 0.7 горе долу.
    Аз съм ти казал какво да опиташ,ако няма промяна,ще трябва смяна най-вероятно,но преди това може да се направи още един тест,но той вече трябва в сервиз да се направи
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #7
    Старши алфист 50 cent's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    СОФИЯ
    Age
    41
    Posts
    516

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Аз съм ти казал какво да опиташ,ако няма промяна,ще трябва смяна най-вероятно,но преди това може да се направи още един тест,но той вече трябва в сервиз да се направи
    Да определено това ще пробвам преди всичко. А защо да правя теста в сервиз? Каква е разликата?
    Peugeot 607 2.7 HDI 204 hp
    EX: Alfa Romeo 156 1.8 TS 144 hp ГИ
    EX: Alfa Romeo 146 1.6 Boxer

  8. #8
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by 50 cent View Post
    Да определено това ще пробвам преди всичко. А защо да правя теста в сервиз? Каква е разликата?
    Защото нямаш точните инструменти
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #9
    Старши алфист 50 cent's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    СОФИЯ
    Age
    41
    Posts
    516

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Защото нямаш точните инструменти
    Имам FiatEcuScan. Няма ли да свърши работа?
    Peugeot 607 2.7 HDI 204 hp
    EX: Alfa Romeo 156 1.8 TS 144 hp ГИ
    EX: Alfa Romeo 146 1.6 Boxer

  10. #10
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Не
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #11
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by 50 cent View Post
    Да определено това ще пробвам преди всичко. А защо да правя теста в сервиз? Каква е разликата?
    Няма разлика колега. То сервиза и хората там са като у дома в гаража. Кучетата ги яли.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #12
    Старши алфист 50 cent's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    СОФИЯ
    Age
    41
    Posts
    516

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Няма разлика колега. То сервиза и хората там са като у дома в гаража. Кучетата ги яли.
    Е добре де, обяснете ми каква е разликата. Искам да се уча да си правя диагностика сам. Обичам да си човъркам сам по колата и до сега половината проблеми сам съм си ги оправял. Да не говорим, че и до преди да стана клиент на Румен се наиграх с калпави майстори и мога доста да ви разправям за разни гурута на диагностиката включително и от форума.
    Peugeot 607 2.7 HDI 204 hp
    EX: Alfa Romeo 156 1.8 TS 144 hp ГИ
    EX: Alfa Romeo 146 1.6 Boxer

  13. #13
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by 50 cent View Post
    Е добре де, обяснете ми каква е разликата. Искам да се уча да си правя диагностика сам. Обичам да си човъркам сам по колата и до сега половината проблеми сам съм си ги оправял. Да не говорим, че и до преди да стана клиент на Румен се наиграх с калпави майстори и мога доста да ви разправям за разни гурута на диагностиката включително и от форума.
    Само ще ти кажа,че с Фиат Екускан трудно ще се научиш да правиш диагносткиа,другите неща няма да ги споменавам,то всички има още много да учим,но се опитваме да си помагаме,с някои изключения.Сам ще ти е трудно повярвай ми,аз ще ти кажа какво трябва да направиш,но незнам дали ще се справиш-трябва да провериш сигнала от датчика към ЕКУ-то
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #14
    Старши алфист 50 cent's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    СОФИЯ
    Age
    41
    Posts
    516

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Само ще ти кажа,че с Фиат Екускан трудно ще се научиш да правиш диагносткиа,другите неща няма да ги споменавам,то всички има още много да учим,но се опитваме да си помагаме,с някои изключения.Сам ще ти е трудно повярвай ми,аз ще ти кажа какво трябва да направиш,но незнам дали ще се справиш-трябва да провериш сигнала от датчика към ЕКУ-то
    Ами не ми звуяи много трудно. Какъв трчбва да е сигнала и как се проверява? Каква програма ще ми препоръчаш?
    Peugeot 607 2.7 HDI 204 hp
    EX: Alfa Romeo 156 1.8 TS 144 hp ГИ
    EX: Alfa Romeo 146 1.6 Boxer

  15. #15
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Хардуер по скоро...
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •