Results 1 to 11 of 11

Thread: Предни сп. апарати 156 отзад?

  1. #1
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default Предни сп. апарати 156 отзад?

    Някой с опити по въпроса?
    Така и така седят...
    на 284мм е диска
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  2. #2
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Абе шматка, а ръчна спирачка? Какво ще кара тия апарати да спират на ръчна. В оригиналния заден апарат има механизъм за ръчната. Още повече, че реално задните колела спират с по-малко от 30% от цялото спирачно усилие.
    Не гледай супер колите. Там масите са различно разпределени.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  3. #3
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Да бе, ясно, аз съм се сетил за ръчната....за тва питам
    Тогава къв вариант има за отзад?Че сега според мен и от 30% сме далече...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  4. #4

    Default

    Междуболтовото същото ли е че не съм се заглеждал......чуствителен съм на тема спирачки напоследък........
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #5
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Междуболтовото същото ли е че не съм се заглеждал......чуствителен съм на тема спирачки напоследък........
    Е същото си е, нали отпред са седяли досега.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  6. #6

    Default

    Според мен той пита дали разстоянието между болтовете на супорта е същото... Демек монтажа да е плъг & плей...
    Ръчната ако си тру плея си слагаш една хидравлина и си в играта, само дето имам спомен, че някой от фиат форума беше слагал на браво отзад спираки които са предни но на по-малък мотор (демек невентилиран диск, по-малък размер, абе не перформанс спираки) и после ги свали, защото се оказа, е колата почва да се върти при спиране, тъй като дори и с такива по-смотани отзад, пак блокажа е доста сериозен и повлиа задницата... Нещо такова беше, нямам точно спомен каква беше случката, но факта, че на моделите на които отпред фабрично се слага 4-буталното брембо, задните са съвсем съвсем същите като твоите, трябва да ти говори достатъчно според мен

  7. #7
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Според мен той пита дали разстоянието между болтовете на супорта е същото... Демек монтажа да е плъг & плей...
    Ръчната ако си тру плея си слагаш една хидравлина и си в играта, само дето имам спомен, че някой от фиат форума беше слагал на браво отзад спираки които са предни но на по-малък мотор (демек невентилиран диск, по-малък размер, абе не перформанс спираки) и после ги свали, защото се оказа, е колата почва да се върти при спиране, тъй като дори и с такива по-смотани отзад, пак блокажа е доста сериозен и повлиа задницата... Нещо такова беше, нямам точно спомен каква беше случката, но факта, че на моделите на които отпред фабрично се слага 4-буталното брембо, задните са съвсем съвсем същите като твоите, трябва да ти говори достатъчно според мен
    бе ония ден на едно спиране по едно надолнище с големи неравности усетих как ми олекна задницата и тръгна да идва при мене...затова питам...ама и аз добре си летях, де....
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Според мен той пита дали разстоянието между болтовете на супорта е същото... Демек монтажа да е плъг & плей...
    Мда, това имах впредвид......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    бе ония ден на едно спиране по едно надолнище с големи неравности усетих как ми олекна задницата и тръгна да идва при мене...затова питам...ама и аз добре си летях, де....
    Ми сложи някакви ултра-хай перформънс крос'д дрил'д и т.н. дискове и едни скъпи накладки и ако случайно не си сменял спирачната течност скоро, смени я цялата и ще си малко по-спокоен... Другото е филм с неочаквана развръзка за всекидневна несъстезателна кола

  10. #10
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Тия дрилд слотед дискове са само за фасон...едва ли ще направи нужната разлика отзад....а спирачната е нова...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  11. #11
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Дрилд дискове няма да променят ,ного играта ама слотед да, щото реже повърхностния изгорял слой накладка който се получава от градско каране
    Другото ти каза колегата качествена и прясна течност и скъпи накладки! А, най хубавото е едно раздвижване и ремонтен комплект за апаратите

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •